Nedir bu İSLAM düşmanlığı?

Evet merak ediyorum. Müslüman olmayanlar, ateist, deist, hristiyan vs. olanlar islamı istememenizin nedeni nedir?
Avrupa ve ABD'de islam yayılarken bizim ülkemizde neden her geçen gün yok olmaktadır? Nedir sizi islamdan uzaklaştıran gerçekten merak ediyorum..

0|1
9|24

En İyi Erkek Görüşü

• İslam dininin bir özelliği de, "Furkan"dır.
    Yani inanan ile inanmayani,
    İnanmış gibi yapan ile muhlis olanı,
    İmanı dilinin ucunda olan ile kalbinde olanı... ayırmasidir.
    Buna sebep; bazı kere bir âyet-i kerime,
    Bazı kere bir hadis-i Şerif,
    Bazı kere bir dini kaide,
    Bazı kere de müslüman birisinin tavrı... neden olur.

O yüzden bırakın inançlı ile inancı bozuk tipler dünyada iken ayrısin. Ayrilsin ki, gerçek adı Salomon olan bir soysuza, Süleyman muamelesi yapmayalim...

Umarım anlatabildim meramimi @gizli

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Cünku turkiyedeki cogu insan dar goruslu. 5 vakit ezan okunurken 90% musluman olan bir ulkenin halkini hor gormek dislamak istememek kendi ezikliklerinden. Bak ben yurt disindayim bu yuzden biliyorum ne b. ok dusuncesi var bu islam dusmanlarinin. Disdan iyi ama icten dusmanlar bunu hissediyorsun ve goruyorsun. Ama turkiyede muslumanlardanda suc var buna goz yumuyorlar. Biz burda dinimize dilimize irkimiza sahip cikmak icin g. otumuzu yirtarken turkiyedeki kendine musluman diyen insanlar namaza gitmiyor ruslarin pesinde icki masalari bos kalmiyor ramazanda gidiyoruz turkiyeye bakiyorum ulan ezan okunuyor disarisi tum oruclu insan cogu basortulu kizlarimiz bile cafelerde orda burda oturup kahkaha atip caylarini yudumluyor halbuki ramazan ayinda nekadar ayip birsey... boylemi oluyor yani turkluk muslumanlik boylemi korunuyor... bunlari gorup aglayasim geliyor biz burda nereden geldigimizi unutmayalim diye cabalarken turkiyedekilerin cagdaslasalim kelimesi altinda yaptiklari nekadar sacma ve muslumanliga kufurdur. Bunlarin hepside birer oyundur zaten boyle olmamizi istiyorlar. Bazilari gorur bazilari at gozluklerini takar gezer iste naparsin...

1|0
    0|0
    • fgjghkggfgjdfhfjg

• Çok haklısın. Yusuf İslam diye bir adam var ABD'li şarkıcıydı sanırım eski adını hatırlamıyorum. Boğulma tehlikesi geçirmiş ve boğulmak üzereyken eğer yaşarsam müslüman olacağım demiş ve olmuş. İstanbula geldiğinde eğer ben buraya müslüman olmadan önce gelip müslümanları görseydim müslüman olmazdım demiş. Yani müslümanlığın şu an yanılan olmadığını söylemiş. Ne kadar doğru konuşmuş değil mi?

• oyle elbette turkiyedeki mulsumanlar bana gore yani bende nerdeyse 4 5 seneye bir geliyorum turkiyeye ama bana gore muslumanligin hakkini vermiyor burda yabanci devlette inan daha muslumaniz. Cunku bunun degerini onemini burda daha iyi anliyorsun. Ama turkiyede bu onemi göz onunde bulunduramiyorsun bence.

Erkekler Ne Diyor 23

• Herkes müslümanlığı kullanıyor ve müslman olmayanlarda hemen bunu değerlendirmeye çalışıp bizleri kötü göstermeye çalışıyorlar.

2|0
    0|0
    • kimse müslümanlığı kullanmıyor. müslümanlar ne yapıyorsa kendilerine yapıyorlar

• müslümanlık tam olarak bu dur kardeşim. Tüm dünya mı müslümanları yanlış anlıyor. Hadi tüm dünya yanlış anlıyor diyelim müslümanlar da mı islamı yanlış anlıyor. müslümanların yaptıklarından bahsedince gerçek islam bu değil yanlış anlıyorlar diyorsunuz. Hadi gayrimüslimler yanlış anlıyor e müslümanlarda mı yanlış değerlendiriyor bu dini

• @Hakan86 Yahu müslümanların hepsi mi yanlış anlıyor dedim. Orta Doğu'dan bahsediyorum ben. İslam o kadar kötü bir din madem neden dünyada 1,5 milyar müslüman var ve sayısı artmaya devam ediyor? (Özellikle Batı'da ) Gözünüz o kadar kararmış ki doğru ile yanlışın ne olduğunu göremiyorsunuz. Hangi islam kitabında yazıyor insanların katledilmesi. Böyle bir şey yok. Evet bahsettiğim tüm o kalpsiz, gaddar müslümanların hepsi dinini yanlış anlamış. Ama gerçekten dinini yaşayanlara lafım yok.

