Çok mutsuzum yardım edebilir misiniz?

178 boyunda 55 kilo 24 yaşında Yazılım Mühendisiyim. kızıl kahve kıvırcık saçlarım var tamamen doğal. ela gözlerim var. sürekli spor yapan biriyim. çok fazla kitap okurum. kendi arabam var. haftanın 3 günü çalıştığım güzel bir işim var. tek çocuğum. ailem zengin. fakat hiç arkadaşım yok bir çok kişi param için benimle birlikte olmak istiyor. bu durumu nasıl değiştirebilirim çok mutsuzum?

Güncellemeler:
arkadaşlar bazı görüş yorumları gözümden kaçabiliyor kusura bakmayın uygun bir zamanımda hepsine tek tek yorum yapacağımı bilin yeterli hepinize teşekkür ediyorum

0|1
11|51

En İyi Erkek Görüşü

• bence neden arkadaşın yok biliyor musun? burada bile tarif ederken kendini hep dış görünüşünle mesleğinle paranla öne çıkarmışsın. sende sevgiye değen şeylerin bunlar olduğunu düşünüyorsun ve insanlar neden bunu sevmiyor diye şaşırıyorsun. inan göz rengin hiç birimizin umrunda değil seninle arkadaş olmak için, o sana yazılmaya çalışanların ilgi alanına girer. insanların seni bu özelliklerinle sevmesini bekliyorsan sen de demekki bir insanı sevebilmek için o kişide sözüm ona böyle 'yüksek' nitelikler olmasını bekliyorsun. elit bir çevrede büyümüşsen çok insan seçiyor olabilirsin, farkında olmadan tipsize fakire burun kıvırıyorsun. suçlamıyorum, aşağıda yazdıklarına bakılırsa farkında değilsin bunun. kendini tart. kızmak yok ama durum dediğim gibiyse ben de seni sevemezdim, sevmezdim demiyorum istesem de sevemezdim. mesela kendini biraz gözlemle çevreni de.. gerçekten senin parana çok mu meraklı insanlar, hesap gelirken lavaboya mı kaçıyorlar? arabası olmayan bir arkadaşının sende araba var ne güzel bir yerlere gidelim demesi doğal bir şey. insanların seni kullandıkları düşüncesi kendini diğer insanların sana muhtaç olacağı seviyede görmenden kaynaklanan bir illüzyon sadece. zengin arkadaşların gibi olmak istemiyor da değilsin, arkadaşa bu kadar muhtaç olduğun bir zamanda seni aralarına alsalardı koşarak giderdin. ama çok yüksek egon en ufak bir espriyi bile saldırı olarak algılıyor, belki yazdıklarımı da. kendinle yeri gelir kendin alay edersin. tenisi fakirler oynamaz pek, zengin bile olsa oradan bir arkadaş edinebileyim istiyorsun. paran için bile olduğunu düşünsen seninle olmak isteyen insanları çevrene yaklaştır zamanla ayıklarsın ama hiç kimse olmazsa hiç kimse olmaz. çok gandhivari gelecek belki sana ama gerçekten kendin de dahil herkesi insanlık değeri konusunda eşit tutmaya çalış. sokakta insanları kıyametteki gibi çıplak gör ve sokağa bütün diplomandan falan arınmış bir çıplaklıkla çık. sinemaya falan gitmeyi teklif et birilerine hep mi reddedileceksin?

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• yazılım mühendisi misin ne kadar güzel. Allah iyi insanlar çıkarsın karşına. bilsem benim arkadaşım olurdu. asda. :) olur olur sen içindeki iyiliği belli et onu gören iyi insanlar mutlaka ki sende çekicilik görecek işini her zaman en iyisi olmak için uğraş. anlamam o işten ama yenilikler getir, iyi bir şekilde yap. kariyerinde ilerlemek için uğraş ve ilerle. öyle insanlar sevilir. güleryüzlü ol sempatik ol tatliş ol

0|1
    0|0
    • yorumun için çok teşekkür ederim çok güzel yazmışsın yüreğine sağlık :)

Erkekler Ne Diyor 50

• Psikiyatriste çıkın.

1|0
    0|0
  • Oysa istrdiğim hayata sahipsin... Genede şükürler olsun tabide halimize binlerce kez sükür kendime bir serçe araba bile alamıcyacak kadar az kazanıyorum aileme veriyorum kaxandıgım parayı haftada 6 gün çalışıyorum bu günlerin hepsinde dekiz dört çalşmıyorm kendime vakit ayırmayayımvok seven bir inssmö aöa bu yüzdrn işimdsn şikaydtçiyim aşçıyım bunarada be tek hedefim kendime araba alanilmek ve kendime bakit ayırabilmek arabam olsa gidicek cok arkadaşm varda ah iştr sende şükür et sevgilimdende ayrıldım o daha berbat bir duygu BEN YORULDUM HAYAT GELME ÜSTÜME...

