Osmanlı niye bu kadar gaddarmış?

Osmanlı kadınlarına bakıyorumda kösem kendi oğlunu öldürtmüş, selimin eşi nurbanu safiye sultanı kıskandığı için sürekli oğluna kız sunmuş safiye sultan ile aralarında rekabet oluşmuş hatta her yerde 3. murad için 130 çocugu vardır yazıyor buna inanmıyorum yani yuh diyorum tabi birde süleyman kendi oğlunu öldürtmüş 3. mehmet 19 kardeşini öldürtmüş. Daha bir çok şey var osmanın genç tahta çıkması ve feci ölümü , ve daha nice şeyler. Bunlar hep allahın haram kıldığı şeyleri yapmışlar ben anlamıyorum niye bu kadar gaddar olmuşlar kadınlar sanki başka cinsten nefret edercesine kendi cinsleriyle hainlenmişler oğullarına kadınlar sunmuşlar padişahlar taht kavgası yapmışlar..

Güncellemeler:
Bunların hepsini okudum her yerde de yazıyor ne dizisi ya ben dizi bile izlemem sizde takmışsınız ''dizilerden tarih öğrenmeyin.''

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Diziler bizim şanlı tarihimizi gölgelemek istiyor sen osmanlıyı öyle yalan bilgilerle değil düşmanın ayağını kortutan, dünyanın gelmiş geçmiş en güçlü devleti olarak hatırla. İzleyeceksende Diriliş Ertuğrul izle

0|0
    0|0
    • Helal olsun kardeşim çoğu kişinin tarihini bilmediğini bilsede yanlış bildiğini türklüğünü ve müslümanlığını unuttuğunu görüyorum bu sitede. İnşallah sen unutma :)

• Bunlar her yerde yazar dizi diyip tutturmuşsunuz allah akıl fikir versin sanki yalan atıyo millet öldürdü diye

• @Frkncnz eyvalalh kardeşim.

En İyi Kız Görüşü

• Tarih öğrencisi olarak şunu söyleyeyim:Tarih kroniklerden öğrenilir. Günümüzdeki programlardan, yandaş medyadan değil. İşini iyi yapanları tenzih ediyorum. Olayları tek boyutla ve günümüzün gözüyle değerlendiremeyiz. Misal Kösem Valide öldüğünde ülkenin yarısından fazlası aç kalmıştır rivayetlere göre.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bunların hepsi birer cinayettir. Yavuz Sultan Selim'in, Memlükler işe girdiği mücadelede, o Mercidabık Savaşı'nda dökülen her kan birer cinayettir. Bu cihat anlayışına uymaz. Hangi kitapta yazar bu? Çoğu katil ve gaddar. Katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Dizilere fazla kanma derim osmanlının tarihini araştırmalısın osmanlı zamanında bu filmlerdeki gibi şeyler yoktu bir kere osmanlı şeriat ila yönetilen bir devletti o zamanlar allah kanunları geçerliydi şimdi nerede şimdi insan kanunları geçerli malesef hayırlı geceler

0|0
    0|0
    • Ne dizisi be ahaha gercekler bunlar

• Ne gerçeği sen dizilere bakarsan osmanlıyı kötüler onlar aç kitabı oku bakalım osmanlı zamanında neler olmuş neler bitmiş öğren o zaman konuşursun

• osmanlıdan ziyade kadın entrikaları diyelim, günümüzde de durum kadınlarda bundan farklı değil aradaki tek fark imparatorluğa hükmetme gücü

0|0
    0|0
    • Evet kadınlar farklı olmadığı için hep kadın ölüyor değil mi ? Eğer kadınlar Şu an osmanlı ile aynı olsaydı siz ölürdünüz merak etme

• Ya hepiniz kafayı yemissiniz bunlar olmuş olabilir evet ama osmanlı diye genelleme yapmak zorunda mısın? Allah adıyla o kadar iş yapmış 600 yıl şerefle hüküm sürmüş ataların hakkında konuşurken dikkat et. Tekrarlıyorum onlar senin ataların.

0|0
    0|0
    • Yo, evlat kardeş katili atam olmuyor

• Günahları kendi boyunlarına orası bizi ilgilendirmez ama Türk adını şerefle yaşatmış kişiler hakkında böyle konuşmana müsaade etmem ! Türk olmak ne demek dünyaya göstermiş kişiler hakkında böyle konuşmana müsaade etmem ! Allah adını cihana yaymış kişiler hakkında böyle konuşmana müsaade etmem !

• Aynen haklısın türkler hariç herkes yaşamış ermeni arap eşleri bile yabancıymış :):9))9.

• devlet yıklması iç savaş çıkmasın koltuk sevdası olmasın diye

0|0
    0|0
  • Bunlarin hic birini anlayamayiz biz. O zaman yasamadik. O acilari ve hisleri

0|0
    0|0
  • gaddarlık olmayabilir, belki fedakarlıktır?

0|0
    0|0
  • Gaddar olmasa 600 yıl yaşayamazdı

0|0
    0|0
  • Küçüksün daha takılma

0|0
    0|0
  • Tarihin ilk kuralını katlettin Şu an

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• güçlü olan gaddardır

0|0
    0|0
  • Duygusal düşünmemek lazım bu konularda. Şu an bile kötülük hüküm sürüyor. Dünya ne zaman adil bir yer oldu ki?

0|0
    0|0
  • sadece osmanli degil tum imparatorluklarda olan birsey. kim koltugu paylasmak isterdiki?

0|0
    0|0
Yükleniyor...