Ülkemizde Olan Bu Sapıklıklara Suç Oranlarına Karşı İdam Gibi Şeriaatta Olan Kurallar Şeriat Gelelim?

Ülkemizde Olan Bu Sapıklıklara Suç Oranlarına Karşı İdam Gibi Şeriaatta Olan Kurallar Şeriat Gelmelimi?

• İDAM GELMELİ
    88% (15)60% (3)82% (18)Oy Ver
  • ŞERİAT GELMELİ
    12% (2)0% (0)9% (2)Oy Ver
  • SİSTEM AYNI KALMALI
    0% (0)40% (2)9% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Evet bekliyorum

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Gerçek şeriat i bilmeyen arkadaşlar burda yorum yapmasın bence. Bir muslüman olarak Nasıl Allah'ın kanunlarını kabul etmezsin? Bu babana: "baba evet seni seviyorum ama ben bu eve gece 1 de gireceğim. Ve bu evde senin kuralların geçmeyecek" demek gibi birşey. Şeriata gericilik diyenler gerçek şeriatı açsın bir okusun. Öyle ekşi de okumayın yorumları. Neden şeriat? yazın ve okuyun.

1|1
    0|0
    • İşte Şeriatın önemini anlamış bir bacım.

• @alala1905 kafirliğin sebepleri var. Kafir olmayan birine kafir değilsin demek ne demek? Münafıklık mı dersin artık sana kalmış. Araştırdım ve açıkça "şeriatı istemeyen küfre girer" diyor küfür ne demek? Kafirliktir. Anladın mı? Bana inanmıyorsan açıp araştırabilirsin. Evet devletin de dini vardır. Bir devletin anayasası dinini yansıtmalıdır. Bu ülkede %99 luk kısım müslümansa bu ülke şeriatla yönetilir. Bu devletin dini İslam cümlesini 1921 de anayasadan çıkaranla sor bakalım şimdi bu devletin dini neymiş? Sonuç olarak bir devletin dini olabiliyormuş değil mi? Araştırıp da gelin lütfen ki tartışmayı sürdürebilelim. Böyle istişare edemiyoruz.

• gidip diyanete sor bakalım canım lakilik taraftarı olmak kafirlikmiymiş bilip bilmeden yarım yamalak bilgilerinzle Millete ahkam kesmeyin. Klasik Akp zihniyeti. Laikliğin neden getirildiğini ben çok iyi biliyorum size de tavsiye ederim biraz okuyup araştırın özellikle de Atatürk'ün kitaplarını okuyun.

Kızlar Ne Diyor 5

• Şeriatın Türkiye de Allah'ın Emir'lerine uygun bir sekilde uygulanacağına düşünüyorsan git yeni bir beyin al derim.

0|0
    0|0
    • Beyin konusunda Sana çok güzel şeyler derdim ama neyse şimdi millet düzgün uygulanmayacak diye Allah'ın ekiplerinden vaz mı geçelim Allah'ın kuraları diye başka kurallar mı koyalım bence yanlış düşünüyorsun

• Faiz olacaktı o. Bunlar dini acıdan haram ve sakıncalı durumlar doğal olarak şeriat yönetimine uygun değil. Osmanlı'yı cok sever ve de saygı duyarım fakat at gözlüklerini çıkarıp biraz objektif olmak gerekiyor. Şeriatı kafamıza göre şekillendiremeyiz kurallar acık ve nettir. Hayırlı akşamlar diliyorum

• Ben kendim size bildiklerimle açıklardım ama dini bir site fetva veren site daha etkili olur diye o adresi yolladım zaten Osmanlı benim için araç önemli olan şeriat sana tüm kalbimle söylüyorum bunları yapma sebebim İslamiyet'in şeriatın olduğu bir ülkede yaşamak senide anlıyorum senin yaşadığın çevre aldığın eğitim dünyaya bakış açın farklı olabilir ama yaşın doğru ise söylüyorum sen ben bu ülkenin geleceğiyiz ondan dolayı ben seni ikna edebilirler sende başkalarını ikna edersin ve gerçekten İslam'ın şeriatın hakkıyla yaşanan bileceğin bir ülke oluruz , Osmanlıda Fatih Sultan Mehmet bile yargılanmıştı ve o hadisi şerife mazhar olmuştu.

• İdam gelebilir ama Laiklikten asla vazgeçmemeliyiz.

0|1
    0|0
    • Bu görüşünün sebebi nedir? Laiklikten asla vazgeçilmemeli düşüncenizin?

• Müslümanım ve şeriat kurallarını da hepimiz biliyoruz. Benim eşcinsel arkadaşlarım da var içki içende onlar da Müslüman şeriat kurallarına göre bunların suç sayılmasına bile karşıyım. Tesettüre girmeyi de düşünmüyorum.

