Sizzzzceee hangisiiiiiii?

yabancıların çocuk yetiştirmesi mi yoksa türklerin çocuk yetiştirmeee tarzı mı doğruuuu?

0|0
13|14

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• 1 sene yurtdışında kaldım. İlk gittiğim zamanlar bir ailenin yanındaydım 4-5 ay kadar onlarla yaşadım. 1 tane çocukları vardı 4 yaşında falan böyle akıllı uslu söz dinleyen bir çocuk olamaz. Annesi ne derse tamam diyordu. Asla birşey için tutturmaz, babası akşam gelirken bazen buna ufak araba falan getirirdi o çocuk onla bile mutlu olurdu ve gözü gibi bakardı oyuncağına ve bu aile öyle fakir falan değillerdi durumları gayet iyiydi. Çocuklarını o şekilde yetiştirmişler ve hayran kaldım. Benim 4 yaşında kuzenimin çocuğu var 1 araba alıyorsun neden 2 tane almadın diye ortalığı yıkıyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• karma olsaydı iyi konsept çıkardı

0|0
    0|0
  • 2 sinin de birbirlerine göre çok eksikleri var ama türkler doğruluk konusunda ağır basar diye düşünüyorum çünki herşeyden önce medeniyet gelir benim için ve avrupalı insanlara göre o işi çok daha iyi yapıyoruz ahlak konusundada biz öndeyiz , avrupanın bize fark tek şey eğitim bence

0|0
    0|0
  • farketrmez

0|0
    0|0
  • Kişiye göre değişir ikisinde de yanlışlar oluyor

0|0
    0|0
  • hiçbiri

0|0
    0|0
  • Yabancıları bu işi daha iyi yapior gibi

0|0
    0|0
  • Türklerin

0|0
    0|0
  • Yabancılar daha disiplinli ve güzel yetiştiriyolar

0|0
    0|0
  • Ortaya karisik daha iyi
    😃

0|0
    0|0
    • Sanırım öyle iki taraftan da alınacak şeyler var :)

• Yabancilarin da ornek almamiz gereken yanları var :)

• Ne bileyim

0|0
    0|0
  • Yabancılar

0|0
    0|0
  • Türk tabiki...

0|0
    0|0
  • Yabancıların tabii ki

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Herkes kendi toplumu ölçütlerine uygun birey yetiştiriyor. Biri doğru diğeri yanlış denemez. Tarzlar farklı.

Ancak Türk toplumu eğitim seviyesi düşük olduğu ve cogu konuda farkindaligi da olmadigi icin yetistirmede bazı teknik hatalar yapıyor. Yoksa ahlak konusunda Türkler iyi diye EIG var ama katılmıyorum. Ahlak ille bekaret değildir Müslümanlık değildir. Din bizde gelenek haline gelmiş. Onun zorlamalarini, toplumdan korkumuzdan cocuğa dayatiyoruz diye biz daha ahlakli yetistiriyoruz denemez ki. Erkek EIG daha iyi anlatmış. Ama ahlak derken tek anladığımız onların rahat halleri. Bırakın rahat olsunlar, ama kimseyi kandırmasınlar, dürüst olsunlar, vicdanlı olsunlar. Cinsellik konusunda nasıl bir tabumuz varsa çoğumuz istemeden bu tabuya sahip, bazilari da bu zorlamayı çaktırmamak için "ama ahlak bizde daha iyi" diye sanki kendi tercihiymis gibi kendini avutuyor. Ahlaklı olmak için ne Türk olmana ne de Müslüman olmana ihtiyaç var. Dünyanın herhangi yerinde ahlakli olabilirsin.

0|0
    0|0
  • Kişiden kişiye fark eder.

1|0
    0|0
  • doğruu türklerin

0|0
    0|0
  • Tabiki bizimkiler daha iyi. Yabancı da neymiş

0|0
    0|0
  • türklerin

0|0
    0|0
  • Bizimkiler çocuk yetiştirmeyi kesinlikle bilmiyor. Diğerlerini görmedim, bilemicem

0|0
    0|0
  • İkiside dogru degil.

0|0
    0|0
  • Karışık kişiden kişiye degişiyor

0|0
    0|0
  • Ikisindede olumlu ve olumsuz taraflar var

0|0
    0|0
  • ben beni yetiştirenlerden memnunum

0|0
    0|0
  • Yurtdışında çocuklara babaları bakıyor ve rahat yetişiyorlar çoğu küçük yaşta ayrı eve çıkıyor. Türkiye de anne baba ilgisiz sorumsuz

0|0
    0|0
  • Türklerin 😂😂😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...