İnsan hafizasi bir zamandan sonra kotu anilari silermis?

dogru mu bu? benim neden kotu anilarimi silmiyor o zaman arkdaslar cevaplayin plss..

0|1
17|12

En İyi Erkek Görüşü

• Hissizlestirir desek daha dogru olur. Zaman gectikce nefretle andigin olayi gulerek hatirlarsin

1|0
    0|0
    • hic oyle sonradan gulmedim

• kucukken hic mi kotu anim olmadi benim :) 6 yasindaki yasadigim kotu seyleri bile hatirliyorum gulmuyorum hala uzuluyorum?

• Daha var piseceksin

En İyi Kız Görüşü

• Benimde silmiyor saçma bence

1|1
    0|0
    • bencede

• Ölüm Allâhın emri, eğer onu unutmak istiyorsan unutma duaların annenle aklın ölümle olsun derim ben

Erkekler Ne Diyor 11

• Benim takıldı dün ne yedim onu bile siliyor yüzümde garip bir alık gülümseme ile geziyorum acaba otosavunmamı bu :DD

1|0
    0|0
  • Bir yerlerde tıkanıp kaldığında hayat, soluk almak güçleştiğinde; yüreğin susup, mantığın sürüklemeye başladığında ayaklarını, dağlara dönmeli yüzünü insan. Yeni patikalar, yeni yollar seçmeli, yüreğini ferahlatacak; yeni insanlarla tanışmalı, yeni keşifler yapacak... Hep isteyip de, bir gün yaparım diye ertelediği ne varsa, gerçekleştirmeyi denemeli! Her geçen gece, ölüme bir gün daha yaklaştığını; zamanın bir nehir, kendisinin bir sal olup da, o dursa da yolculuğun devam ettiğini anlamalı. Baş döndürücü bir hızla geçiyorsa birbirinin aynı günler, her akşam aynı can sıkıntısıyla eve giriliyorsa, değiştirmeye çalışmalı bir şeyleri; küçük şeylerle başlamalı belki; örneğin, birkaç durak önce inip servisten, otobüsten, yürümeli eve kadar, yüreğine takmalı güneş gözlüklerini; gördüğünü hissedebilmeli! Sağlığını kaybedip, ölümle yüz yüze gelmeden önce, değerli olabilmeli hayat! İlla büyük acılar çekmemeli, küçük mutlulukları fark etmek için! Başkasının yerine koyabilmeli kendini; ağlayan birine 'Gül', inleyen birine 'Sus' dememeli! Ağlayana omuz, inleyene çare olabilmeli! Şu adaletsiz, merhametsiz dünyaya ayak uydurmamalı; sevgisiz, soysuz kalarak! Dikeni yüzünden hesap sormak yerine gülden, derin bir soluk alıp, hapsetmeli kokusunu içine... Güneşin doğuşunu seyretmeli arada bir, seher yeli okşamalı saçlarını... Karda, yağmurda; sevincine, coşkusuna, fırtınada boranda; öfkesine, isyanına ortak olabilmeli doğanın! Bir çocuğun ilk adımlarında umudu; bir gencin düşlerinde geleceği; bir yaşlının hatıralarında geçmişi görebilmeli! Çalışmadan başarmayı, sevmeden sevilmeyi, mutlu etmeden mutlu olmayı beklememeli! Ama küçük, ama büyük; her hayal kırıklığı, her acı, bir fırsat yaşamdan yeni bir şeyler öğrenebilmek için; kaçırmamalı! Çünkü hiç düşmemişsen, el vermezsin kimseye kalkması için, hiç çaresiz kalmamışsan; dermanı olamazsın dertlerin, ağlamayı bilmiyorsan; neşesizdir kahkahaların, merhaba dememişsen; anlamsızdır elvedaların..

0|0
    0|0
  • Öyle bir özelliği yok maalesef

1|0
    0|0
    • kimisi unutuyormus ama :)

• şu şekil olabilir kendini yeni insanlara ya da işine çok yoğun bir şekilde konsantre edersin hiç boş vaktin olmaz öyle kafa dağılır gidebilir diğer türkü her birşey olduğunda güncelenir duru ya da güncelencek birşey duyarsın gine için acır

• Cunku sen bastirmiyorsun kotu anilari canli tutuyorsun

1|0
    0|0
    • nasil bastiriliyor peki :)

• Bir seylerle mesgul olursan tekrarlamazsin..
      O aniyi reddedip o aklina geldiginde onemsemeyeceksin o zaman bastirmis olursun..
      Daha fazla bilgi için freudun savunma mekanizmasi diye yaz googlea :)

• aksine Kötü anılari hic silmez

1|0
    0|0
  • bence doğru.

1|0
    0|0
  • sen böyle deyince kötü anılarımı düşünmeye başladım :D

1|0
    0|0
  • Senin daha yaşın kaç

1|0
    0|0
  • Doğrudur niye olmasın ki? :) :) :)

1|0
    0|0
  • Kötüler silinmez pek...

1|0
    0|0
  • Bence silinmez :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• İlk defa duydum
    bence öyle bir şey yok

1|0
    0|0
    • kisiden kisiye degisiyoda olabilir aslinda bilemedim

• Sen silinmesini istemiyosundur

1|0
    0|0
    • istiyorum ama silinmiyor kotu izleri birakan kisiye karsi tutumum degismez ama kendimi yer bitiririm

• Yok oyle birsey ve genelde en kalici olanlar kotu anilar oluyor :/

1|0
    0|0
  • bir zahmet silinsin.

1|0
    0|0
  • Benimki silmedi ya

1|0
    0|0
  • "Beynimiz kötü anıları aynı hatayı bir daha yapmayalım diye silmez." Bir yerde okumuştum. Dün yediğim yemeği unuturum ama bana yapılan kötülüğü unutmam.

1|0
    0|0
  • Hayir yanlış bilgi. Insanin hayatina rtki eden anılar silinmez ki. Hepsi bilinçaltina itilir. Belki aniden ortaya cikar belki de hic cikmayabilir

1|0
    0|0
  • Bazilarini belki siliyordur farketmiyorumdur falan😊😊

1|0
    0|0
  • siliyor evet bana oldu bu

1|0
    0|0
  • Hatırlamak istemediğin ve önemsemediğin her anı bir süre sonra silinir

1|0
    0|0
  • Yalan bence. 😐

1|0
    0|0
  • evet siliyo yani 6 veya 8 ayda. Artık aklına gelsede tınlamıyosun

1|0
    0|0
  • Bence yanlış. Ben küçüklüğüme dair bir tek kötü anıları hatırlıyorum. Umutamıyorum

1|0
    0|0
  • kulliyen yalan

1|0
    0|0
  • Bence yalaannnn

1|0
    0|0
  • Bendeki mutlu anıları siliyor

1|0
    0|0
    • ahah :) yasdigin kotu anilar o kadar cok oluyor ki mutlu oldugun zamanlari unutuyorsun dimi?

• sevgilinin yaptigi bu seyler geliyirsa ben anlatiyim sevgilimin yaptiklarini haline sukret bidaha hatirlamazsin aggssf

• Hiç mi bişey yapmıyor :)

Yükleniyor...