• Korkma,
    Osmanlının ayak sesleri duyuluyor...
    Korkular o yüzdendir ki,
    ateistler, deistler, hristiyanlar müslümanlıktan uzaklaştırmak isteyenler türedi.
    Ama amaçlarına ulaşamayacaklar.
    Bu yüzden hükümete ve Erdoğana düşmanlar.

1|1
    0|0
    • @Tertele Tertele nedir yaaaa?
      Az takip et olanları...
      Yorum da yazma.
      Gece vakti senle uğraşmak istemiyorum yeğen.

• Tamamen yeni dunya duzeninin getirileri. Bunun daha baslangic oldugunu dusunuyorum yakin gelecekte ki bu evrim ile devam ederse 100-150 sene sonra dinlerin kalacagini zannetmiyorum.
    Diger taraftan islam dunyasinin kendi icinde ki belirsizligi , radikal-islami gruplarin din adina yaptiklari ve bunlari kendi lehine kullanabilen dunya gucleri de var.

1|0
    0|0
  • Yanlışın var burada savaş açılan İslam, İslamı kendi anlayışlarıyla şekillendiren egemenlerin İslamıdır. Özgürlüğe ket vurmaya, çalışan, ceberutların İslamınadır. Safsatalarla doldurulmuş İslamadır.

1|1
    0|0
    • Bende ondan bahsediyorum ya işte gerçek islam başka onların inanmadıkları islam başka.

• neden, çünkü istedikleri gibi her önüne gelen kadınla zina yapamayacaklar, içki içemeyecekler, sarhoş olamayacaklar, disko bar dolaşamayacaklar, kul hakkı yiyemecekler, kısaca dünyalık çirkin zevklerden uzaklaşmak istemiyorlar, bu sebeple işine geldikleri gibi yaşıyorlar, islam kusursuzdur, bu sebeple ahlâki değerleri bitirmek isteyenler bu dine savaş açıyor.

1|0
    0|0
  • altına şmzamı atarım hakketen alıp veremedikleri nedir

1|0
    0|0
  • şimdi bir müslüman olarak şunu söylemeliyim ki; orta doğu da yaşayan adamın hristiyan düşmanlığı yapacak hali yok. etraftakiler müslüman.

1|0
    0|0
  • İşi gücü olmayan düşman oluyor 😃
    Ülkemizde işsizlik var biliyorsun 😂

1|0
    0|0
  • Onların derdi kendileri gibi herkesi dinsiz imansız allahsız görmek ama millet uyandı artık amaçlarını anladılar böylelerinin çok şükür bizde iman var allah onları ıslah etsin

1|0
    0|0
  • Bizim insanımız zora gelemiyor normal :)

1|1
    0|0
  • abd ab de falan islamın yayıldığı yok göçmenler artınca sanki inançda artıyor muş gibi oluyor ama yok öyle bir şey aksine islamafobi artıyor ırkçılık artıyor

0|1
    0|0
  • ben bu saydıklarından değilim islan düşmanı da doğal olarak değilim ama bu saydığın gruptaki insanların islam düşmanı olmasının sebebi için müslüman ülkerlerle diğer ülkeleri kıyaslayabilirsin. genel olarak hepsinde savaş olmayanlarda da baskı (özellikle kadınlara), zorbalık, adaletsizlik var. ha diyeceksin bunun islamla alakası yok. öyle ya da böyle istisnai bir ülke bile gösteremezsen insanlara onlar da böyle düşman olurlar.

