Müslümanım diyosan bak bu soruya?

Bu soruya baktın o halde müslümansın diye tahmin ediyorum. Peki o zaman soruyorum günümüzde kaç kadın müslümanlık şartlarına uyarak yaşıyor? Hani hep diyosunuz kızlar zihniyet meselesi diye. Bu zihniyeti yaratan sizlersiniz. Hiç bana burda kalkıpta giyiniş tarzıyla bir insanın namusu dini sorgulanamaz demesin gayette güzel sorgulanır namuslu bir kadın müslümana yakışır giyinir kapanır. Erkeklerin dikkatini çekmeye çalışmaz. Hiç birinizde kalkıp ben erkeklerin dikkatini çekmeye çalışmıyorum demesin eğer sende öyle giyiniyosan öylesin. Tamam erkekler suçsuz demiyorum. Ama bu zihniyeti yaratan sizlersiniz. Ya da yoo siz değil batı... Batıya yaşlımızdan gencimize çocuğumuza kadar özenmişiz. Müslüman kimliğimizi kaybetmişiz. Bende bir müslümana uygun biri olamıyorum itiraf ediyorum. Ama bunun bilincindeyim. Fakat erkekleri bu konuda eleştirdiğiniz her noktada biz hakliyiz bayanlar. Siz giyinişinize davranışınıza dikkat etmediğiniz sürece sizin oluşturduğunuz bu zihniyet artarak devam edecek. Siz bunun farkında değilsiniz. Kaç tane kapalı kadına tecavüz edilmiş? Biz nefsimize sahip çıkmakta zorlanırız tabi siz böyle devam ettikçe. Neyse müslümanlığa uygun olarak davranabiliyosan bu devirde ne mutlu sana. Ama bu dediğim gibiysen artık Allah bilir...

0|0
5|0

En İyi Kız Görüşü

• Peki sen erkek olarak gözünü haramdan sakınman gerekiyor dışarıda başın eğik mi geziyorsun yoksa kızlara bakarak mı? Erkeklerinde mahrem yerlerini örtmesi lazım diz kapağından göbek deliğine kadar.. Peki denize gittiğinizde şortunuzun boyu ne? Göbeğinizi kapatıyor mu peki? Bunlarada önem vermek gerek bir müslüman olarak

0|0
    0|0
    • Evet elimden geldiğince harama bakmamaya çalışıyorum ama yazıda da dedim herkes gibi bende dört dörtlük bir müslüman değilim. Giyinişim de sıkıntı yok Allahtan. Sen bunların bilincinde olduğun kadar kendinde kendin için uygun olanı bilip yapıyosundur inşallah

• Amin ecmain :-)

Kızlar Ne Diyor 4

• Daha 18 yaşındasın ve anladığım kadarıyla halaa hormonların dizginsiz çalışıyor. Nefis nedir? Nefis bedenle birlikte kaybolur mu cismani midir? Bunları anlamaya çalış önce, bir kızın kolu göründü saçı göründü diye nefsiniz kabına sığmıyosa demişsinya Allah bilir...

0|0
    0|0
    • Sen baya yanlış anlamışsin... Herşeyi nefis üzerine anlatmadım. Birincisi bir müslüman kadının saçı ve kolu kapalı olmalıdır bunu Allah için yapmalıdır. Ben yazımda koldan saçtan nefsime söz geçiremiyorum demedim. Ya gercekten anlamadın ya da sana dolandığı için tek dikkat ettiğin nefis noktası oldu.

• Kapalı bir kadına bakmak dediğin gibi nefis işi o noktada haklısın. Nasıl biri olduğunu bilmeden yorum yaptım haklısın. Ama eğer benim gibi düşünüyosan sende benim ahlakımı burda yargılayamazsın. Bana bu yazıyı nefsim yazdırsaydı bazı hemcinslerim gibi başka şeylerden bahsederdim. Ama ben burda Allah için, yanlış yapan biri varsa onu bilinçlerdirmeye çalışıyorum.

• Sen de böyle bir konuyu seçmiş olmakta çok haklısın fakat şöyle bir durum varki ortada bir yozlaşma ya da müslüman gibi yaşayamama problemi varsa ki var, bunu tek cinse yüklemek yanlış tüm toplumun ortak sorunu bu. Bu zihniyeti kadınlar yaratmadı. Bu zamana kadar gelen insan davranışları yarattı burada da anlaşalım seninle ;)

• Sende haklısın bende AÇKEN biri önüme yemek getirse canım ister.

0|0
    0|0
  • Erkekler için "açmasın" kızlar için de "bakmasın" diye bir bahanesi olamaz bu işin. Kadın muslüman ise kapatır. Erkek Müslüman ise bakmaz

0|0
    0|0
  • Kusursuz olana İslam'dır müslümanlar degil. herkes insandır esittir gelipte boşuna insanların müslümanlıgını yargılayamazsın herkes kendine müslüman bunu yargılayacak olan sadece Allah'tır sen degil haddini bil !!!

0|0
    0|0
    • Ben haddimi biliyorum Allah a karşı saygılıyım en azindan. Bana gelip burda islami Allah i dini anlatma profiline bakıpta konuş Allahtan bahsedene bak. Ben sadece her müslümanın görevi olan insanları bilinçlerdirme peşindeyim. Senin gibiler yaptığı hatayı anlasin istiyorum.

• Allah için yargılarım kimsedr karışamaz buna. Haa sen bilirsin yinede bir gün pişman olursun inşallah

• Pişman olacak olan kim onu Allah bilir

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...