Tecavuze ugrayacagim zaman ya da ugrayacagimi anladigim zaman ne yapmaliyim?

Soru degisik gelmis olabilir ama o kadar korkuyorum ki. Eve 9 bucuk 10 gibi geldigim bile oluyor otobuslerin gec gelmesinden dolayi derslerin gec bitmesinden dolayi. Otobuse bindigim zaman bazen is cikis saatine mi denk geliyorum bilmiyorum ama otobusun icinde 7 8 tane erkek oldugu oluyor sadece kiz ben oluyorum. Eve kadar yururken de sokaklar karanlik tenha oluyor. Ben cok korkuyorum artik kendi golgemden korkar oldum yemin ederim. Eger oyle pislik biri karsima cikarsa ne yapacagimi bilmiyorum nasil davranacagimi kacarsam daha mi kotu olur hicbir fikrim yok. internete yazdim ama bir sey bulamadim. Lutfen bir seyler soyleyin.

Güncellemeler:
Arkadaslar kesici aletler vs. tasirsam rast gelirse bir aramada falan ben suclu durumda olmaz miyim? Hukuken?
Hepinize tesekkur ederim bu guvenlik amacli urunleri yanimda tasirsam suc islemis olurum zannediyordum ama degilmis. Internetten kisisel guvenlik seti aldim simdi. Insallah hicbir kiz o pislik olayi yasamaz. Tekrar tesekkur ederim.

0|1
24|53

En İyi Erkek Görüşü

• biber gazı bulundur yanında. sokakta yürürken bir elin biber gazında olsun. kolayca alabileceğin yerde bulunsun. en kısa hamlede alabileceğin yerde olsun.
    git başımdan yoksa bağırırım de. eğer öyle bir iş yapmaya yeltenen olursa biber gazını iyice sık yüzüne gözüne ve çığlık at bağır imdaaat diye korkma.
    kesici alet bulundurmaktan suçlu olacağını sanmıyorum. sonuçta sen onu elma soymak için almış olabilirsin. öyle dersin yani. küçük bir kesici alet.
    adamlar bıçaklıyorlar iki gün yatıp çıkıyorlar. kimisi tutuksuz yargılanıyor.
    ha bir de ev güvenli bir yerde olabilirse daha iyi olur. taşınma imkanı varsa falan.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yakan iğne olsun kötü bişey olduğunu sezersen batırıverirsin ;)
    Binmeden önce plakayı al babana annene mesaj at
    Oldu ki otobüste ayakta kaldın senin gibi ayakta kalan bir bayan varsa sırt sirta verin ya da bir arkadasin fark etmez
    Otobüste en son sen kalırsa evin yolu boyunca babamla annenle konuş
    Arkadan bir grup erkek geliyorsa telefondan yüksek sesle konuş ki biriyle konuştuğunu bilsin hızlı adımlarla ordan kaybol insan içine gir

Ben böyle yapıyorum. Ortalık çok kötü. Kimin ne yapacağı belli olmuyor allah korusun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 52

• dua et besmele çek ayetel kürsiyi oku...

5|2
    0|0
  • Biber gazı taşıyacaksın, çakı taşıyacaksın, çakıyı et gibi yumuşak şeylere batırarak idman yapacaksın yani gerektiğinde düşünmeden sokabilmek için.
    Kendini savunamazsan tecavüzcünün vicdanına yalvarırsın
    İlerdede çalışıp kazandığında bir silah alırsın, zayıflık kader değil silahlanvesavun :)

0|0
    0|0
  • ...
    Nalet olsun, ülkede insanlar rahatça yürüyemiyor bile.
    Yanına biber gazı alacaksın. Telefonda hızlı aramayan polisi kaydedeceksin. Biber gazı cebinde olacak, elinde cebinde olacak. Çanta da falan taşıma, çıkarana kadar zorlanırsın.
    Gazı sıktığında direk bacak arasına tekmeyi geçir. Acıma hiç vur direk. Gazı sıkarken elini tutuyorsa yinr ne pahasına olursa olsun tekmeyi falan geçir bacak arasına. Bunları yaparkende avazın çıktığı kadar da bağır. Elektroşok cçhazıda olabilir, direk en yakın yerine yapıştır elektroşoku. Gebersin köpek.