0|0
    0|0
  • Baştan konuş bence isteklerini.

0|0
    0|0
  • Nasıl arkadaşın yok ya hu? İnsanlar taaa ilkokuldan beri bağlarını kopartmıyorlar. Kaldı ki çoğunun üniversite arkadaşları bir ömür boyu görüştüğü insanlar oluyor. Sen o dönemlerde ne yaptın acaba? Veya genel olarak nasıl yaşıyorsun? Alışverişe gezmeye eğlenmeye gittiğinde falan?

0|0
    0|0
    • alışveriş? internet üzerinden.
      gezmek? tek başıma.
      eğlenmek? ailemle.
      yok çünkü sebepleri var işte.

• Nerde yaşıyormuşum acaba

• Yaşıyorsun da, yaşamasına da, öyle yosun gibi, sırf yeşillik olsun diye. Basit insanlar basit zevkleri gibi gelmesin, ne durumda nice umutlarla yaşayan ve senden çok daha mutlu olan insanlar var. Şundan emin ol ki, hepsinin dünyayla etkileşimi senden daha fazla..

• Bazısı paran için, bazısı fiziksel özellikleri için, bazısı mesleğin için seni tercih edecek, yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
    • beni ben olduğum için sevemezler mi

• teşekkür ederim yorumun için

• teşekkür ederim yorumunuz için

• Bir Padişah'ın kızı hastalanmış doktorlar kızınızı anca en mutlu kişinin Gömleği iyleştirebilir Demiş. Adamlar aramışlar taramışlar ama yok... Tam umutlarınını yitirmişken gece karanlığında birinin şarkı söylediğini duymuşlar ₺ben Dünya'nın en mutlu adamıyım la la la₺ adam bunu söyleyip duruyormuş el feneriyle yanına gittiklerinde adamın gömleğinin olmadığını görmüşler

0|0
    0|0
  • Oncelikle başimdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum iş gereği 1.5 yıl Pakistan'da çalıştım ilk defa bir kız ile internet üzerinden tanıştım kendisi pakistanliydi onunda durumu çok iyiydi (ilk basta durumunu bilmiyordum ) lüks bir hayatı vardı tabi benim öyle bir durumum yoktu ama firma bize çok iyi imkanlar sağlıyordu lüks villada kalıyoruz kendimize ait araçlar falan onunla herseyi açık konuştum neysem o aramız çok iyiydi gerçekten birbirimizi seviyorduk onun çok zengin olması benim normal biri olmam hiç sorun olmamıştı ama son zamanlarda zenginliğini on planda tutmaya başlaması param var istediğim olur düşüncesinden dolayı ona sen kendine başka birini satın al dedim ve ondan ayrıldım bu durumu kaldirabilecek biri olsaydım hayatım çok farklı olacaktı neyse eminim o kimseyle kolay kolay evlenmez evlense bile onunla parası için olacak bir sürü problem yaşayacaklar senin öyle biri olmadığını düşünüyorum ama sende onun gibi düşüncelere sahipse senin içinde anıları olur

0|0
    0|0
    • öyle biri değilim tabiki

• bir sorun yok inş hiçbir şey yazmadın

• Biz nasıl arkadaş olacağız tanımadan biktin galiba

• senin yerinde olmak isteyen cok kişi vardır ama benim durumum daha iyi senden sabahtan akşama kadar canımın cıktığı bir işim orta derece gelirim var arabam yok zaten kullanamam kelim göbekliyim babam emekli aldığı maaş zarzor yetiyor biri mühendis diğeri öğretmen olan abim var fazla param olmadığı için kimse benimle fazla takılmaz ama ben ben olduğum için dostum coktur herkesle anlaşırım

0|0
    0|0
    • çok şanslısın bence ben hayatta hiç zorukla karşılaşmadım

• zorluk mu yok bea sadece sırf abimler üni okuyor diye aylarca sadece patates yediğim günler oldu sırtımda cuvalla 4 cü kata odun taşıdığım oldu 5 sene bulaşıkçılık yaptım ve hiç gocunmadım hayat bana güzel be para yok dert yok akşam eve geldim mi karnım doydumu benden iyisin yok hele birde iyi bir film denk gelirse varya dünya yıkılsa umrumda olmaz

• Ne kadar güzel

• Yazılım mühendisi bir bayan. Bayanlar arasında nadir rastlanan bir meslek. Alanının da etkisi olabilir. Çünkü çevre edinebilmek için ortak ilgi alanları olmalı. Bence mesleğinle ilgilenen aynı alandan arkadaşlar edinmelisin.

