Kürtlere karşı önyargılı mısınız?

İnsanların çoğu belli ırklara karşı önyargılı. Özellikle olağagelen terör olaylarından dolayı ülkemizdeki insanların yüzünde Kürt denilince bir korku ve endişe oluşuyor. Bunun tamamen yanlış olduğunu bir Türk olarak her yerde savunsam da biliyorum ki ırkçı insanlar hiç değişmiyor. Burda ne kadar bu insanlar?

• Evet oldukça önyargılıyım
    28% (8)35% (11)32% (19)Oy Ver
  • Biraz önyargılı olduğumu hissediyorum
    21% (6)19% (6)20% (12)Oy Ver
  • Önyargılarınızı var ama yanlış olduğunu biliyorum
    7% (2)6% (2)7% (4)Oy Ver
  • Hiç bir önyargılarım oluşmuyor
    44% (13)40% (12)41% (25)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Pkk savunucusu insanları kastetmedim. Sorum sadece kürt olduğunu bildiğiniz daha tanışmadığınız bir insana karşı tutumunuz.

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• bende kürt denilince korku ya da endişe oluşmuyor. çünkü burası Türkiye. ayrıca kürt vatandaşlara karşı herhangibir önyargım yok. batıdaki kürtlerin çoğu bilinçli zaten geneliyle aram çok iyi Kürt ve yaTürk diye seçmiyorum arkadaşlarımı. ama şu van , diyarbakırda , hakkaride yaşayan kürtler neden pkk yı destekliyor anlamıyorum. pkk yı destekleyen ya da vatana ihanet edip vatanı bölmek isteyen kürt, ermeni ya da yahudi her neyse onların bizim aramızda yeri olmamalı. doğu halkıda bilinçlendirilmeli.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Oyle kisiler cahil kisilerdir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• İnsanları ellerinde olmayan şeylere göre yargılamam. Hepsi pkk sempatizanı değil sonuçta.

1|0
    0|0
  • Ben bu koca dünyada sadece araplardan nefret ederim. Yani kürtlere karşı bir ön yargım yok ama teröristlerden nefret ederim. Ve her kürt terörist değil içlerinde elbet iyileri de var.

0|0
    0|0
  • Pkk sempatizanı olmadığı ve Atam'ı saydığı ve sevdiği sürece bütün kürtler kardeşimdir

0|0
    0|0
  • Degilim. Kurban bayramini 19 saat yol giderek Vanda ki arkadaslarimin yaninda gecirdim. Sevgilim on yargili onunla ugrasiyorum :)

0|0
    0|0
  • Terörü desteklemeyen her insan kardeşimiz ama sanki onlar biraz kendini soyutluyor. Ben küçükken babamın görevinden dolayı Erzurum'da anasınıfı ve 1. Sınıfı okumuştum. Adamlar türküm diye beni oynatmıyorlardı. Yahu sen anasınıfına gidiyorsun ne ara ırkçılık öğrendin. Buradan beni yalnız bırakmayan Muhammed Ateş'e selam yolluyorum hey gidi günler...

0|0
    0|0
  • Bir Türk olarak Türklere karşı bazı ön yargılarım var...

0|0
    0|0
  • Önyargı değil bizzat olan birşey, en başta söyliyim ırkçı değilim kürt arkadaşlarımda var, kürtlerin çoğu ne yazıkki kötü bunu sokaklardada görüyoruz, çoğu pkk sempatizanı bunun nedenide doğuda kürtlere işkence ediliyor kürt bebekler öldürülüyor sanmaları

0|0
    0|0
  • Ellerine fırsat geçse 1 kaşık suda boğacak insanlardır bizi

0|1
    0|0
  • bende doğuluyum kürt değilim zazayım ve doğululara karşı önyargılıyım. nedenini sormayın çünkü bir karadenizli neden kürtlerin yaptığı kahpeliği yapmadı diye çimden geçiriyorum :/

0|1
    0|0
  • K*rtere karşı bir önyargım yok niye olsun ki?

0|1
    0|0
  • Değiliö

0|0
    0|0
  • Kurtse onyargim yok
    Hdpliyse var.

0|0
    0|0
  • düşün ki pazara gittin domates alacaksın 1 kasa baktın kasada sağlam olan 3 5 tane var diğerleri çürük aynı hesap işte ayrıca niye ise kürtlerin yaptığı ırkçılıktan kimse bahsetmiyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Açık konuşmak gerekirse önyargılarım var.

0|1
    0|0
  • Hiç bir önyargılarım oluşmuyor

0|0
    0|0
  • Önyargılı değilim sadece düşüncelerini ogrenmeye çalışırım kendini Türk vatandaşı olarak görüp o şekilde davranıyorsa benim için hiç sorun olmaz

0|0
    0|0
  • Evet biraz ön yargılıyım maalesef. Tabi bunda lisedeki arkadaşımın PKK savunucusu olması ve ben Türk olduğum halde Türk olduğumu kabul etmemesinin etkisi çok büyüktür. Vatanına sadık Kürtlerle tanışmadan da önyargılarımin kırılacağıni sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Türk düşmanlığı yapan ırkçı Kürtlere terör sempatizanlanları Kürtlere evet önyargılarim var

0|0
    0|0
Yükleniyor...