Bir evlat olarak anne ve babam üstünde hakkım var mı bilmiyorum ama varsa helal etmek istemiyorum?

22 yaşındayım ve bir kız kardeşim var ama bizi kayırdıklarına inanıyorum. Devlet üniversitesinde okuyorum ben. Sınava ilk girdiğim sene kazandım ama hayalim mimar veya doktor olmaktı o sene. Tercih Zamanı yaşadığım şehirdeki özel üniversiteleri de %50 burslu yazmıştım ama tercihlerin bitmesine son 5 dk kala hepsini çıkardım babam onları silmemi istediği için. Yatırım yaptığı için özel okul masrafımı karşılayacak durumu yoktu babamın o Zaman'lar. Bende hemşirelik kazandım, garanti meslek diye kabul ettim başladım. Hazırlığı okuduktan sonra okulumu bir sene dondurup tekrar sınava hazırlanmak istedim, ailemin beni bir dövmediği kaldı. Arkamda durmadılar Dersaneyi falan unut dediler, bizden sana kuruş çıkmaz dediler ben banka banka gezip kredi istediğimi biliyorum. Babama sen gönder ben çalışıp sana ödeyeceğim gerekirse hem çalışır hem okurum dediğimi biliyorum. Sonra çok cüzi bir rakama yazıldım, başladım, gece gündüz çalıştım ama yine istediğim yer olmadı. Dondurduğum bölümüme geri döndüm. Kız kardeşim geçen sene dersaneye gitti,özel öğretmenlerle çalıştı (yazmadım ama bende hazırlandığım sene çalışmıştım) onunda hakkıydı, yaptılar.Çok düşük bir puan alıp bir sene daha hazırlanmaya kaldı. Dersaneler kapatıldı diye özel etüt merkezine verdiler 8 bin tl'ye. Ben bir sene daha dediğimde süründürmüşlerdi. O kadar desteğe rağmen halen çalışmıyor, geziyor ediyor ve geçmiş aklıma geliyor her seferinde. Ona sunulan bu imkan banada sunulsaydı belki çok daha başka yerlerde olacaktım. O lise zamanında dahi sosyal oldu. Sinemaya gitti, arkadaşlarıyla gezdi tozdu ama beni evden dışarı çıkarmamışlardı. Sinemaya gideceğiz 50 kişi, servis tutmuşlar baba dediğimde dayak yemiştim. Daha bir yılbaşını dışarda geçirmişmişim yoktur ama kardeşim Çeşmede kutladı düşünün. Ben hep asosyal bırakılan oldum ama ona çok başka davranıldı. Şimdi özelde kazansa bile gönderecekler (benim tercih listemden sildirmişlerdi durumumuz yok diye) Olanlar bunlar ve affedemiyorumHakkımı helal etmeyeceğim size demek istiyorum. Haksız mıym?

0|1
69

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...