Bir yabancı Türkiye'ye gelse ona ne yapmamasını tavsiye edersiniz?

Diyelim ki yabancı bir ülkenin vatandaşı Türkiye'ye gelmiş ve size soruyor

ne yapmamalıyım
neye dikkat etmeliyim

Tek cümleyle yanıt vermek gerekirse ne dersiniz?

0|0
25|24

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 24

• Magandalara dikkat et.

0|1
    0|0
  • Aklını dışarda bırak.

0|1
    0|0
  • Yolda yürürken geçiştiği insanların çoğunun gözünün içine bakıyor olmalarının normal olduğunu ona özel bir şey olmadığını ve tedirgin olmamasını söylerdim.

0|1
    0|0
  • Kaziklanma :)

0|1
    0|0
  • Açık seçik giyinip bizim erkekleri baştan çıkarıp vize düşman etme!!!

0|1
    0|0
  • TR den saglam cikarsak her yere sigariz graham

0|1
    0|0
    • Hindistan ve Çin denemelerim oldu.
      Amerika'da zenci mahallerinde gezdim. Afrika'yı da deneyeceğim yakında. Ufukta bir Tayland seyahati olası.
      Bunları düşününce Türkiye çok masum kalıyor.

• Pazarlığa başladıysak ben İskandinavya'yı almak istiyorum.
      Homeland'den tanıdığımız Damian Lewis'in yeni dizisi Billions'ta Malin Akerman abla var. Her başarılı erkeğin arkasındaki kadın var ya, işte o kadın Akerman. Malin Akerman da İsveç'in yetiştirdiği hoş hatunlardan sadece bir tanesi.
      Bu noktada beraber Kiziroğlu Türküsünü söylemeliyiz.

Köpekbalığının eti kayış gibidir. Marine etmeden bir şeye benzemez ama bizim millet balıktan anlamıyor nasıl olsa. Ateşin üzerinde biraz fazla tutup çıtır çıtır olana kadar tutarız. Kimse de fark etmez.

• Hey yedigim marine edilmisti lütfen avusturalya mutfagina tas atmayalim. evt sarisinlari sevdigini biliorum akerman senin olsun cikolata soslu su sarisinda senin ama iskandinav yarimadasi olamaz finland norvec sweden pek severim :)

• kimseye güvenme derim. Çok sakat bir ülke olduk.

0|1
    0|0
  • kazıklanmamaya dikkat et derdim.

0|1
    0|0
  • Erkeklerle yalnız baş başa kalma :(

0|1
    0|0
  • Kimseyle konusmamasini.

0|0
    0|0
  • Mesaj atamadim sze

0|0
    0|0
  • Çok açık saçık giyinme
    Geceelri dışarda dolasma

0|0
    0|0
  • Taksicilere dikkat etsin.

0|1
    0|0
  • İstanbul da kendine dikkat et derim

0|0
    0|0
  • Türkiye ye gelmesin bence direk

0|1
    0|0
  • Fazla kalabalığa karışma. Gece dışarı çıkma. Issız yerlerde de dolanma. Cümle bile çelişti daha fazla yaşamak istiyorsan gelme, ölmek istiyorsan gel. 😂

2|0
    0|0
  • Kalabalik yerlerden uzak dur

0|0
    0|0
  • onu bilmemde yasadıgım yere gelse gerı gıtmesını soylerım

0|0
    0|0
  • gelmemesini söylerim peşin olarak ulan ben yurtdıiında olsam buraya bidaha adım atmam tatil içinde yunanistana falan giderim

0|0
    0|0
    • Türkiye seyahat ve tatil için çok güzel bir ülke halbuki.

• hindistanın barışçıl bir ülke olduğunu düşünmüyorum ama 0 bahsettiğin 40 milyon yetiştridi göz yumdu bunca suçluya ve on zamanlarda duymulsundur tecavüze uğrayan kız neden gece 3 te dışardaymış diyen var bu zihniyette bir ülkeye turist olarak gelmezdim ben ama sen istersen gel ben gelmezdim diyorum

• Hindistanda bulundum. Hatta bir düğüne katılacak kadar yakından gördüm. Gerçekten barışçıl insanlar. Kavgada korkan, sakin kişiler. Dini inançları ve kültürleri bu yönde.

Ben Türkiye mükemmel bir yer ya da İsviçre ayarında demiyorum ama suçun olmadığı bir ülke yok dünya üzerinde. İsviçre'de bile oluyor bu tür olaylar. Ben İsveç'te yaşadım. Orada dahi oluyor. Sıfır suç beklentisi içerisinde olmak hatadır.
      Düşünürseniz sizde fark edeceksiniz. DÜnya üzerinde suçun işlenmediği bir ülke var mı? Türkiye'de suç oranı kesinlikle artıyor ama bir turiste Türkiye'ye gelme demek çok anlamsız.

