Kuranda çelişki varmı? varsa söylermisiniz?

çelişkileri alabilirmiyiz neler var neler yok görebilirmiyim?

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• çelişki yok kuranda çelişki aramak kusur aramak bana gore ferraride kusur aramak gibi mesela ulasamayınca cok yakıyo yeaaaa falan. o hesap kuranda kusur çelişki yok arkadaş diyende kusur celıskı vardır

0|1
    0|0
    • ayetlerle oynuyor celıskı var diyor

• O kadar çok var ki yaza yaza bitmez ilk olarak şunlara bir bak
    alfa-sorgulama.blogspot.com.tr/.../...sorular.html

0|0
    0|0
    • ne kadar cahilsin burda nerde kuran ayeti var?

• Yok.

0|1
    0|0
  • celiski yoktur dogru meal okursan eger

0|1
    0|0
  • Ben varim

0|0
    0|0
    • Göster bakalım celıskıyı

• Bir profesör 15 yıl boyunca araştırma yaptığı halde hiçbir tutarsızlığa rastlamamış, diye bir haber okumuştum.

0|0
    0|0
    • nisa 82 kuranda celıskı olmadıgını söylüyor

• Şöyle basit bir örnek;

İçinizde sabırlı 20 kişi bulunursa 200 kişiye galip gelirler. Enfal/65
    İçinizde sabırlı 100 kişi bulunursa 200 kişiye galip gelirler. Enfal/66

Çok kararsız böyle birçok ayetinde daha. Şakacı belki de

0|0
    0|0
    • enfal 65Ey peygamber, inananları savaşa özendir. Sizden dirençli yirmi kişi olsa, iki yüz kişiyi yenebilir. Sizden yüz kişi, kafirlerden bin kişiyi yenebilir. Çünkü onlar, anlamayan bir topluluktur.
      enfal 66 Ancak, ALLAH sizde zayıflık bulunduğunu bildiğinden şimdi sizden yükü hafifletti. Sizden dirençli yüz kişi olsa, iki yüz kişiyi yenebilir. Sizden bin kişi olsa, ALLAH'ın izniyle iki bin kişiyi yenebilir. ALLAH sabredip direnenlerle beraberdir.
      ayetleri iyi oku burda çelişki yok bu senın celıskin uydurmusun kafanda birşeyler nerde çelişki var
      ayetleri kısaltmısın

• celişki nerede?

• cok ezbere konusuyorlar cook

• Hayirseverligin mi tuttu kardes gece gece :)

0|0
    0|0
  • Dolu.

0|0
    0|0
  • celiski yok. varsa sandigin sor

0|0
    0|0
    • bende bılıyorum olmadıgını caktırma :)

• Ateist forum a bak

0|0
    0|0
    • Ateist forumdakiler bilgisiz kuranda çelişki olmadıgını bılmıyor
      allah bir ayette bişi diyor onlar diger ayeti gösteriyor celiski diye kardeşim su ayetin devamını okusana ne diyor orda

Erkekler Ne Diyor 7

• Var.
    Dinde zorlama yoktur.
    Evladiniz namaz kilmazsa uyarin yine kilmazsa dovun yine kilmazsa evden atin

3|0
    0|0
    • Fussilet-34 ‘İyilik ve fenalık bir olamaz. Sen fenalığı en güzel şekilde karşıla. O zaman aranızda düşmanlık bulunan kimse ile bile yakın dost olduğunu görürsün.’ Bu ayet’e karşılık ise;

Sura-40 ‘Bir kötülüğün karşılığı ona denk bir kötülüktür. Fakat kim affeder ve barışırsa onun mükafati Allah’a aittir. Şüphe yok ki o zalimleri sevmez.’

• O ayetle bigbang arasinda ki tek iliski evrenin yoktan var edilmis olmasidir ve kuranin bigbangI acikladigini savunan bir tek sen varsin alimleriniz bile reddediyor ayrica bigbang gunesten bir parca diyor yani ates sen su diyorsun ne alaka :D

• Arkadaşım o kadar saçma noktalara vardın ki, bir yörünge diyor yörüngeler demiyor vs. O zamanlar insanlar daha yörüngenin ne demek olduğunu bile bilmiyordu sen neden bahsediyorsun? Ok, tartışmıcam seninle, zaten ne kadar bilgi versek te sen mutlaka onu red-de-de-cek-sin. Kuran'da marmara yarılacak yazsa, gözünün önünde marmara yarılsa "doğal afet tesadüf" dersin. Salladı tuttu dersin bunun lamı cimi yok. Çünkü Kuran'da göre inanmayanları uyarsak ta uyarmasak ta onlar için birdir. Onlar artık dönmezler: (Bakara Suresi / 6)

Sağlıcakla kal...

• “dinde zorlama yoktur... “ (bakara suresi, ayet 256.)
    “müşrikleri (puta tapanları) bulduğunuz yerde öldürün... “(tevbe suresi, ayet 5.)

2|1
    0|0
    • tevbe 5 de savaştan bahsediyor sana biri savaş acıcak dur öldürmemıo diceksin

• Yanlış anladın galiba. Allah'a şnanıyorum ama internette yazan her şeye inanmıyorum demek istedim

• anladım kardeşim aynen bende öyle yapıyorum ilk basta bunları gördüm araştırdım sonra dogru yolu buldum

• kuranda çelişki olsa ta peygamber zzamannda müşrikler bunu bulup muslumanlarin gözüne sokarlardi ki o insanlar kuran arapcasi konustuklari icin simdiki gibi degil en ufak bir celiskiyi bile bulur cikarirlardi ama celiski muslumanlarin hayatında en mükemmel rehbere rağmen bu kadar berbat bir durumda olmayi baska bir sekilde aciklayamiyorum

0|0
    0|0
  • heaaa önce şundan başlayalım herşeye gücü yeten yaratıcınız neden şeref. örf, adet veya karşı cinse olan çekim kuvveti gibi yapmamız gerekeni vücudumuza işlemedi? bu tanrı basmayağı hepinize düşman insanla olur mu bu işler

1|0
    0|0
  • Senelerdir araştırma yapmış profesörler dahi en küçük hataya denk gelememiştir
    Kuran en kusursuz haliyle bizlerin elindedir.

0|0
    0|0
  • Zerr çlişiki yok Allah ın c. c sözlerinde. Var diyen kafirdir

0|0
    0|0
  • Amacin ne nasil celiski

0|0
    0|0
Yükleniyor...