1|0
    0|0
  • Biber gazı ve elektro şok aleti al kesinlikle.
    Bunlar karşında ki kişiyi sadece etkisiz hale getirir.
    Merak Etme suçlu olmazsın. Hiç acıma, yaklaşana ver elektriği

1|2
    0|0
  • Arkadaşım merhaba,

Çok güzel bir fikir verdin bana bu konuda bir bence yazacağım...

0|1
    0|0
  • toplumumuzun kadinlarinin bilinç altıni nasilda etkileyip, psikolojik olarak yiprandiriyorlar? farkinda degil misiniz?
    tecavuz edip yapiyorlar ya da birilerı tarafindanda yaptirilma ihtimali olabilir? bakim, insanlarin psikolojisini alt ust ediyorlar, iste bu arkadaşimiz, örnek, Allah yardimciniz olsun. kadin olmak bu ulkede cok zor. eger birgún olurda tecavuz etneye calişan bir o. c na denk gelirsem anam avradim olsun kafasini patlatirım. ama denk gelmiyo iste nalet olsun.
    Allah sizleri korusun güzel yurdumun güzel kadinlari, Allah sizinle olsun, bu durumda bir nevi psikolojik terördür. Allaha dua etmekten baska elimizden bise gelmez,

ins bu son vaka olur, ama sanmiyorum o. c lari oldukca son bulmaz.
    Allah belalarini verşi

0|0
    0|0
  • eğer imkanın varsa dövüş sporları konusunda eğitim al üzerinde silah vb cisimler taşımak istemiyorsan en doğru olan vucudunu kullanman tekvando ya da kickbox hem spor olarak seni daha kuvvetli hissi verebilir ve kendini korumuş olursun örnek video yardımcı olur umarım.

https://www.youtube.com/watch?v=-DwLvzR5_kg

1|0
    0|0
  • Dua et.
    Yanında biber gazı bulundur.
    Aklına bu konuyu çok getirme.
    Ara sıra telefonla konuş yalnız olmadığını hissettir etrafındakilere.
    Belki korkarlar.

0|0
    0|0
  • Ulan bacım cocuklari yuzunden ne hale gelmisiz... İstanbul'da yasiyosan eminonunden biner gazi al at cantana...

0|1
    0|0
  • Elektrik veren cihazlar var ya da biber gazı falan oldukca ucuz kullanmaktan hic cekinme hatta bicak falan bile taşıyabilirsin hukukta zorunluluk ilkesi ve nefsi mudaafa hakkin var

0|0
    0|0
  • Ailenin bu noktada bir çabası yok mu? Kız çocuklarına biraz daha üzerlerine düşseler. Görmüyorlar mı etrafta olanları? Ya ben yolda bile kız tekse ya hızla önüne geçiyorum ya da yönümü değiştiriyorum sırf korkmasın diye.

1|0
    0|0
    • Babam o saatte calisiyor ve annemin de tek gelmesini istemiyorum o da kadin sonucta korkuyorum

• Malesef yok iste benim dogdugum yasadigim yer memleketim degil yani akrabalarim bu sehirde degil

• Allah'a sığınacaksın o zaman bol bol dua edeceksin, kötü düşünmeyeceksin.

• Göz yaşartici sprey sij

0|0
    0|0
  • Bütün gücünle bağır.
    Sadece bunu yapman yeterli.
    Korkma ve bağır.
    Tedbirli ol yine de.
    Erken gelmeye, tenha yerlerden yürümemeye çalış..

0|0
    0|0
  • İlginç.. Çoğu bayan arkadaşımız ne kadarda zavallayız diye yorum atmış.. Zavallı olup olmamak senin elinde..