0|0
    0|0
    • haklısın neredeyse yok denecek kadar azız

• Nasıl düşünüyosun bilmiyorum ama ben çok fazla çevrem olsun falan istemiyorum çabalamıyorum da bunun için. Anlaşabildiğim güvendiğim çok sınırlı bir arkadaş çevrem var şikayetçi de değilim bundan. Umarım sen de kafa dengi, anlaşabileceğin birini/birilerini bulursun.

• bende en azından 1 tane olsun istiyorum

• İşiniz zor gibi. Ama iyi bir gözlem ve iyi bir seçim yapabilirseniz ki... Hem mutsuz olmanızı bu sebeplere bağlamayın daha iyimser düşünün. Bırakın zamana. İyi insanlar mutlaka karşınıza çıkacak kıymetini bilip yol alabilirseniz mutlu olursunuz.

0|0
    0|0
  • Hobaaa... Aranilip bulunamayan sevgili/es modeli cogu insan icin.. Kismet bu isler muhendis hanim... Takinti haline getirme. Yarin ne olacagini kim bilebilir ki? :)

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim ama çok fazla takmaya başladım bu durumu

• hmmm anladım

• Kızdan yazılım mühendisimi? Şaşırdım resmini görmeden bilemem ne yazıkki. Ama boyun uzun olduğu için erkek bulamaman normal şu an erkekler hep kısa istiyor.

0|0
    0|0
    • ben arkadaş olarak söyledim sevgili olarak değil

• senı sadece kendın oldugun ıcın sevebılcek bırısıyle tanısabılırsın. demekki etrafın cıkarcı kısılerle dolu. bıraz ortamını degıstırmende fayda var

0|0
    0|0
    • nasıl tanışacağım öyle biriyle

• deneyerek, elindeki imkanlar dahilinde tanışarak, kalbini açarak. yanlış kişilere de kalbini kapatarak.

• insanlarin para dan başka bir dertleri var mı ki? yok
    sanki mezara götürecekler parayi
    sen iyi birine benziyosun, ne bilim arkadas edin kizlarla basla edinmeye gerisi gelir zaten

0|0
    0|0
  • yani birazdan senden kaynaklanıyor olabilir. Yani öylesin diye demiyorum ama belki herkesi paragöz sanıyorsundur paran için geliyor sanıyorsundur

0|0
    0|0
    • hayır bunları sonradan öğreniyorum ve çok canım yanıyor

• yeni tanıştığın kişilere kimliğinden bahsetme. Belki de elin boldur bundan faydalanmaya çalışıyorlardır

• bahsetmiyorum da bir süre sonra anlıyorlar ve ben onlara alışmış oluyorum sonra çok kötü oluyor durumlar

• Senin için cidden üzüldüm. Insanların sırf çıkar ilişkisi kurması ne kadar acı!

Ben de analistim. 3 gün ne işi öyle ki?

0|0
    0|0
    • 3 gün öyle anlaşma yaptım :) bence hayat çok çalışmak için çok kısa bu yüzden bana yetecek kadar çalışıyorum :)

• Bekleyeyim mi beklemeyeyim mi? Bir cevap bekliyorum senden?

• ben burayı kast etmedim. özelden demek istedim.

• Paran için gelenler zaten çabuk belli eder kendini. Bende tam tersi para pul mal gibi şeylerde hiç umrumda değilim. Sende muhtemelen özgüven yüksekliği var. Ve hoş bir bayansin.

0|0
    0|0
    • aşırı özgüvenliyim diyebilirim :) teşekkür ederim

• seni sen olduğun için sevecek birini arıyorsan sahip olduklarınla değil kendin olarak çık karşılarına bence

0|0
    0|0
    • öyle çıkıyorum zaten

• müsait olduğumda yazacağım çünkü birazdan yatmam gerekiyor

• gerçekten konuşmak isterim seninle
      yazmanı beklicem :/

• bilgisayarcıların sorunu bu bence. yalnız olmamız. bende bilgilsayar öğretmeniyim

0|0
    0|0
    • pek sanmıyorum ama dediğin gibi olsun

• silmeye çalışıyorum çünkü çabuk alışıp zor vazgeçiyorum acılı bir süreç oluyor benim için

• ee sağlıklı bir süreç böyle düşünmen. olman. peki insanlarla olan bağın neden oluşmuyor yalnız olmanın nedeni bu olmamalı

• Bunlari soylemek icin sac rengini goz rengini spor yaptigini kitap okudugunu soylemene ne gerek vardi ki evlilik programimi burasi taliplerimi de bekliyorum deseydin 😂😂😂😂😂

0|0
    0|0
  • yazılım mühendisinden sonrasını okumadım

0|0
    0|0
  • Evim var. Özel sektörde çalışıyor olmakla birlikte e ticarete atılmak için ( e bilet satışı ) web sitesi yaptırıyorum. Parayla işim yok. Biraz büyük olsaydın seni tavlamak için uğraşırdım belki.

