Beyler gece, o sokakta 2 adım önünüzde yürüyen kadın, sizden korkuyor biliyor muydunuz?

Bu gün yine ve maalesef iğrenç bir haberle karşılaştık. Okumayanlar için haber linki.
Yine tecavüz, yine genç bir kızın hayatını yıkma girişimi.. Yapılan kötülükten utanmadan, pişkince yapılan bir savunma "Şeytana uydum".
Dünyanın her yerinde taciz ve tecavüze maruz kalıyor kadınlar.Ülkemize has değil. Ancak bu tip savunmalar ve iyi hal indirimleri maalesef ki ülkemize has.
Şeytan bile utanmıştır ama insanoğlu 3 dakikalık zevki için bir insanı harcayabildiktikten sonra rahatlıkla aynaya bakabiliyor.
Bana kalırsa sorunun temeli insanlığın hakkını verememekten geçiyor. Saygısızca, sevgisizce ve bencilce büyütülen bireyler, hayatının her anında diğer insanları "kurban" edebilmeyi kendinde hak olarak görebiliyor. Sizler neler düşünüyorsunuz?

1|3
2|38

En İyi Erkek Görüşü

• Gece bazen arkadaşlarla yürürken önümüzde bir bayan yürüyorsa ''la olum kız rahatsız oluyordur'' diye düşünüp biz rahatsız oluyoruz, önüne geçiyoruz. Adam aracından inip bıçak zoruyla tecavüz ediyor kıza. Cezaların caydırıcılığının az olması da bu tür olayları tetikliyor. İnsan hakları ''o kadar da haklı değil'' bence. Kısas mantıklı geliyor bu tür olayları duyunca. Şu adamın sırtına bıçak dayayıp Kızılay Sodasının şişesini adama entegre etsek ''kim ayy yazık kıyamam'' der ki?

3|1
    0|0
    • indiği araçta okul taşıtı. Öğrenciler bu sapığa emanet yani. Bir sürü de sabıkası varmış böylelerinin dışarda nefes bile alamaması gerek. Adaletini sevdiğim ülkesi işte.

• hem ölmeden önce işkence, hem de ardına ölüm. kombo ceza shdjfgsd

• Öbür tarafa varana kadar yolluk yapar abcçde

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 37

• Ne bicim bir seytanmis ki nedense evli barkli adamlari tek basina bir genc kiz gorunce yoldan cikiyor
    bari seytana suc atmasinlar serefsiz adamlar...
    bu adamlarin cok övündügü erkekliklerini alip hadim etmek lazim en dogrusu budur

2|0
    0|0
  • Dikkat ettiğim bir husustur bir kaç kez o şekilde yürüdüğümüzü görünce ya yolun karşısına geçtim ya da adımları yavaşlattım tahmin ediyorum korkulduğunu bırak kadını erkek bile endişelenir bu tür suçlarda ceza kesinlikle ölüm olmalı belki kızın babası kızı öldürecekti ankarada kızı tacize uğradı diye tüm aileyi katletti adam. infial yaratılmalı ve idam gelmeli

1|0
    0|0
    • Yaptığının sonucunda öleceğini bilecek ki uçkuruna sahip çıkacak haklısın.

• Ben diyorum toplanalım, sokaklara çıkalım. Geceleri nöbet bekleyelim.
    Herhani bir kadına laf atan, taciz eden görürsek dövelim. Sorun çözülür.
    Gerçi bu toplumda, böyle bir şey yaparsak, tacizciler toplanıp bizi yok edebilir. Polis gelse, onları değil, bizi tutuklar. İşte böyle garip memleket.

1|0
    0|0
  • Şahsen gece bir sokakta yürürken eğerki tek erkek bensem ve bayanlar varsa ya hızlıca yürüyüp önlerine geçerim ya da arama baya mesafe koyarım rahatsız olmamaları için.

2|0
    0|0
  • Sırf tedirgin olmasın diye hızlı hızkı yuruyup omune gecmeye calısan biriyim. Utanıyorum boyle insanlardan

2|0
    0|0
  • beni üzen şey ; akıllarını kirli planlarla doldurur iken ve o planlarla günü geceye kavuşturdukların da acaba şeytan nerededir? suç işlenir şeytana uydum, tamam şeytana uydun da o garip insan çırpınırken ALLAH'ın adını anarken dili, senin vicdanın neredeydi be şerefsiz?

1|0
    0|0
    • Vicdanı yok maalesef. Çok güzel yazmışsınız teşekkürler

• bence , bu mesele insan olmak ile hayvan olmak arasında sıkışıp kalan bir içgüdüden ibarettir. şairini dediği gibi ; insanda insan doğar, hayvandan hayvan doğar. insandan doğan hayvanlar tam bir doğa felaketidir...

• Bende sırf o yüzden kadınların arkasında yürümemeye çalışırım

1|0
    0|0
  • Anneme tekrardan teşekkür ederim ki beni düzgün yetiştirmiş kimsenin karısına kızına bakmamayı aşılamış kısıtlamalar getirerek beni yanlislara itmemis.

1|0
    0|0
  • Bunun için her zaman önlerine geçiyorum korkmasın kimse diye 😞😞

2|0
    0|0
  • Maalesef durum böyle.
    Kanunlar ağırlaşmadıkça da böyle devam edecek, kadın olmanın zor olduğu ülkemde

1|0
    0|0
  • Bilmez miyim? Geçen gece saat 01.30 suları evime gidiyorum. Önemde bir kadın var. Dedim önüne geçeyimde tedirgin olmasın.. Demez olaydım ben hızlanınca kadında bir şey yapacam sandı , koşarken düşüyordu az kalsın. Ülke olarak çok kötü durumdayız çok.

