Ayırt edebiliyor musunuz?

İnsanların size dış gorunusunuz , paranız ya da bu gibi şeyler için yakınlaştığını hemen anlayabiliyor musunuz? Açıkçası ben buraya biri bana goruntum için mesaj atmasin diye bile fotoğraf koymadim. Atiyorum , doktor olmak istiyorum, allah izin verir de olursam birinin benimle meslegim için arkadaşlık kurup kurmadigini nasıl anlayacagim? Anlarsam tam olarak nasıl davranacagim?

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• İnsanların bana çıkarları için yaklaştıklarını hissederim fakat çıkarlarının ne olduğunu sonradan öğreniyorum. Ve öğrenene kadar onların oynadığı oyunu onlarla oynayıp, tekmeyi koyuyorum. Hayat Felsefem bu..

1|0
    0|0
    • Anladım. Tekme işi nasıl oluyor? Şimdi mesela ben bunu yapıyorum kızlı erkekli kim olursa , kullanildigimi hissettiğim an tamamdır. Ama mesela o kız arkadaşım geliyor yanıma ağlıyor ozurler diliyor vs. Ben hemen yumsuyorum, hemen merhamet mod on. Gerçi ben affetsem de ikinci kez daha olmadan o kişiyle iliskimi bir sebepten ötürü sonlandiriyorum ama o yumuşama anını cozemedim.

• Umarım :) allah rahatlık versin

Erkekler Ne Diyor 5

• bu durum sezgisel. zamanla oturacak ve şekillenecektir. öyle tarifle, anlatımla olacak birşey değil malesef.
    insanları tanıdıkça, farklı yöre ve farklı kültürler gördükçe , farklı karakterlerle oturup kalktıkça hele birde bizim gibi ticaretede bulaşınca 30 dk. da karşındaki kişi kafanda şekillenmeye başlar.
    zamanla oluyor.
    Bir laf var;
    gezen tilki yatan aslandan iyidir.

1|0
    0|0
  • Evet anlıyorum ve tiksiniyorum o çıkarcılardan..

1|0
    0|0
    • Geç surmese bari anlamaniz? Sanırım herkes tiksiniyordur.

• Eskiden çok geç farkediyordum ama yaş ilerledikçe biraz sohbetle hemen anlar oldum.. Tecrübe..

• Anladım, tek yol bu herhalde. Allah kolaylık versin bana o zaman.. Sagolun

• Anlarım

1|0
    0|0
  • Ben anlıyorum genelde okuduğum bölüm ve fiziğim yüzünden yaklaşanlar oluyor. Sıkıntı yok herkese kapımız açık ama hepsinin yeri ayrı haliyle XD

1|0
    0|0
  • bir insanı anlamam için onunla en fazla 2 dk sohbet etmem yeterlidir.:)

0|0
    0|0
    • Oh ne güzel, nasıl bu safhaya geldi?

• rica ederim unutma herşey ince ayrıntıda gizlidir.:)

• Unutmayacağım :) hoşçakal.

Kızlar Ne Diyor 5

• Tabiki

1|0
    0|0
  • ya zaten paran için ya da başka şeyler için yanaşan insanların samimiyetsizliğini anlamak çok kolay dert etme hiçç

1|0
    0|0
    • Tirsiyorum inan ki , inşallah dediğin gibidir.

• ya zaten öyle insanlar kendilerini saklama ihtiyacı duymuyor o kadar yüzsüzler yani hiç korkma ama eğer korkuyosan biriyle tanıştığında kendinle ilgili minimum ve en sıradan şeylerden bahset :)

• Yaa inan direkt olarak tek yaptığım o oluyor :) bir nevi savunma mekanizması.

• İnsanları iyi analiz ettiğimi düşünüyorum anlarım yani, ama insanlar artık öyle güzel oynuyorlarki anlamayada biliriz doğal yani.

1|0
    0|0
  • Welcome to the real world. =)

Büyüdükçe anlayacaksın. Tecrübe gerekiyor. Hem de bir anda olacak bir şey değil, birini hemen tanıyamazsın, zaman gerekir.
    Zamanla tanımak konusunda kendi yöntemlerini geliştirirsin.

0|0
    0|0
    • Tanımak sıkıntı değil, tanıyınca zaten ne olduğunu anlarim da tanımadan daha o ilk bakisindan anladım senin tarzindan bir şey istiyorum :D ne kadar mümkün bilemeyeceğim ama.

• İşte tecrüben arttıkça ilk bakışta anlar hale de gelebilirsin. Ne kadar tecrübe o kadar kısa süre. Ha tabii ki hayat şaşırtacaktır arada. =) Bu durumlar için büyüklerimizin anlamını çok geç keşfettiğim bir söz var: "Allah iyi insanlarla karşılaştırsın."

• Kesinlikle :) sözün anlamını erken anlayabildigim için kendimi şanslı gorebilirim herhalde. Muhtemelen dediğin gibi olacaktır. Çok çok tesekkur ederim.

• ayırt edebiliyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...