0|0
    0|0
  • Evlenilecek kız işte

0|0
    0|0
  • sahip oldugun herseyden kısa bir surelıgıne vazgec bır kenarı bırak ve zengınlıgını yansıtmayacak sekılde dısarda takıl ınsanların arasına karış ve menfaatsız bırı elbet cıkar ama dıkkatlı ol derim

0|0
    0|0
    • öğrendiklerinde değişiyorlar

• O zaman kendine ne yaparsam mutlu olurum sorusunu sor ve cevapları uygula.. :))))

0|0
    0|0
  • Çok guzel bir meslegin var.

0|0
    0|0
  • Evlilik sözleşmesi bile yaparım sana

0|0
    0|0
  • Gelir düzeyine uygun ortamlarda takıl malısın

0|0
    0|0
  • mütavazi misin pekii?

0|0
    0|0
  • Meslektaş sıkma canını boşver..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 10

• haha :D ne tuhaf allahim yarrebbim.
    arkadasin yok anladik da?
    boyun , kilon, sac rengin, goz rengin, sporun, kitap okumanin bunlarla bir anlatmanin gerekcesini anlayamadim :D
    su durumu soyle degistirebilirsin: Kendini fazla on plana cikarmaya calisman demekki insanlarda iticilik hissettiriyor.
    biraz dah amutevazi ol ve insanlarin gozun icine sokma arabani o ozel isini zenginligini filan.
    ben bile arkadas olmak istemedim senle ya. pf

0|0
    0|0
  • fakir biriyle arkadaş ol ya da zengin

0|0
    0|0
    • kolejlerde okuduğum için zengin arkadaşlarım var ama ben onlar gibi olmak istemiyorum

• Arkadasin sirdasin olabilirim..

0|0
    0|0
  • başka bir eve taşın. normal sıradan insanlar gibi takıl mesela bir yere giderken hep aracını kullanma toplu taşıma aracıyla git. arkadaşlarımın hepsi zengin onlar gibi olmak istemiyorum demişsin çevreni değiştir. Bak yeni çevrendeki kişilere zengin olduğunu söyleme pekte belli etme onların gelir düzeyinde olduğunu falan söyle öyle davran. İnsanlar böyle zengin kızları kendini beğenmiş kokoş falan sanıyor.

0|0
    0|0
    • evet öyle sanıyorlar ama hiç değilim annem izin vermez başka eve taşınmama

• ciddi misin? Uçak toplu taşıma aracına giriyor. kişisel araç kullanılmadan yapılan yolculuklar için kullanılan tüm ulaşım sistemlerine toplu taşıma araçları oluyor

• uçak dışında kullanmadım o zaman ben evet ciddiyim aslında uzun bir tren yolculuğu yapmayı çok isterim yolculukta yanımda yaşlı bir teyze vardı demeyi çok isterim ama olmadı yani

• İnsanlara itici gelen bir yönün mutlaka vardır. Ya çok safsındır ya çok dedikoducu ya da çok laf sokuyorsundur. İlla ki vardır bir şeyler. O yönünü keşfet ve öldür :)

1|0
    0|0
    • biraz safım sanırım hemen inanıyorum :(

• anladım evet alırım al demeden de alırım gözü kaldı diye sürprizler yapmayı severim özellikle hediye alıp sevdiklerimi mutlu etmeyi severim

• kullanılıyorsun. Bunu yapma. Hayır demeyi bil. Olgun ama çocuk ruhlu ol. Kendin ol ama çokta olma. İlişkiler denge ve sınırlamalarda yatar. Unutma :)

• insanlar her zaman çıkarları için seninle olur.24 yaşındaymışsın. artık bunu kabullen ve sen de onları kullan

0|0
    0|0
  • Evlilik programında bile bu kadar detay verilmiyor, "ben evleneceğim ve özelliklerim bunlar" diyerek sıralamışsın :) Allah mutluluk versin :)

0|0
    0|0
    • hayır sorumu daha düzgün okusaydın keşke

• üzüldüm. sosyalleşmek için keşke kulüpler falan olsaydı. benim de arkadaşım yok.

0|0
    0|0
    • :(
      .

• ikimiz de gizliyiz ya ben gizliliği kaldırayım sen mesaj at sonra yine gizli yapcam çünkü erkekler yazıyor hemen

• kapatabilirsin :)

• Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Bende hiç biri yok ve arkadaşım yok
    Olanlara şükret

0|0
    0|0
Yükleniyor...