2|0
    0|0
  • Sövücem olmicak. Ne diyeyimki. Diri diri yaksınlar.

1|0
    0|0
  • Bunun boyle olmasinida ulkemin insani sebep oldu her nekadar insan kabul etmesekde

1|0
    0|0
  • O saatte bir kadin onumde yuruyorsa hemen hizli adimlarla kadini geçip sapık olmadigimi gosteriyorum ben. o insanin allah belasini versin.

1|0
    0|0
  • Orrrrr cocukluğudur bu

1|0
    0|0
  • benim sokakta olduğum saatlerde kız olmuyor pek olursada yere bakarak
    önüne geçiyom

1|0
    0|0
  • Hep önümde bir kadın yürüdümü yolumu değiştirmişimdir sırf korkmasın da rahat yürüsün diye

1|0
    0|0
  • Hepsini hadım edeceksin

1|0
    0|0
  • evet o yüzden hızlı adımlarla ya önüne geçiyorum.. (tabi bu sırada acaba tedirgin oldu mu? işallah olmamıştır diye düşünerek suçluluk hissediyorum) ya da yolun karşısına geçtiğim de acaba beni mi gözetliyor diye düşünmemesi için adeta yalvarıyorum.. hızlı hızlı onu kendi başına bırakıyorum ki bir kötülük olmadığını anlasın diye.. (ama bir an düşünüyorum ben hızlıca karanlıkta kayboldum fakat ya kötü niyetli birisi gelirse ve kötü birşey yaparsa.. diye düşünüyorum ve acaba bu kadar hızlı gitmesemiydim eğer orda olursam belki kurtarabilirim düşünceleri ile yoluma devam ediyorum) eve vardığımda da dua ediyorum işallah yarın haberlerde o kadını duymam diye... lanet olsun bu ülkeye

1|0
    0|0
  • evet bunun farkındayım o yüzden geçebiliyorsam önüne geçiyorum. geçemiyosam daha yavaş yürüyüp mesafeyi açıyorum

1|0
    0|0
  • Ben zararsizim kızlar

Görüntüyu izledim kız ayrılırken bile çok rahatı

1|0
    0|0
    • O an muhtemelen şok geçiriyor tepkilerini de sağlıklı bir insanın tepkileriymiş gibi yorumlamak hata.

• bagirabilirdi. Muhtemelen birbirini taniyorlardir ya da ayrılan sevgili de olabilir

Çok şeyler var ama çok yanlış bir durum

Hadim şart

• onları beslemek yerine kedi, köpek falan beslerim idam edilseler keşke.

• Tecavuzcuyu korkmuyorum.. izlediğim görüntüler bana çok rahat geldi ikisinin hareketleri.. sanki önceden anlaşma yapilmis ta sonradan çalmış gibi erkek..

Tabi gerçek nedir bilemeyiz. Ama cezalar çok basit caydırıcılık yok..

Diğer bir durum kim olursa olsun eglenmissin gelişsin ailene haber ver geliyorum de karşılaşırlar felan bura ıstanbul. Erkek olarak ben rahat dolasamiyorum

0|0
    0|0
    • Bunu biri daha söyledi de adam neden şeytana uydum desin en azından o istedi derdi. kız açısındansa gerçekten korktuysa nasıl tepki vereceğini burdan tahmin edemeyeceğimiz bir durum. Herkesin tepkileri farklı sonuçta.

• Sorun adalet sisteminde üç beş tanesini sallandıracaksın birdaha hiç biri yeltenemez

1|0
    0|0
  • ben genelde arkada kalmam öne gecerim korkmasın diye

1|0
    0|0
  • valla sadece kadınlar değil bende korkuyorum. cinsiyete ne vuruyorsunuz su konuyu.. her cuku olan erkek mi. bebegin kıcına bilmem ne sokan kadın ne ?

0|0
    0|0
    • Erkeğe tecavüz eden kadın gördüğümüzde de konuşuruz sorun değil. Sonucu cinsiyetçi bir şekilde bağlamadım zaten okusaydın farkederdin.

• bir yazdığım sorunun detayını oku yahu. Başlığa bakıp atıp tutma

• tamam teyze kızma anlamasıyoruz seninle

• bende önümde bayan yürüyorsa özellikle gece hızlanıp önüne geçerim. çünkü belli ki tedirgin olacak. ben bile arkamdan biri gelirken kapkaççı mı gaspçı mı diye tedirgin olurum ki bayanın endişeleri daha da fazla.

idam geri gelmiyorsada yağlı kazık gelse keşke. g.. t korkusu insanları nasıl uzak tutar bu işlerden...

0|0
    0|0
  • Bu milletten bir cacık olmaz.

0|0
    0|0
  • istanbullular beni çok iyi bilir beni seviyor ergen kızlar yani 18-24 arası kızcağızlar ben çok dövüştüm iett de kız için benim kıymetimi bilir onlar beni kayır öyle sor bir dahakine

artık

0|0
    0|0
  • Cok haklisin bu adiler yuzunden bende adimimi hizlandirip kadinin onune geciyorum... ne gunlere kaldik yarabbim...

0|0
    0|0
  • bır cok kere uzak aralıklarla arkalarından yurumuslugum var , bır kızın daha hayatı yıkılmasın dıye

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...