1|0
    0|0
  • Bak samimi söylüyorum. Atar gider yap. Bağır, bıçak çektimi sıkıyorsa vur falan de. Adamlar direnişle karşılaşmayacağından o kadar emin ki. bunlardan birini yaptınmı neye uğradığını şaşıran kedi gibi kaçmaya başlar.. Psikoloji dersidir bu.

0|0
    0|0
  • Nerede yasiyorsun be bu kadar korkuyorsun saat 9 10 gec bir zaman degil ki bence bu sacma yorumlari birak ve bir psikologa gorun cunki normal degil bu kadar korkman ulkemizde kotuler var evet ama bu kadarda degil bence.

1|0
    0|0
  • Biber Gazı taşımak silah taşımakla aynı sayılıyor ama ben olsam biber gazı taşırdım ve bağırmaktan çekinmeyin. Bunu asp bakanı söylemişti geçen senelerde :)

0|0
    0|0
  • Telefonla polisi ara telefonu açık tutmaya ve direnmeye calış. Polis yerini saptayıp gelsin. Bir dövüş kursuna yazıl azıcık bilsen indirirsin zaten cunku tecavuzculerin geneli aptal tiplerdir.

0|0
    0|0
  • Bağıracaksın sesin çıktığı kadar... elektro şok aleti elinde olacak mesela... Bende var ne olur ne olmaz türlü türlü insanlar var

0|0
    0|0
  • elekro sok cihazı bir kac tane taktik adamı devirmek için biber gazı sayet eger öyle bişey olursa sakın dus ya da banyo yapma çünkü üzerinde ona ait dna var hemen polise gitmen lazımsenin üzerinden swap ve dna örnegi almaları lazım

0|0
    0|0
  • Yazık korumamız gereken kadınlar bizden korunmak için ne haldeler...

1|0
    0|0
  • Sana kötü amaçla yaklaşıldıgında cesaretli tepki vermen, sogukkanlı olman hepsinden (biber gazı, bıçak, vs...) büyük etki yapar erkege karşı... Benim babam polis ya da mafya de bakalım o an, en azılısı bile toz olur kaçar...

0|0
    0|0
  • Tecavüz kacınlmazsa zewk almaya bakacaksın ya da lıne ne gectıyse beynıne beynıne calısacaksın ırz düsmanının😊😊

0|0
    0|0
  • Sizlere o aletleri zorunlu olarak almanıza vesile olan şerefsizlerin Allah belasını versin bir erkek olarak bu tür pis yaklaşım da bulunan hem cinslerimi kınıyorum

0|0
    0|0
  • yanına şok tabancası ve biber spreyi al, otobüse binerken cebine koy, çantadan çıkarmak zaman alır çünkü. elinde cebinde olsun ve her an tetikte ol

0|0
    0|0
  • albitane
    50 cal deagle
    ya da five seven
    sık bacağına kopartır bacağını adamın

0|0
    0|0
    • 25 bin tl türkiye satış fiyatı olan 3.300 tl 5 yılda ruhsat harcı olan 2 kg den fazla olan ve taşıma ruhsatının herkese verilmediği deagleyi önerecek kadar çok deliyürek izlemesydin keşke :)

• @çikiçikidoktoru ciddi yazmadım be bro :) 50 cal sıksa cidden bacağı kopar zaten :)

• biber gazı tavsiye edebilirim ve cesaret edebilirsen o an cinsel organına vur etkisiz hale gelir

0|0
    0|0
  • biber gazı taşı ve direkt bağır

0|0
    0|0
  • Ciglik at hiç durmadan etrafina bakin eline birsey al indir kafasina

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    22

Kızlar Ne Diyor 23

• Canım her zaman elektro şok aleti taşı yanında. ( Ben öyle yapıyorum ) . Ve ayetel kursi bilmiyorsan kesinlikle ezberle ne durumda olursan ol her zaman bu dua'yı oku rabbime sığın.

