Osmanlı'ya geri dönmek istermiydiniz?

600 küsür yıl dünyaya hükmeden Osmanlı devletine dönmek istermiydiniz?

Güncellemeler:
Güncel
Evet

2|0
21|19

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• her zaman derim, yavuz sultan selim han 'ın emir eri olacak insanım ama geç kaldım diye.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• bizans da 1000 yıl hüküm sürdü. hadi roma hukukuyla yargılanıp ortodoks olalım.

2|2
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Hayır istemiyorum.

0|0
    0|0
  • millet ilerlemeye çalışıyo bizimkiler geriye gidiyo allah akıl fikir versin ne diyeyim allahın cahilleri beyni yıkanmış moronlar

0|0
    0|0
  • İsterim.

0|0
    0|0
  • Hürrem olarak evet

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • asla.

0|0
    0|0
    • dünyaya hükmeden osmanlı yabancı ülkelerden genç kızları çalıp haremine kattı. yabancı erkekleri alıp müslümanlaştırıp ordusuna kattı. geri kafalı bir zihniyetle matbaaya karşı çıktı. rüşvet ve torpil olaylari o zamandan beri var türk toplumunda. iyi şeyler de yapıldı elbet ama kötülükler göz ardı edilemez. kendi topraklarımızda küçük ama onurlu bir yaşam sürmek geniş topraklara hükmedip onursuz yaşamaktan iyidir. herşey dünyaya hükmetmek değil kısacası.

• keşke 2 de kitap okusan.

• Hayır

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • İstesek değişecek olan nedir?

0|0
    0|0
  • İsterdim, o zaman diğer devletlerden saygı görüyorduk.

0|0
    0|0
  • bir suru kadinlari cariye yapan padisahi istemezdim. kadina zerre deger verilmiyor

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Ah keşke ! 😍 Tabi yanlış batılılaşma ve toplum düzenini yıkıp günümüz toplumuna dönüştüren son demlerinden bahsetmiyorum. Ahlakın birliğin olduğu zamanlar yani kuruluş dönemleri zamanları ne kadar güzel bir örgütlenmesi varmış vay be diyorum 😊

0|0
    0|0
  • Hayır istemem

0|0
    0|0
  • Hayır , kesinlikle Hayır.

0|0
    0|0
  • O donemlerde yasamak isterdim

0|0
    0|0
  • Hayır istemezdim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• istemezdim. Herşey yasak. her yasak tehlikeli. Can güvenliği yok. neden istiyim ki :)
    Ama olaya iyi tarafından bakarsak; herşey doğal, herşey sağlıklı. hava kirliği, gürültü patırtı ve keşmekeş yok. bu anlam da da isteyebilirim herhalde :)
    bir orta yolu yok mu yaa

0|0
    0|0
  • erkekleri anlarımda kadınlar neyin kafasında aklım almıyo mal gibi alınıp satılıyosun hçbi hakkın sözün yok öl deseler ölmekten başka çaren yok hala evet diyenler var

0|0
    0|0
    • Gerektiğinde kadınlara da hak söz veriliyordu. Osmanlı zamanında kadınları arastirabilirsin. Daha çok değer veriliyordu. Kadınlar köle gibi değildi, biz öyle sanıyoruz. Araştırınca gerçeği görürüz.

• @Pesimistic_ Osmanlı'da kuşlar bile düşünülmüş her yete işlemeli kuş yuvaları yapılmış ve tarihte ilk defa hayvan hastahanesi kurulmuş

• Pesimistic_ osmanlı tarihindeki ilk nufus sayımı 1831 de 2. mahmut zamanında yapıldı ve sayılanlarda erkekler ve hayvanlardı kadınları saymadılar daha uzatmaya gerek var mı

• 600 küsür yıl dünyaya hükmetmedi 1453 den duraklamaya kadar hükmetti ki o dönemlere evet isterdim ama diğer kısımlarına hayır

0|0
    0|0
  • ne yapacan osmaliyi, gel bir türk birligi kuralim desen yok, baslatma osmanlina, zaten araplar ne derse inanmislar, özümüzde türklerde tengri dan baska yoktur, su an biliyoruz ki tek bir allah var, niye kendi kültürümüzden inamiyoruzda arap kültüründen inaniyoruz, cok sacma, türk birligi ve türk kültür birligine ihtiyac var, teknolojiye ihtiyac var, sacma sapan avrupalinin, arabin oldugu osmanliya gerek yok.

0|0
    0|0
  • Rabbim kız okula geliyor. Yaşasın Cumhuriyet!

0|0
    0|0
  • Evet o sistem bizi ayakta tutardı bu saçma ırkçıl iç savaş olmazdı.

0|0
    0|0
  • dönsem yeniçeri ya da serdengeçti olabilirdim okçuluk var

0|0
    0|0
  • Osmanli yonetimine hayir ama savasciligina evet.

0|0
    0|0
  • Hayat bilgisi kitabıyla muhteşem yüzyıl izleyerek daha atalarını bile tanımayanlar istemez

0|0
    0|0
  • kafa kesme 50 altın

0|0
    0|0
  • evert isterdim

0|0
    0|0
  • cumhuriyet candır yemişim osmanlı'yı geçmiş davarın biri başa karı istemiş toprak vermiş canının istediğine kaymış canının istediğini öldürmüş, Allah'a şükürler olsun ki Mustafa Kemal Atatürk gibi biri cıkmış yoksa vay halimize

0|0
    0|0
  • İran da yaşamak ister miydin?

0|0
    0|0
  • Tabiya yeniden Abd 'yi haraca bağlardık..

0|0
    0|0
  • Neden dönelim ki. Cumhuriyet, laikligi tercih ederdim.

0|0
    0|0
  • abdülmecid dönemi hariç diğerlerini at çöpe

0|0
    0|0
  • neo osmanlı dediler neo pompei geliyor.

0|0
    0|0
  • Niye döneyim sırf babası farklı diye daha üstün olduğunu düşünen egoist insanların olduğu döneme.

0|0
    0|0
Yükleniyor...