0|0
    0|0
  • kusursuz olan müslümanlık değil islamdır

2|0
    0|0
    • en kusurlusu islamdır

• @Hakan86 tövbeler tövbesi. İslami kötüleştiren sen ve senin gibi düşünceye sahip insanlardır insan dedim kusura bakma ;)

• @Hakan86 sen biraz erkek olsan küfür edip engellemezdin karşıma çıkıp yüzüme söylerdin ne demek istiyosan

• diyanet
    ısıd
    hizbullah
    hacılar
    hocalar
    dinciler
    rte

0|3
    0|0
    • Onların etkisi tabi ki var. Diyanetin yanlış fetvaları, diğerlerinin yüzünden bu dinin terör dini olarak görülmesi... gibi. Haklısın aslında din adamları bile doğru yaşayamıyorken dinini toplumda onlara uyarak ne kadar doğru yaşayabilir ve inanabilir ki?

• İslamın kendisi zaten başlı başına neden.

1|1
    0|0
    • Bu mudur yani savunmanız?

• Bakın az önce "suçlama" yapıyorum demiştiniz ama şu an görüşlere saygı duymaktan bahsediyorsunuz. Ben size dininizi sormadım ve suçlamadım. Ama siz sorgulamaya gerek yok, hakkım yok demişsiniz. Sorgulamaya gerek duymadan nasıl bu kadar net suçlama yapabildiniz? Sorgulamaya hakkınız var. Sorgulamadığınız için oluyor zaten bunlar. İnancınıza karışamam istediğinize inanın. Ama biri size sorduğunda saçma sapan şeyleri bahane edip dini kirletmeyin. İyi günler

• Dini sorguladım yeterince. Kastım orada "inancınızı sorgulamamak" idi. İstediğinize inanabilirsiniz, saygım var manasında. İkisinin arasında ciddi fark var çünkü. İyi günler.

• Herkesin dini kendine, yaşasın laiklik..!

0|2
    0|0
    • Tabi ki kendinedir, değildir demiyorum. Neden müslümanlığı terk edip başka dinlere inanıyorlar ya da hiçbir dine inanmıyorlar?

• Diyorum ya öz kendi seçimi.

• Beni uzaklaştıran kuranın kendisi.
    Nisa 34
    Ahzab 51 52 53
    Vs vs

0|2
    0|0
    • enfal
      enam
      bakara
      maide
      vs

• Ben kime ne anlatıyorum 😂😂

• Sen sadece gereksiz konuşuyorsun hepsi bu. Fazla söze gerek yok.

• yok etmek

0|0
    0|0
  • hata bizde

0|0
    0|0
  • Bir de soruyor musun, bu ülkede kendini Müslüman diye tabir eden sözde müslüman sekülerler varken, hristiyandan, yahudiden çok kimliğinde müslüman yazan islam düşmanı var. Bence ilk olarak o soruyu onlara sormalısın.

0|0
    0|0
  • benım ataist deyıseri istemememle aynı sebepten

0|0
    0|0
  • islamı islam gibi yaşamıyorlar

0|0
    0|0
  • bizim ülkemizde yok olduğunu nerden çıkardınız.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Tamamıyla saygısızlık seçim hakkın var istediğin dini seç ya da hicbiri mantıklı gelmedıyse ateist ol ama dusmanlık beslemek tam anlamıyla bu kadar serbestlıkteyken işsizlik sacmalık bence en dogru sekılde yolunda devam et hıc kafanı karıstırma boyle seylerle çünkü onlarda kendı kafasını karıstıran fıkırlerı sana sunucak ve arastırmanın kotu bısey olmadıgını ıddıa edıcekler tartısılmaz Dinimizin yoruma acık olmasını kullanıcaklar benımde ateist arkadasım vardı ordan bılıyorum her defasında teorilerini çürüterek kafasını karıstıran bır arkadasa sahıp olunca dogru yola dondu :D ateistim diyip her cumlenın basında Allahı anarak olmaz bu ısler genelde ergen kesımde kendını kabul ettırme ben merkezcılıgın farklılıgın en ortada oldugu zamanlarda goruluyor gozlemledım

1|0
    0|0
  • Cidden bende merak ediyorum kimse bilip bilmeden islamligi kotuluyor hep kulaktan duymalarla arastirip sormadan yargiliyorlar

1|0
    0|0
  • Kimin hangi dine inandığı umrumda değil. Bir Müslüman olarak başkalarının inançlarına saygılıyım ama İslamiyete saygısızlık yapanlar, hakaret edenler benden saygı bekleyemez.

