Acil Yardım! Hırsızlık yapan ufak çocuğa nasıl ders verilir?

Selamun Aleyküm Arkadaşlar

Binamda oturan ufak bir çocuk var Ufak dediğim 8. Sınıfa gidiyor Çocuk özünde çok iyi ama Mahalleden duyduğum kadarıyla eli uzunmuş. Ve sürekli ailesi şiddet uyguluyor.

Neyse bunu 15 tatil diye Ofisime getirdim yanımda Takılsın diye Ofisimde ona göre iş yok Kitap okutuyorum Bol bol Kafayı kırcak yakında.

Ya kitap okucaksın sıcak yerde oturup Pc 'de oyun oynarsın diyorum ( ya da Gider şantiyede Kum taşırsın diyorum )

Adam Kitap okumamak için Kum Taşımak istiyor...

Normalde Banane bundan Fakat Birileri bir şey yapmassa bu Çocuk Ya Tinerci ya da hırsız olucak

Bana Bu adamı düzene sokucak çözümler sunarsanız sevinirim.

Güncellemeler:

0|0
14|10

En İyi Kız Görüşü

• Aileden şiddet gördüğü için dayak atman pek çare etmez. Çünkü alışkındır. Korkutmaz onu..
    Onu utandıracak bir yöntem bulmalısın. ya da hırsızlığın kötü olduğunu gösterecek bişey.

0|1
    0|0
    • Bu arada selamını almayı unutmuşum. Mazur gör.

Aleyna ve Aleyküm Selam.. :)

• Teşekkür ederim..

• ALeyküm seLam.. Oncelikle cocuk qelisimci olarak yorum yapmak istedim.. cocuk ne icin bir. seyler calar?
      1. temel ihtiyacların karsılanmaması
      2. sevqi ilqi anlaysdan mahrum kalması
      3. ilqi cekmek icin
      4. cocukda sahip olma düsüncesinin qelismis olmaması Ve bir sürü neden..
      Cözüme qelince.. Uzman Cocuk qelism doktorna qitmenz iyi olcaktr.

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle şunu belirtmek isterim bilinçli vadantaş olduğun için teşekkür ederim sana. Çocuğun durumuna gelicek olursak böyle çocuklar bir yere ya da birine bağlı kalmak istemezler bunun sebebi ailesinden kaynaklanıyor, bunu aşması biraz zaman alıcak sana verebileceğim tavsiye eğer çocukla ilgilenmek istiyorsan bırak gidip şantiyede biraz kum taşısın orda biraz eziyet görsün sen de bunu uzaktan takip et sonra tekrar yanına al eğer o durumdan memnunsa üsteleme artık senin yapabileceğin bişey kalmamış demektir VESSELAM

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• ALeyküm seLam.. Oncelikle cocuk qelisimci olarak yorum yapmak istedim.. cocuk ne icin bir. seyler calar?
    1. temel ihtiyacların karsılanmaması
    2. sevqi ilqi anlaysdan mahrum kalması
    3. ilqi cekmek icin
    4. cocukda sahip olma düsüncesinin qelismis olmaması Ve bir sürü neden..
    Cözüme qelince.. Uzman Cocuk qelism doktorna qitmenz iyi olcaktr.

0|1
    0|0
  • Gönder bakalım kum taşısın görsün ebesinin körünü sonra paşa paşa gelir pişman olur zaten

0|1
    0|0
  • Öyle imrendim öyle mutlu oldum ki bu davranışın için seni kutluyorum Rabbim sizin gibileri eksik etmesin.. Kum taşısın biraz aklı başına gelsin ona dogruyu yanlışı göstermeye çalış çevredeki insanlardan örnek ver.. Kücük sayılmaz 8. sınıfa gidiyo bide ergenlik cagında madem bir adım attın sakın bası bos bırakma..

0|1
    0|0
  • playstation al vakit geçirsin

0|1
    0|0
  • Hirsizlik yaparkeb sucustu yap, snra konus derdi neymis. Yani gozunu korkut derim

0|1
    0|0
    • Bilerek ortalığa para bırakıp denicem fakat gözlerimle görürsem Üzülürüm :S Pek sağlıklı bir açıklamasıda olamaz zaten.

• Allah in cezalari ya kardes o cocuga destek ol cok yazik. Cocugun gelicegi parlak gorunmuyo.

• Amaç destek olmak ama nasıl olucak bilmiyor

• Şantiyeye gönder ve ağır işlerde çalıştır. Kum torbaları ağır olsun, dayamasın, ağlasın. Kendiliğinden kitap okumayı seçer zaten. Eğer çalışmazsan bundan daha iyi koşullarda çalışamazsın de. Zamanın da geri alınmadığını hatırlat. İlgisini çeken şeyleri sor ve ona göre kitapları eline vererek başlatın okumaya

0|0
    0|0
  • Ailesini uyar
    Onların daha çok payı var

0|1
    0|0
  • Korkut.

