Küfürler neden hep kadınlara yönelik?

"Amk" yazmadan cümle kuramayan bir nesil ile karşı karşıyayız. Ve konu ne olursa olsun bir aşağılama söz konusu ise kadın veya kadının organları üzerinden yapılır bu her daim. Ne yazık her mecrada buna rastlıyorum. Olmadı karşıdaki kişinin annesine kız kardeşine küfür eden rezil bir kitle vardır. Adam bir hata yaptıysa bunu neden başka kadınlara yüklüyorsunuz? Annesine mesela? Neden?

0|1
13|24

En İyi Erkek Görüşü

• Maalesef insanlığın bir kötü yüzü daha. İşin daha da kötüsü bu küfürleri kızlardan da duymuş olmam. Ben çevremde küfür edenlerden uzak durmaya çalışırım ve küfredilmesini hiç sevmem. Şahsen bu onların kişiliği ve aile terbiyesini de gösterir. Bir insan "aaa ne kadar terbiyesiz" den sonra "Ailesi bunu nasıl yetiştirmiş" der. Yani küfür olarak kalmıyor ayrıca kötü izlenim bırakıyor ve ailelerinden söz ettiriyorlar. Ben hiç küfretmem şahsen. Hatta yeri geldi bu işin yanlış olduğunu açıkladım ama işte... Ama emin ol 3 ay küfretmeseler bir daha etmezler. Mesela benim dilim öyle bir haldeki küfür falan edecek gibi olsam dilim büzüşüyor çıkmıyor. Yani biraz kendinizi sıksanız ve bunu aklınıza alsanız bir daha etmezsiniz dilinizde buna izin vermez.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok haklısın. Kadınların küfür etmesi de trajikomik. Ben iğreniyorum açıkçası. İnsanlar derdini küfür etmeden anlatamaz olmuş.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Bunun bilincinde olan duyarlı, kadına değer veren bazı erkek modelleri 'gö. ümü ziksinler ki' falan diyebiliyor.
    İnbe değildir heralde. :-)

1|1
    0|0
  • işin garibi son zamanlarda çokca denk geliyorum bu duruma
    o küfürleri hanımlarında kullanması..
    bu daha tuhaf geliyor bana

1|1
    0|0
  • çünkü bir erkek için en kutsal ve değer verdiği varlık, annesi, eşi, kız kardeşidir..
    onlara hakaret etmek o erkeği aşırı derece de sinirlendirir ve yıpratır. küfretmenin bilinçaltında da bu yatar malesef... kişinin babasına abisine de sövseniz sinirlenir belki ama sonuçta erkektir onlar bir korunmalarına gerek yoktur birde küfrün içeriğindeki cinsel olay normalde bir erkeğe yapılamaz.
    ama başta dediğim gibi adam olan bir erkeğin karısına kızına anasına bacısına sövdüğünüz zaman dövmekten daha kötü iz bırakır, küfreden şahsıyet (siz) in amacı da budur

1|1
    0|0
  • Valla ben küfür ederken tabi hakediyorsa cinsiyet ayrımı yapmam

1|0
    0|0
  • Evet hepsi kızlara yönelik, ayrıca bide bunu kızların kullanması çok trajikomik oluyor.
    Edebinde kız göremez oldum son zamanlarda 😞
    Ki hemcinslerim içler acısı zaten

1|0
    0|0
    • Haklısın mümkün mertebe uyarıyorum onları anlatıyorum. Ama insanlık onurunu zedeliyor maalesef bu tür söylemler.

• Dengesiz insan çok ondan. Küfür bile başlı başına iyi bir şey olmamasına rağmen birde kutsal annelere veya masum küçüklere söyleniyor.

1|0
    0|0
  • çünkü genelde erkekler küfrediyor
    yeni nesildeki küfür eden kızlarda, erkeklerin bulduğu küfürleri taklit ediyor

0|1
    0|0
  • küfretmem kolay kolay..

1|0
    0|0
  • ben haytmda hiç bir kıza argo kelime kullanmdm dostumm

1|0
    0|0
    • Kutlarım seni. Ama maalesef büyük kesim yukarıda anlattığım gibi.

• o küfüer ednlere erkek demiyorm ben ztn

• Dediklerin doğru ve özellikle kızların kullanması çok saçma

1|0
    0|0
  • en nefret etdiyim iki şey bir arada Cahillik ve Saygisizlik...

1|0
    0|0
  • Cahillik ablası

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • nefret ederim bir kadının yanında edilen bel altı küfürlere tahammül edemem..

