İdam cezası geri gelmeli mi?

Takım elbiseye kravata indirim uygulanan bir ûlkede adaletten bahsetmek komik gelebilir ama sizce idam gerekli mi?

• Evet
    79% (46)69% (45)74% (91)Oy Ver
  • Hayır
    21% (12)31% (20)26% (32)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|26

En İyi Erkek Görüşü

• tecavüzcülere
    çocuk istismarcılarına
    vatan hainlere..

3|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

• İdam hiç bir zaman çözüm değildir. ABD'de çoğu eyalette idam cezası vardır. Ancak her yıl 1000'den fazla küçük çocuk kaçırılıyor ve bazılarına hiç ulaşılamıyor çoğu tecavüz edilip öldürülüyor. Peki bunları her yıl yapanlar gerçekten idamdan korkuyor mu?

5|1
    0|0
  • abi o tecavüzcülere filan içerde ne yaptıklarını bir bilseniz idam değil 5 kere müebbet yesin istersiniz. Yani bu tip adamlar için idam kurtuluş bırakın içerde 50 sene çektirsinler. Mesele bunlara 50 yıl ceza veremeyen hakimlerde. Bunlar idam gelsede idam cezası veremez. Yoksa özgecana o hayvanlığı yapan adamların ben zannetmiyorum şu an oturabildiğini, yani temennim o yönde en azından

1|1
    0|0
  • Bence gelmeli ama öyle astık gitti şeklinde değil. İdam cezaları nazi deneyleri gibi olmalı bilime hizmet etmeli.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle gelmeli takım elbiseden iyi hal indirimi veren bir adaleti şiddetle kınıyorum

1|0
    0|0
  • İdam cezası anarşist fikirler için de ıslahtır. Toplumsal refah için de ıslahtır.

0|0
    0|0
  • İdam gelsin önce ankete Hayır diyenleri assınlar..

4|0
    0|0
  • Hukuğun bittiği bir ülkede yaşıyorz bırak idami en ufak bir adalet dahi yok.

1|0
    0|0
  • Sadece bazı suçlar için evet.

0|0
    0|0
  • İdam gelirse mevcut hükümet işine gelmeyen herkesi asar. Çok sığ düşünüyorsunuz.

2|0
    0|0
    • Ya şunu düşünen birini arıyodum. Helal olsun arkadaşım.

• hemen gelmeli hadım cezası idam hepsi gelmeli bu sapkın milletin adam olacağı yok.

0|0
    0|0
  • evet olmalı...

0|0
    0|0
  • Idam gelse, bir.. Kurban kesecegim.

0|0
    0|0
  • evet teroristlere gelmeli

0|0
    0|0
  • insan hata yapar hatasiz canli yoktur hatanin bedeli tüm iğrençlige ragmen idam olmamalı

0|0
    0|0
    • Hata yapar ama bu hata değil buna idam bile kurtuluş caydırıcı bir ceza olmadigi surece bu devam eder maalesef

• orta Doğu ülkelerinde ya da daha medeni olan amerikada idam varsa insanlar suç işlemiyor mu? caydirici falan değil arkadaşim hatta öyleki sirf idam edilmek için bunu yapıcak kadar ruhu bozulan insanlar var bu konuyu detayli araştırmani tavsiye ederim

• Evet tecavüzcü ve vatan hainleri için

0|0
    0|0
  • kesinlikle gelmeli

0|0
    0|0
  • Çok acil hemde

0|0
    0|0
  • Ozgecan gibi kimse olmasın yazık deilmi kizlarimiza

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle gelmeli

0|0
    0|0
  • Kesinlikle gelmeli hırsızlık yapanları da aynı kategoride değerlendirmeli

0|0
    0|0
  • bazı kişiliksiz namussuzlara evet gelsin

0|0
    0|0
  • vicdanen bu suç tecavüzcülere gerekli

0|0
    0|0
  • kesinlikle idam gelmeli

0|0
    0|0
  • evet...

1|0
    0|0
  • kanımca idam hiç bir şeyi düzeltmez. doğru bir eğitim, düzenli bir aile yapısı, toplumsal barış, iyi bir ekonomi bir çok sorunu çözebilir. bunlar yapıldıktan sonra idam tartışılabilir.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Tabii ki hayır. Tanrı rolünü oynamayı bırakın artık. Birinin canını ancak Tanrı alır, siz değil.
    Evet diyenlerin neslinin tükenmesi dileğiyle.

0|2
    0|0
    • Tecavuzculerin vatan hainlerinin nesli tukense bunlara gerek kalir mi?

• Bu saçma cevabından sonra seni ciddiye alıp konuşmayı devam ettiremem k bakma..

• @Cr7onaldinyo ben de zaten konuşmayı kapatmak için öyle bir cevap yazdım.

• Gelmemeli cunku idam geldiği Zaman masum insanlar asılacaktır çoğunlukla. Adalet mi kaldı bu ülkede

2|0
    0|0
  • İdam gelirse sadece tecavuzcuker mi asılacak sence? Günahsız yere çoğu insan ipe gidecek. Ağır ceza en mantiklisi ömür boyu hapis tek hücreli

2|0
    0|0
    • Onlar asılmaz zaten merak etme masum gariban insanlarin ustune kalir suçlar onlar asilir bu ulkede adalet sadece parayla saglaniyo

• Türkiyede gelmemli. Adalet sistemi yalan. Düşünsene baban tecavüzden suçlanıyor belkide suçu yok. Sadice orada rastlantıyla görüldü sonrada suçlu bulundu Ama adam idam edilecek

1|0
    0|0
  • İdam gelirse düşündüğünüz gibi hakedene gelmeyecek. Bunu farkedin.

1|0
    0|0
  • Yargı yanlış ellerde olduğu sürece sen idamı savunup da uygulamaya getirtirsen ölecek olanlar yine Denizlerdir.

0|0
    0|0
  • Evet gelsi n

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evet gelmeli

0|0
    0|0
  • evet gelsin haram yiyen herkes asılmalı...

0|0
    0|0
  • Kısasa kısas.

0|0
    0|0
  • İdam gelirse bazi suçlar icin caydirici olur ve bu da mantikli

0|0
    0|0
  • eveet

0|0
    0|0
Yükleniyor...