0|0
    0|0
  • Valla çocuk yetiştirmek çok zor bilemiyorum kendi oğlumla bile uğraşamıyorum bazen😞.

0|0
    0|0
    • Üzülüyor insan ablam Annesi babası sorumsuzlar bağri ben yardımcı olim dedim. :( işin içinden çıkamıyorum

• Öyle tabi ama çalıştır çalişmanın zorluğunu görsün diycem ama bu seferde çalişmak zor gelir çalmak daha çok cazip gelir mi diye aklıma geliyor.

• Yorum için Çok teşekkür

• Bir gün boyunca şantiyede kum taşıt. Ciddi anlamda zorlansın. Bir diğer günde de kitap okuyarak kendini nasıl geliştirip, kültürlü bir insan olacağını gösterebilirsiniz. Her iki seçeneği de gördüğünde umarım aklı başına gelir.

0|0
    0|0
    • Kitap okutuyorum. bana okudum dedim 2 kitabı bitirdim dedi
      Kitapların ilk 100 sayfasını okumuş atlamış :) geri kalanı

Neden beni salak yerine koyuyorsun diyorum ( Açıklamaya bak )
      Annem dedi 100 sayfa oku **** abin sorarsa bitirdim dersin dedi <<< böyle bir karakter ya.

• zeki çocukmuş :)) sabır şart.. bazı şeyleri göstererek öğretmek lazım.

• Çocuğa vermen gereken bir ders yok.
    Ne bekliyorsun ki.
    Bir şeyler yapmak istiyorsan şiddet gördüğü için polisi ara.

0|0
    0|0
    • Nasıl verilcek bir ders yok yaptığının kötü olduğunu bir şekilde ona anlatmak gerek lafta sözde olucak gibi değil...
      Polisi arama kısmı Gözle görülür bir durum yok ayda 1 kere görüyordum sağı solu mor...

• Bu çocuk şiddet görüyor asıl kötü olan bu.
      Kemer ve sopa diyorsun.. Polisi aramak için bana yeterli geliyor ama sen bilirsin.

• Bırak gitsiz. Kendisi döner bir süre sonra.

0|0
    0|0
  • para teklif et kitap okuması için

0|0
    0|0
    • Şu anda yapmış olduğum zaten o Sadece kitap okuyor parasını alıyor haftalık. Alıcak daha doğrusu.

Erkekler Ne Diyor 9

• kum çeksin işi öğrensin

0|1
    0|0
  • Zorla birşey yaptıramazsın, zaten okuduğu kitaptan da bir halt anlamaz...
    Sen onu, tanıdığın bir esnafın yanına çırak olarak ver, 1 hafta 10 gün... Tuvaletleri temizletsinler, yere paspas çektirsinler... Sonra al bir gün varoşlara götür, ertesi gün de nezih bir yere götür, ama 2 gününü dolu dolu feda etmelisin...

0|1
    0|0
    • Abim yorumun için teşekkür

Aynı düşüncedeydim 1 hafta önce ama kimin yanına koysam başıma bela alırım Bu çocuk hiç ama hiç akıllanmıyor. Paraya boğsam çocuğu yine gider dilenir.

• Helal olsun bir fikrim yok ama senin gibi içi temiz insanlar hep olsun hep 👏👏👏

0|1
    0|0
  • Eski sistem. DÖVECEKSİN. Başka türlü akıllanmaz...

0|1
    0|0
    • Düşünmüyor'da değilim Bilerek ortalığa para bırakıcam alırsa azını yüzünü kırıcam Ama yine yapar :S

• Yapcak bişey yok o zaman hocam bırakıcan anası babası versin terbiyesini. Elalemin derdi bitmez.

• Kum taşıt. En azından namuslu bir iş öğrenir.

0|1
    0|0
  • konuşmak gerekiyor, böyle birşey yapmasının sebebi neymiş öğrenmek gerek, keyfi için yapıyorsa ruhsal bir problemi var demektir, psikoloğa götürülmeli ve yardım alınmalıdır, ihtiyacı olacak biri ise çalışmalı para kazanmalı, hırsızlık yapmanın başka bir olanağı yok çünkü, ya onda var bende niye yok diyor, ya da keyfine millete zarar ziyan olsun diye öyle yapıyordur. buda ruhsal problemi var demektir.

0|0
    0|0
    • Adama geçenlerde sordum
      Zor durumda kalsan 2 seçeneğin olsa
      Hırsızlıkmı yaparsın Dilenirmisin dedim..

Açıklaması şu Hırsızlık yapmam Çünkü polis yakalar Dilenirim dedi...

Ölmek daha kolay dedim Sustu :)

• Sen de 10'un eşyasını çal

0|0
    0|0
    • Benim eşyamı hiç çalmadı Cesarette etmez sanırım Hırsız olduğunu bildiğimi bilmiyor.

• Maket yapmayı öğret...
    Eli uzun ise,
    eli beceriklidir yaramazın :)

0|0
    0|0
  • gözünü korkut

0|0
    0|0
Yükleniyor...