1|0
    0|0
  • yani bir adama ben seni şey yapayım diyemezsin ki bole bir küfür olsa bile kendine küfür etmiş olursun adın totoşa çıkar rezil olursun :)

1|0
    0|0
  • Gakediyolardır :/

0|0
    0|0
  • tersini söyleyince komik oluyorsa ondan :D ör; si.. yim yerine a. ıyım deyice güler adam. veya a. nını. syim diyor onun yerine pen.. sini ama.. yım demek yine komik oluyor. küfürün kızdırması lazım. adam gülünce anlamı kalmıyo :D

0|0
    0|0
  • Çünkü böyle... Ve tabi ki bu doğru değil...

0|0
    0|0
  • Agız alıskanlıgı:))

0|0
    0|0
  • acaba kim buldu bende bilmiyorum küçük görülüyor baya

0|0
    0|0
  • Sen Hiç Erkek Ortamında Bulunmamışsın... Fazlaca On Yargıı..

0|0
    0|0
    • Oluyor bunlar yalanlamaya lüzum yok. Yolda yürürken bile küfürlü iğrenç* şekilde konuşan insanımsılar var.

• İstanbul . Ve izmir'de de bir süre kaldım.

• Çok Garip

• facede bayanların ya kullandığını cok sık görüyorum . ama şaşırıyorum. normalde erkekler der

0|0
    0|0
  • yanında bel altı konuşan erkeklere sırnaşmak yerinde onlara mesafe koyabilen hanım hanımcık bacılarımızın nesli tükenmemiş olmasaydı bunlar yaşanmazdı

0|0
    0|0
    • Adam olan zaten konuşmaz böyle hele ki kızların arasında.

• Ben hiç görmedim annesinin oğluna "şöyle küfür edeceksin. Böyle asagilayacaksin" dediğini. Bunları bir anne öğretmez. Cinsiyetcilikten ölümüne nefret eden ben cinsiyetcilik yapacağım ha buna gülerim bak.

• pardon anaannelerimize göre görmemişin oğlu olunca neresini koparıyordu? doğuda kadınlar çocukları terlikle kovalarken kediyi merak erkeği ne yakar diye kovalıyordu neden erkekler tuvaletine dalan kadına pardon diyip çıkar da erkek dalınca girişilir. bizim ülkedeki kültürel vajinismus dan bihaber gibisiniz. leğende kaynar suyla yıkanıp kafasına tas yiyen bir kız çocuğu göstersenize urfadan harrandan, kızlara gösteri yapıp erkekleri azarlayan badi ekrem hababam sınıfı sempatikliği değil türk eğitim sisteminin özetidir lütfen görün bunları

• Unisex olanlar da var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Valla irispi kelimesi kadina ozgu olmamali o yüzden onu cinsiyetci sayamam

1|0
    0|0
  • uzuvlara küfretmek çok günah allah yakar

1|0
    0|0
  • Kesinlikle sana sonuna kadar katılıyorum aynı şekilde düşünüyorum. Tebrik ederim çok güzel dile getirmişsin konuyu. 👍👏👏👏

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ediyorum. Ama bunlar düzelmez. Rezil kelimeler nitekim.

• Bencede böyle gelmiş böyle gider😒

• Çok çok doğru, haklısın. Bence küfretmek acizliktir. İnsan konuşacak doğru bir kelime bulamaz, kaçmaya çalışır, kendine yediremeyince küfreder. Çok acizlik bu. Ve küfreden insanlara acıyorum.

1|0
    0|0
    • Aynen öyle. Kelime dağarcığının yetersizliğinden kaynaklı. Oysa ki kitap okuyup, cahilliklerini üzerlerınden atsalar her şey daha iyi olmaya başlayacak. Yorumun için teşekkür ederim.

• Rica ederim, toplumumuzun erkeklerinin suçu işte, düzelmeyecek olan bir şey maalesef.

• Aynen bir de anasını satayım diyorlar. O da çok iğrenç. Ağza pelesenk olmuş kendi üstlerine değil de kızların üstünden ya da organından gidiyor bu lafları. Halimize acınacak haldeyiz.

1|0
    0|0
    • Hepsinin canı cehenneme! Sanki erkekten doğdular, kız kardeşleri yok, kuzenleri zaten olamaz (!) Ne diyeyim yani rezillik.

• Toplum. Yanlış yetiştirilme.

1|0
    0|0
  • Güzel soru. sorularda EİS diye seçilse keşke

1|0
    0|0
  • çünküm ataerkil toplum olmak

0|0
    0|0
  • evet ya neden

0|0
    0|0