Ailemle aram gerçekten çok kötü yardım edin?

Lütfen tamamen okuyun ve akıl verin tavsiye verin biticem ben. Ailede 3 kişiyiz. Tek çocuğum, dolayısıyla tüm baskı benim üzerime. Ben; kitap okumayı sevmeyen, dersi orta çalışan (bazen çok da oluyor zamanına göre değişiyor), gece sokaklarda dolaşmayan, pis işlere ilgisi olmayan (sigara, bira, ot v. b) 1.75 boylarında, kalıplı, bıyıklı, sakallı ( sakal fazla olmasada), sesi 20 yaşındaki adamdan farklı olmayan (ciddiyim) 15 yaşında biriyim. (umarım banlanmam :) ama sizler benden büyüksünüz muhakkak tecrübeniz vardır aile olaylarıyla ilgili o yüzden buraya soruyorum). Şimdi sorunuma geçiyorum. Ailedeki tek bağımız ! dersler! evet ünlemle gösterdim çünkü dersler kötü olursa bizi bağlayan zincirler kopuyor. Ne tuhaf değil mi? Ders notlarım zayıf gelince hep bir kızma, hep bir kötü çocuk imajı veriliyor bana. Derslerim zayıf gelince bazı dersleride kurtaramaycağımı farkedince çalışmayınca (almanca dersi mesela) senden adam olmaz cart curt. Bir derse çalıştığım zaman öbür gün unutuluyor. Fakat ders çalışmayınca tüm dönem akıllarında kalıyor. Örneğin ingilizceye deli gibi çalıştım 78.50 ortalamam var umurlarında değil. 6 sayıf getirdim bu dönem liseye yeni başladım. Gerçek anadolu lisesinde okuyorum (sonradan anodolu olan meslek liseleri değil) Zor geldi bana tabi. Mesleğe giden arkadaşlarım takdiri 1 puanla kaçırıyor. Hemde arkadaşımla benim teog (sbs'ydi eskiden galiba bilmiyorum) puanları aynı. Meslek liseleri daha kolay diyor anadolu liselerindeki hocalar. Ama babam asla anadolu lisesinden mesleğe gitmeme izin vermez daha önce sordum ölüyordum :) . Bizimkiler ders çalışmayınca benim tepeme biniyorlar. Eşyalarımı bile saklıyorlar. Mesela tatildeyken oynadığım leptobum yok, zayıf not geldi diye. Ben ders babamdan çalışmayınca bana bir ton laf yiyiyorum. Mesela Şu an ailemle aram çok çok kötü. Onları gerçekten anlamıyorum. Milletin çocuğu gece 12 lerde sokaklarda dolaşır. Ben süt gibi evdeyim oturduğum yerden her türlü azarı işitiyorum. Hakaret bile yiyorum. Yardım edin :(

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• laptop saklama olayını bizimkiler de yapıyordu. çalışıcaksın mecbur. hatta iyi çalış ki temelin iyi olsun ünide farklı şehirde okursun. mesleğin iyi olur ilerde paraya para demezsin etrafı gezer tozarsın. onların sana kızması da tek çocuk olmandan dolayı. evlatlarini önemsiyorlar napsinlar.

0|1
    0|0
    • leptop kaldırma gelenek olmuş artık nesilden nesile. elimden geldiği kadar çalışıyorum işte ama hani bu lise gerçekten zor geldi millet beni anlıyor mesela komşu falan diyo olsun diyo iyileşir canım sen canını sıkma falan diyolar ne kadar iyi geliyo bizimkiler ne diyo aferin oğlum sen böyle devam et ilerde açık öğretim cart curt valla yazması bile bıktırıyo insanı neyse. Yorum için teşekkürler.

• ailece terapiye katılsanız keşke

• Sen de ders çalış süt oğlan:) şaka bir yana de ki bana karıştığınız zaman hevesim kaçıyor. Siz soylemeseniz zaten calisirim dersimi de.

0|1
    0|0
    • desem yine değişmezler ki daha önce denedik diyorlarki zaten çalışmıyorsunki :(

• Böyle bir tavsiye yok :D

• @TayyarRA sana ne oluyo tayyar manygi. Sinirlendirdin beni ml adam.

Erkekler Ne Diyor 1

• abisi hayat sana kötü yerden vuruyor. aileden vuruyor. tek diyeceğim sabır. başka bişi yok. anne babana kızabilirsin. anlattıklarından aşırı haklısın. ama ders yüzünden fazlada yüklenilmez ki. o dersi zayıf olanların hepsi emin ol en iyi yerdeler. belki sende olacaksın. onlara hissettir bişileri. daha ergenliğin yeni başlamış. hani blue çağ diyorlar bence gereksiz bir kavram ama neyse. bu dönemde seni anlamalarını sağla. onlara ders dışında başka şeyler olduğunu da hissettir. dediğin gibi millet gece 3 e 4 e kadar hadi işine gibi geziyor onlar baş tacı ama sen evdesin ve oklar üzerinde. ailenide anlamak lazım onlarda biricik oğullarının iyi yetişmesini istiyor. ama uyguladıkları yöntem saçma... İyi geceler abisi. Bu abinin BÜT'ü var ve Büt'e girecek.)

0|1
    0|0
    • yorumun için saol elimden geldiği kadar rahat davranmaya çalışıyorum. bu arada kolay gelsin :D

Yükleniyor...