• Konunun yapılmaması için pek detaya girmeyeceğim ama Şeriat Allah'ın kurallarıdır , Allah'ın kelamından üstün kelam olabilirmi ve Müslümanın şeriatı kabul etmemesi Allah'ın kurallarını kabul etmemesi gibidir, tartışma olması için yazmadım sadece belirtmek istedim.

• Şeriat değil, idam, elektrikli sandalye vs. gelmeli.

0|0
    0|0
  • Zaten şeriat ile yaşamak bu olayların ihtimalini bile ortadan kaldırır o adam gece üçte evinde olur o kızda evinde olur birbirlerinden haberleri bile olmaz.

0|0
    0|0
    • Verdiğiniz örneği tam anlamadım detaylı anlatırmısınız

• İslam i kurallara göre yaşayan bir kız evladının gece 3 te dışarıda olmasi imkansız çünkü mutlaka aile bunu onaylamazdi sebep ne olursa olsun yanında bir erkek olmadan zaten dışarı çıkmadı ( babası abisi vs) / dolayısıyla gece 3te namusuyla işini yapan bir erkek oradan bir bayan geçtiğini bile fark etmezdi çünkü bayan tesettür ve koyu renk giymiş bulunurdu oda erkeklerin de gözüne tesettür vurması bakmaması gerektiğini bilirdi baksada bayan onun dikkatini çekmezdi

• Evet doğru söylüyorsunuz

• idam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• şeriatı gerçekten bilmeyip de şeriat isteyen bir toplumuz ne kadarda garip bir anlayışımız var değil mi. ama dikkat edin şeriat ile yönetilen halkların hepsine dünyanın en az 50 60 yıl gerisinden geliyor ve o kadar saçma ki kurallar cimada bulunan erkeğe 100 kırbaç kadına ise recm bu ne la ikisinide allah ( tanrı yaratmadı mı ) ne kadar acımasız bir tanrı ve kural

0|0
    0|0
    • Şeriatı ben biliyorum ve ondan dolayı istiyorum sizin düşüncenize saygılıyız anladığım kadarıyla inanmadığınızdan istemiyorsunuz, acımasızlık sizin bakış açınız Zinanın zina sayılması için gerekliliklerini biliyor musunuz? Yani zina yapıldığını kanıtlamak çok zor dur yani sizin zina yaptığınızı en az dört kişinin net yani yaparken görmeleri lazım. Ve kuralların ağır olması suç oranını çok düşürür mesela Osmanlı tarihinine bakarsanız mesela el kesilme olayı çok nadir olmuştur.

• neden ki senin şeriatından daha mantıklı bence benm inancım. kimsenin bir yerini kesmiyosun kimseye kırbaç vurmuyosun kimseyi diri diri gömmüyosun kimseye taş atmıyosun sen bizi kabul etmezken biz seni neden kabul edelim saçma değilmi sencede yaşadığın toplum bence en güzel şekilde neden senin savunduğunu savunmak zorunda kalayım ki inançsızım diye yargılanayım inanmak zorunda bırakılayım işte laiklik güzel kardeşim sen dinini yaşa ben hayatımı olması gerekende tam bu

• Bizde diri diri kimseyi görmüyoruz ama neyse zıt düşünmeliyiz konuşmaya gerek yok.

• Mq idam getirip milleti kurtarmanin manasi ne. Muebbeti vereceksi surunsun gitsin cezaevinde. Idam kurtulustur cahil olmayin

0|0
    0|0
  • şeriat çok yönlü bişey ama bazı konularda idam olmalı

1|0
    0|0
  • Ensestin torunları mı sapıkllığın önüne geçecek. Beyninizi düzeltin sorun çözülsün. Tecavüzün tavan yaptığı ülkeler alayı müslim şeriat da var idam da, sonuç?

0|0
    0|0
    • Şeriat var ama kafa yapıları sorunlu onlarıda değiştirmek lazım

• Islamı okuduğumdan biliyorum insanlara bakıp değerlendirmiyorum kardeşim. Ve ben müslüman büyütüldüm.

• Bende İslam'ı okudum bende Müslümanım ve insanlara değer verdiği kanaatindeyim

• Bizim gibi sözde müslüman ülkede şeriat olmaz olamaz

0|0
    0|0
    • Belki de Şeriat gelse inancımız belki de baskıdan dolayı artar.

• Osmanlıdada tam olarak şeriat uygulanmadı ki hiç bir zaman yani ben halkı milleti beğenmiyorum dediğim gibi umudum az gelecek adına gelişir miyiz halk ne seviyede olur zaman gösterir

• Osmanlıda şeriat sınırları içerisinde hukuk vardı şeriat dışına çıkılması, gelecek nesil içerisinde bana umut verenler var

Yükleniyor...