2|2
    0|0
  • Onemli olan savunabilme cesaretini gosterip gosteremeyecegin.
    Misal o adaminki gibi elinde bicagi olan birisi var. Ve tam gelmis dibine dayamis bicagi.
    O durumda sen savunmaya gecene kadar 1 bicak darbesi yemeyi goze alabilecek misin?
    Ya alirsin, ya tecavuze ugrarsin.

2|0
    0|0
  • Sırf bu yüzden kızım oldğunda erkek çocuğumdan daha çok istiyorum dövüş sporlarına göndermeyi... Ama tabi erkek çocğunda da önemli. Kardeşim de box'a gidiyor, spor vs. Eve gelirken sokak arasnda 3 serseri sıkıştırmş para falan istemiş. Tek yumrkla hepsini yere sermiş gelmiş eve. Allah korusun ya bilmeseydi bunları da zarar verselerdi :(

0|0
    0|0
  • ben yanımda biber gazı taşıyorum her zaman. biraz da kendini kollamayı yakın durumlar için bileceksin. çıt kırıldım olmamak lazım.
    insan o tarz bir ihtimal yaşayacağı zaman deli kuvveti geliyor.
    maddi imkanın varsa ruhsatlı bir silah da edinebilirsin. geç çıkacağım zamanlarda taşıyorum güvenilmez dışarda kimseye.

0|0
    0|0
  • Yaninda bicak caki tarzi bisey bulundur mutlaka cantanin on gozune koy hep burasi turkiye her an her sey olabilir

0|0
    0|0
  • Ne kötü durumdayız... Sürekli kendimizi korumak zorunda hissediyoruz ve sürekli olarak kaygılıyız. İşin kötü tarafı bazen hiç olmayacak insanlardan bile bize zarar verebilir mi diye şüphe ediyoruz. Allah yardımcımız olsun :(

0|0
    0|0
  • Ne kadar zavallı durumdayız ya

0|0
    0|0
  • elektro şok
    biber gazı
    Çakı taşı yanında ama çantada değil elinde tut yürü. .

0|0
    0|0
  • Şuraya bak ya kızın psikolojisini bozmuşlar ne hallere sokuyolar bizi..

1|0
    0|0
  • Biber gazi tasi yaninda.

0|0
    0|0
  • öncelikle bir biber gazı al öyle birisi çıkarsa kaçma hemen naz yapar gibi yap (göster ama verme) seysinden sonra çüküne tek bir tekme at biber gazını sık fırla

0|0
    0|0
  • Dövüş-savunma sporuyla uğraş. Böyle sarkıntılık edeni döven yamultan ablalar var.

2|0
    0|0
  • Biber gazı ve çakı taşı yanında her an ne olacağı belli değil.
    Ben enjektör bile taşıyorum yanımda. =/

0|0
    0|0
  • Biber gazı bulundur yanında. Gerçekten maalesef ki her şey olabilir. Allah seninle beraber bütün kızlarımızı korusun..

0|0
    0|0
  • Bibergazı taşı

0|0
    0|0
  • elektrosok tasi yaninda, mumkun oldugunca aydinlik yollardan yuru..

0|0
    0|0
  • yaninda mutlaka çakı taşı ya da cam şişe cantana koy ictigin kısımdan tut arkasını kaldirimin kenarina vur miss gibi kesici alet. o an adamı öldürürmüyüm diye dusunme sapla gebersin oc

0|0
    0|0
  • Biber gazi al sokakta yururken elinde tasi montunun cebinde falan

0|0
    0|0
  • El feneri şeklinde elektrik veren cihazlar var ondan al

0|0
    0|0
  • haklısın ben de merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Biber gazı taşı bide bol bol dua et :)

0|0
    0|0
  • Yaninda caki ve biber gazi bulundur

0|0
    0|0
  • Bak yanında bir biber gazı ya da bıçak kesinlikle bulundur baktın olucak gibi değil başladı bakireyim arkadan yap felan de daha kotu olmasın

0|0
    0|0
Yükleniyor...