Neden insan olamıyoruz?

Neden insanları ırkına görünüşüne göre yargılıyoruz neden barış için de kardeşce yaşayamıyoruz. Ben türkçüyüm ama bazı Türkçülerin Kürtlere faşistlik yapmasına ve sanki ayıp bir şeyden bahseder gibi "k*rt" yazısina tahammül edemiyorum. Bunu sadece Türkçüler yapmıyor bazı faşist ırkçı Kürtlerde türk yerine "tirt" "tirk" yazıyorlar şehitlerin küçük kızlarının fotolarını paylaşıp üstüne mide bulandıran yazılar yazıyor yani her iki tarafından birbirinden aşağı kalır yani yok. Soruyorum size aşırı milliyetçi Türkler neden halen Kürt ile pkk yi ayırt edemiyorsunuz aynı şekilde aşırı milliyetçi Kürtler neden biri Türküm diyince faşist ilan ediyorsunuz. Kardeşçe güzel bir yaşam varken neden savaşıyoruz neden bölünelim ve güçlü devletlerin bizi yutmasini sağlayalım?

Güncellemeler:
Hâlâ ayrıştırmaya çalışanlar var yazık

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sorunun cevabı 8 milyar yıldır verilemedi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Faşistin her türlüsü kötüdür. Aynen 😊
    Barış içinde yaşamak lazım

Irkçılara insan gözüyle bakmayalım lütfen onlar insan olamazlar.

4|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Çok güzel yazmışsın kardesım. ama tabıkı nesnel bir gerçeklik var sunu kabullenelim. dersim roboski maraş çorum sivas bu katliamlar hep kürtlere yönelik oldu uçaklarla halkın ustune bombalar yagdı 37 yurttasımzı 2010 un türkiyesinde yitirdik ya. Yazık degıl mı su anda neler neler yasanıyor ve batı olan bitenden bihaber. yazıktır gunahtır. bu zulmu ceken bugunun çocukları nasıl kendılerını yerınden yırdundan göç ettiren dedekerını babalarını faili meçullere kurban ettirenleri sevecek. Tek ihtiyacımız ortak vatan ve barış Takkeyi öne alıp düsünme zamanı bu ulkede istendi mi Barış ortamı oluyor barışıbistemeyenlrt kimm bunu düsünmeli milli degerlere hakaret edenler kim aslında bnları belırlemelı ve verdıhınız uetkiyi almalısınız

0|0
    0|0
    • Dersim roboski hakkında pek fazla bilgim bir şey diyemiycem ama Şu an doğuda türk askeri pkkli ları öldürüyor bu pkklilar içerisinde türkte var ermeni de var sadece kürtler yok. Ayrıca askere silah tutan bu ülkenin bölünmesini isteyen birinin ölmesi gerekir.

• çatışma sırasında her iki taraf ölüyor konu aslında sivillerin vuruluyor olması ve işin garip tarafı yeri gelince bölgedeki halkı terörist ilan ediyorlar yerı gelince sivillere ates acan yine teröristler oluyot çelişki

Kızlar Ne Diyor 1

• Siyasi sebeplerden diyarbakir ceza evlerinde yasananlara, faili mechullerin hesabinin sorulmamasina, devlet eliyle oldurulmus cocuklara ses cikarmiyorsan bence sende kurt kardesim dememelisin.
    Ne dindarim ne sosyalist ne de kurt ama bu ulkede bunlar yasaniyorsa benim tarafim bellidir.

0|0
    0|0
    • Peki solcu diye öldürülenler ülkücü diye öldürülenler de insan değil miydi katilleri kimdi? Devletti sadece size işkence yapılmadı solculara da sagcilarada işkence yapıldı ülke kutuplastirilmak için bir yandan da kürt oldukları içn işkenceye uğrayanlar vardı peki noldu sağcı solcu birbirlerini yediler o işkencelerden pkk ve uzantıları çıktı peki bunu devlet neden yaptı ya da devlete neden yaptırdılar düşündün mü? Kusura bakmayin ama çok bencilsiniz sadece siz zulm görmediniz türk olsa bile alevi diye asırlardır aleviler öldürülüyor ben hic alevi görmedim türkiyeden nefret eden. Emin ol 10 yıldır insanlar türküm demeye utandirdilar türküm diyince faşist ilan edildik

• Hangi kaynak? Petrol deme gülerim ülkede çıkarılan petrol ülkenin yüzde 1 ihtiyacını karşılıyor peki batıdaki çıkarılan enerji kaynakları ne olucak? PKK lı olduğunu belli etme bukadar Kürtleri severim kürt arkadaşlarım var ama sen pkklisin pkkli insana iyimser olamam çünkü vatan hainisiniz. Pkkya destek veren insanların eğitim seviyesi yerlerde boş kafa kimde acaba sayın pkk sevicisi?

• Bu arada provatik paylaşım diye şikayet ettim bundan sonrasında muhatabim değilsiniz iyi günler (.)

Yükleniyor...