Toplumumuzda kız ve erkek ayrımı var mı? Eşitlik var mı yok mu?

Toplumumuzda Kız ve erkek ayrımı var mı? Eşitlik var mı yok mu? Kızlara ne gözle bakılıyor? Erkeklere ne gözle bakılıyor? Fikirleriniz nelerdir?

Güncellemeler:
Herkese teşekkürler.
Erkek ve Kadının düşünceleri EİG de her iki tarafta

1|0
12|16

En İyi Erkek Görüşü

• Toplum da erkek hep hor görülüyor. Kadinlara Otobüste yer vermezsin cins cins bakışlara maruz kalırsın, sıra beklersin öncelik tanımazsın yine aynı, hep hata yapan biz olmuş oluruz haklı olsak da haksızmış gibi özür dileyen biz oluruz. Şimdi burada eşitliği gelin gösterin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Esitlik tabikide yok. Bugun bir kadin tecavuze ugruyo ve tecavuzcusune dava aciyo eve gelen mahkeme celbini goren baba butun aileyi salona toplayip katlediyo. Peki tecavuzcu? Şu an belki de devam ediyordur baska kadinlarin irzina girmeye. Bugun cocuklara daha tecavuz eden o sapik herifler mahkemede iyi hal indiriminden yararlanip elini kolunu sallayarak gezerken kadin bu yükü bir omür boyu tasiyo. Bugun bir kiz sevgilisiyle dolastiginda erkegin ailesi gurur duyuyo ama kiz herkesten saklamak zorunda cunku adi ırıspı olucak. Bugun bu gece bir kadin katlediliyor sokakta, erkege lanet edilip cezasini cekmesini istemeyipte kadinin ne isi varmis ki gece sokakta diye soruluyorsa bu memlekette kadin erkek esitligi yoktur arkadasim. Bugun hamile kadinlarin disari cikmasin deniliyosa yolda bir kadin rahat bir sekilde yuruyemiyosa bu ulkede kadin erkek esitligi yoktur. bugun kiz cocuklari okutulmuyosa kadinlar evinde dövülüp kole gibi calistiriliyorsa seks objesi olarak goruluyorsa bu ulkede kadin erkek esitligi yoktur !

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Bazı konularda var bazı konularda yok. Mesela, kanunen erkekte kızda memur olabilir ve oluyorda. Sonra, erkekte kızda boşanma hakkına sahiptir. Hatta kadınlar seks kölesi değildir artık zorla ilişkiye girdikleri an, kocasını tecavüzden suçlayabiliyorlar yasal olarak. Ancak, ALLAH cinsiyet fark etmeksizin, zina eden namussuzdur anlayaşinı, bizim millet sadece kıza yüklemiş erkeğe değil. Yani, cinselliği yaşamak yönünden eşit değiller diye düşünüyorum Yoksa kanunen eşitler ve korkak olmasalar devlet arkalarında. Zira, hiç bir ülkede eşe tecavüz diye bir suç duymadım.

0|0
    0|0
  • Eşitlik yok
    Eşitlik de tam manasıyla olamaz
    Öyle olsa cinsiyet kavramımız olmazdı
    Erkekler ile bayanların bile ayrı ayrı kulvarlarda yarıştığını biliyoruz
    aynı değiliz olmayacağız ama farklılıklarımıza saygı duyacağız

0|0
    0|0
  • Var tabi

0|0
    0|0
  • Eşitlik varda yok

0|0
    0|0
  • Vardır ayrım

0|0
    0|0
  • Eşitlik malesef yok. Olacağını da hiç düşünmüyorum malesef

0|0
    0|0
  • Ayrımın tillahi var

0|0
    0|0
  • Eşitlik yok

0|0
    0|0
  • Toplumda kadın-erkek ayrışmasının temeli sınıf ayrımının var olmasıdır.. Her güncel yüzeyin derinlerden gelen etkisi vardır.

0|0
    0|0
  • ben ayırmıyorum ayırımcılık yapanda oros pu cocugudur.

0|0
    0|0
  • Ölümüne ayrım var resmen hatta eşitliği savunursan senide dışlıyorlar

0|0
    0|0
  • Hemcinsler arasında bile uçurum varken eşitlikten bahsetmek mümkün mü

0|0
    0|0
  • Kız erkek ayrımı olmalı kızlar el üstünde tutulmalı

0|0
    0|0
  • Eşitlik yok

0|0
    0|0
  • Avrupaya göre iyi durumdayız

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Sevişti bir bakir ile bakire.
    Erkeğe milli dediler, kadına fahişe..
    Cemal Süreya

1|1
    0|0
  • Bu ayrıma sebep olan kadınların kendisidir dik durmayı bilmeyen erkek egemenligine birden teslim olan güçsüz ezik karakterlerdir ve bu durum belli etmek istemeselerde hoşlarına gider maalesef...

0|1
    0|0
  • Var tabi

0|0
    0|0
  • Ayrım var. Kadın olarak bıktım ben bu toplumdan

0|0
    0|0
  • Kız Erkek ayrımı var ama eşitlik yok.

0|0
    0|0
  • Kadınlara özgürlüğün verildiği ilk ülkeydik. Bugün kadına şiddetin en yaygın olduğu ülkeler arasındayız bilmem anlatabildim mi.

0|0
    0|0
  • ayrım maalesef var eşitlikde yok

0|0
    0|0
  • Var kanka

0|0
    0|0
  • esitligi sen saglarsin... topluma göre yürüme

0|0
    0|0
  • Tabikide yok 😊