Ülkemiz engelli vatandaşlara ne kadar değer veriyor?

Ağlıyorum cidden çok kötü bir durum Engelli öğretmenliği yapıyorum onlarla iç içeyim emin olun onlar kadar masumu yok az önce bilerek olmayan bir hata yüzünden engelli çocuğa denmeyen kalmadı Yazık.. Annesi utanarak, ağlayarak binadan çocuğu çıkardı. Çocuk öğrencim bu arada otistik. Yangın ziline basınca elektrik gitti iki dklık iş herkes bağırdı ortalığa düştü anneye kapıyı bile açan olmadı. Benim her öğrencim doğuştan değil, kaza sonucu engelli olan da var o yüzden hassasım ve herkes engelli adayıdır unutmayın.

1|1
1|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Engelli bireylere verilmesi gereken değer verilmiyor ülkemizde daha yeni yeni başlandı çalışmalara belki. Ve genelde engelli olmak bir ayıp gibi geliyor milletemillete. Engelli çocuğu olunca dışarı çıkaramiyan insanlar var. Kendisi engelli olup intihar eden insanlar var. Hanı engelli bireyler? Nerde? Ülkemizde de var ama hiçbiri sokağa çıkmıyor çünkü halkımız onları saldırgan korkunç ve hiçbirşey den anlamaz buluyorlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Yolda yürürken etrafına bakıyorum araçlara falan bakıyorum ne kadar önem verildiği ortada benim annem tekerlekli sandalye ye mahkum onu dışarı çıkarırken çok sıkıntı çekiyorum bazı yerlerde engelli rampası yok olan yerlerin de önüne araç park ediliyor.
    Kaldırımlarda aşırı yüksek çıkaramıyorum mecburen yoldan götürmek zorunda kalıyorum bu seferde araç sürücülerinin tacizine maruz kalıyorum genel olarak insanlar duyarlı ama hala çok eksiğimiz var amâlar yapılmış yürüyüş bandınınında saçma olduğunu düşünüyorum adamın gözleri görmüyor ki nasıl görsün üstünde yürüsün sesli ışık sinyalizasyonu da yetersiz şehrin gürültüsünden sesini duymak imkansız yani senin anlayacağın herşey göstermelik...

0|0
    0|0
  • Ülkemizde genel olarak engelli vatandaşlara yönelik çok az şeyin yapıldığını düşünüyorum ama izmirde yaşayarak gördüğüm en güzel olay engellilerin topluma çok güzel bir şekilde kazandirildigi.

0|0
    0|0
    • Evet bende izmirde çalışıyorum zaten onları gezmeye falan götürüyoruz

• Yeni yeni insanlar onlarla iç içe girmeye başladı. Yahu o korktukları çocuklarla lunaparka gittik bir oyuncak var yükseklik korkum var çocuğun elini tuttum çocuk bana güldü hani başkası olsa Ayy yanına oturduğu kişiye bak derdi ki çoğu da bu yüzden binmedi. bir gün bu hırsla herkesi dövüp engelli yapıcam 😄

• Gören kişiler cekiniyorlar sanki bir şey yapacaklar gibi ama bence onlar kadar iyi düşünen kimse yok fesatlik hep bizde maalesef

• Öyle bir yerde yaşıyoruz ki Metroda engelli asansöründe engelli şahıs asansöre binemiyor diğerleri tepişiyor bu hemen hemen her yerde böyle görgü olmadıktan sonra yazdıklarımızın hiç bir değeri kalmıyor

0|0
    0|0
  • hiç değer verilmiyor... sürekli dışlıyorlar sürekli hor görüyorlar ne yazık ki :(

0|0
    0|0
  • Keşke hep önem verseler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...