Kapat

Önyargı, gerçeği saklar mı?

''Olayı nereye çekerseniz çekin, önyargı gerçeği hep saklar.'' diye bir replik vardı.

Sahi, önyargı bakış açımızı olaylara karşı ne kadar daraltabilir?
Doğruyu yanlış, yanlışı doğru görmemize sebep olur mu?

Burada söz edilen 'önyargı' biraz kişilerin çıkarlarıyla ilişkili olduğunu düşünüyorum.

0|1
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Evet, ön yargı gerçeği saklar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• s-media-cache-ak0.pinimg.com/.../...e4481de692.jpg

Bu biraz yetiştiğin ortama bağlı, insanları kategorize etmek daha küçük yaştayken "Onlar, bizler" olarak insanları sınıflandırarak başlıyoruz.. Kural haline gelmiş yani..

İnsan geliştikçe, zihnini değiştirmeyi başarırsa, nedenlerini öğrenmeye denerse perspektif kazanacak ama işte =/
    Durmak yok, kör kalmaya devam..
    Üşeniyoruz insanları yargılamaya, direkt infaz daha kolay geliyor kuzum

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 7

• önyargı eğer ki sol bir ailede büyüdüyseniz sıfırdır hayata karşı değerlendirmeyi bana bıraktılar... düşün özgür ol , yasaklananı inadına yap denilen bir ailem oldu çok şükür.. neticede insanı seviyorum din dil kültür ırk bayrak devlet asker faşist sevmiyorum

1|0
    0|0
  • O huy bende yok

1|0
    0|0
  • Türklük YÜCE ÖNDER ATATÜRK en büyük önyargım onun önün de ki her yargıyı ezer geçerim.

1|0
    0|0
  • elbette saklar gerçekleri görmeni engeller ve sanki yalanı gerçek sanarsın çünkü ona inanırsın

1|0
    0|0
  • Saklanmaz

0|0
    0|0
  • önyargı berlin duvarı gibidir yıkılması için sosyalıstlerin dağılması gerek

0|0
    0|0
  • Ön yargı gerçeği her zaman boykot etmiştir

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 4

• Ön yargılı insan zaten gerçeği göremez
    Kendi kafasında kurduğu senaryolara inanır daha çok

1|0
    0|0
  • Önyargılarımızdan arınmadıkça, iyiyi hep kötü olarak görürüz ve bu hep böyle devam eder. Önyargı öyle bir illettir ki kimse kolay kolay kurtulamaz, vazgeçilmezimiz olmuştur herdaim adeta..

1|0
    0|0
  • Saklar

0|0
    0|0
  • Çok doğru bir soz

0|0
    0|0
Yükleniyor...