1|0
    0|0
  • Bak biz arkadan gideriz her zaman türk milletinin bir özelliği. Avrupada din bitti simdi ise bu durumdan korku duyan insanlar canlandırmaya çalışıyor. Bizde bitirmeye çalışıyoruz. Bir süre sonra da onlar gibi canlandırmaya calişacaz. Hafif salak bu millet, özentilikten beynini kullanamaz. Artist ergenleri bir dinle valla ibret alıp bir kez daha iman edersin 😄

O yüzden çomarları takma kafaya. Sen dinini yaşa onların yeri belli. Bataklık :)

1|0
    0|0
  • Her yobazlik var icinde. Musluman gidiyor taciz ediyor kadini olduruyor? Niye cunku kafasinda kadin figuru olusmuyor. Kadin evden cikmaz, acik giyinmez yoksa fahisedir deyip bir erkek olarak istedigini yapabilecegi fikri ile yapiyor yapacagini. Cocuk evlilikleri var regl olunca imam nikahi kiyilabiliyor. Musluman ulkelerinin erkeklerini bu sekillendirip tavirlarini ortaya bariz bir sekilde koyarken, insanlarin gercek islam bu degil demesini samimiyetsiz buluyorum.

0|1
    0|0
    • Toplumsal nedenlerden ve bazi kafasiz insanlarin uydurdugu kulturel nedenlerden islami suclayamazsiniz hanfendi.

• Baktım. Ve sana atılan siteye yakın değerler gördüm.

• Avrupa ve Amerika'ya Müslüman insanlar gittiği için artıyor olabilir mi acaba? Bir de doğum oranlarıyla alakalı olabilir. Oradaki insanlar Müslüman olmuyorlar, hatta mesela İskandinavya ülkelerinde ateizm/deizm/agnostizm burada olduğundan çok daha yaygın.
    Neden Müslüman değilim ben? Tanrı diye bir şey olduğuna inanmıyorum. İnansaydım da din kavramının saçma olduğunu düşünüyorum. Düşünmeseydim de cinsiyet rollerine, cinsiyet ayrımına, homofobiye, bu kadar ağır cezalara vs. karşıyım.

0|1
    0|0
    • Avrupa ve Amerika'da sırf müslümanlar var onlar gidiyor diye artmıyor nüfus. Bu konuda yanlışınınız var. Öyle olsaydı dünyadaki müslüman sayısında artış doğum oranından yüksek olmazdı. Evet bunları araştırdım ve öyle söylüyorum. Avrupa da ve ABD' de müslümanlar artıyor... Boşuna mı müslümanları ülkede istemiyorlar sanıyorsunuz. ABD başkan yardımcısıydı sanırım geçenlerde müslümanların ülkeye girmesine izin vermeyin demişti. Neden? Çünkü istenmiyorlar. Çünkü yaptıkları dinsel davranışlarıyla dikkat çekiyorlar. İslam oradaki insanlara daha mantıklı geliyor. Sanıldığı gibi terör dini olmadığını görüyorlar. Sen ateistsin ya hani. Şu koca evrenin nasıl oluştuğunu sorsam sana kendi kendine mi oluştu diyeceksin yoksa big bang denen saçmalıktan mı bahsedeceksin. Big bang dünyayı oluşturdu diyelim insanlar nasıl kendiliğinden oluştu. Darwin'in dediği gibi maymundan gelme miyiz yoksa? Hadi o da kabul peki maymun nasıl oluştu? Tüm bunların cevabını sen bana bir ateist olarak verebilecek misin?

• Tek nedeni bu demiyorum ancak bunun katkısı da var. İslamofobik insanlar çok, Trump da -pardon ama- salağın teki zaten. Gerçi ben de olsam gerçekten İslam'ı olduğu gibi yaşayan insanlardan korkar ve nefret ederim.
      Evrenin nasıl oluştuğunu bilmiyorum, bildiğimi zannetmek güzel olurdu. Big Bang bir teori zaten, en azından bilimsel bir tarafı var. Evrim de öyle.

Peki siz neden kendiliğinden hiçlikten oluşan veya her zaman var olmuş olan bir varlığın her şeyi yaratmış olma ihtimalini daha mantıklı buluyorsunuz?

• Cünkü batılın sesi gür çıkar kardeşim ama merak etme bu islama zarar vermez

1|0
    0|0
  • Müslümanların sayısı artsa da, hakkıyla iman edenlerin sayısı azalıyor. Ote yandan dunyada islamafobi artiyor. Insanlar Islami kotu taniyorlar
    Bu kadar din sorusuna gelince insanlar isine geleni kendine tanri ediniyorlar bu kadar din cikiyor ortaya. Asil mesele insanlar Allaha inanmak istemiyor. Yaraticiyi reddediyor. Araya bilimi sokup bahaneler uretiyor. Bak onu ben de cozebilmis degilim

1|0
    0|0
Yükleniyor...