• İnsanlara birşey sorma

0|0
    0|0
  • Geri gitsin

0|0
    0|0
    • Neden böyle bir şey söylüyorsunuz?

• Ya birak turisti kendi ulkemin insani tacize ugruyor hergun onlarca kisi kimse sesini cikarmiyor. Ne ara bu kadar igrenc bir toplum olduk biz gercekten anlam veremiyorum.

• Bu gerçekten çok kötü bir durum ve mutlaka hem toplum hem devlet olarak elimizden gelen bütün gayretle üzerine gitmeliyiz. Durum kötüye gidiyor fakat bu ülkede her kadın tecavüze uğruyor ve ülke güvensiz havası yaratmak da doğru değil.

• Hava alanından çıkmamasını tavsiye ederim. Geri dönmesi onun adına daha iyi bir karar olur.

0|1
    0|0
    • Haydaaa. Neden böyle düşünüyorsunuz?
      Bu ülkede o kadar çok güzellik var ki.
      Tarih, kültür, doğal güzellikler, deniz kum güneş üçlüsü, şehirler, vs. vs.

• Öldürülmeye veya saldırıya uğramaya değecek güzellikler değil hiçbiri.

• taksicilere. bayansa dik dik bakan tiplere.

0|0
    0|0
  • Esnaftan uzak durmasını söylerim. Dünyanın çoğu yerinde turistler kazıklanıyordur gerçi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Tek cümle ile zor Türkiye burası Binalara yakın yürüme kafana bir şey düşebilir karşıdan karşıya geçerken önce sağa sonra sola haaa unutmadan birde yukarı bakmadan sakın karşıdan karşıya geçme ne olur ne olmaz yukardan araba düşebilir derbi maçı olduğu zaman balkona çıkma kaldırımda yürürken araçların arkandan geldiği taraftan yürüme araçlar karşıdan gelsin neme lazım arkandan gelip üstüne çıkabilir..

0|2
    0|0
  • Metrobuse binme kanks

0|1
    0|0
  • Mini giyme.

1|1
    0|0
  • dolmuşlara binerse yalnız kalmasın, ıssız karanlık yerlerde gezmesin, elektro şok cihazı taşısın, mümkünse çantayla dolaşmasın, canlı bombalarla tanıştırdıkları için fazla kalabalık yerlere girmesin,

hükümeti eleştrip argo kelimeler kullanmasın, çocuklar ölmesin barış istiyoruz demesin

0|1
    0|0
  • Şeftali alıcam derken İngilizce yerine Türkçe konuşsun sonra kavga çıkıyor pazarda :D

0|1
    0|0
  • İnsanlara güvenme

0|1
    0|0
  • fazla rahat olmasın

0|1
    0|0
  • Kolay kolay kimseye güvenme

0|1
    0|0
  • Hacı hocadan uzak dur kimseye güvenme

0|1
    0|0
  • herkese güvenmemesini.. güveneceği insanı iyi seçmesini.. iyi insan numarası yapan ikiyüzlülere..

0|1
    0|0
  • Kimseye guvenmesin

0|0
    0|0
  • İlk öğreneceği kelimelerin argo olmamasıdır

0|0
    0|0
  • Her zaman tetikte ol ve kendini korumak için yanında birşeyler taşı ve (genelde) alkollü mekanlarda bir erkekle göz teması kurma (ne bakıyon?) kavga çıkabilir.

0|0
    0|0
  • bayanlar ıcın gece sokaga cıkmayın mumkunse, başına bir hal gelebilir ne yazık ki. erkekler için, ise gene dısarı gece 12den sonra cıkmayın, soygun, kavga ıhtımalı var.

0|0
    0|0
  • bol bol yemek ye.

0|0
    0|0
  • şu sıralar pek kalabalıklara karısmasın

0|0
    0|0
  • Adanama memleketime gelmesin:D saglam cikamayabilir

0|1
    0|0
  • Misyonerlik yapmada ne yaparsan yap derim.

0|0
    0|0
  • bu ülkeye sakın yerleşme ve havaalanından başka bir uçağa binip gitmesini tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Trafiğe cıksın İstanbul'un ortasında, bak bida gelyomu:)

0|0
    0|0
  • seni sikerler tenhada dikkat et :D

0|0
    0|0
  • Tahrik etme, mini giyme, gece dışarı çıkma gece dışarı çıkan kadın aranıyordur sen suçlu olursun

0|0
    0|0
    • "Gece dışarı kadın aranıyordur"
      Ülke neden geri kalıyoruz, çağdışı zihniyet neden bu kadar hakim diye soranlara bu cevabı verebiliriz.

• Öyle düşünüyor adamlar geri kafalı iyice insanlar

• müslüman olsun :)

0|0
    0|0
  • Esnaflara bulaşma bulaşırsan kendi ülkende kahraman olursun ve bu durum canını sıkabilir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...