Kadınlara da askerlik zorunlu olsaydı neler olurdu?

Ben askeriyede olmayı çok isteyen bir kızım:) tamam kadın subaylar vs var ama bu şekilde değil de aynı erkekler gibi bütün kadınlara da bir dönem askerlik zorunlu olsaydı askeriye de koşuda, içtimada, kantinde yemekhanede nöbette neler yaşanırdı?

Hadi biraz hayal gücünüzü kullanın ne gibi olaylar konuşmalar olurdu? Komutanlar ne yapardı falan :)

Erkeklerden çok daha adam gibi karakteri olan kadınlarımız yok değil ama bariz bir gerçek var ki maalesef pelinsu modelleri de çok bu tiplerin var olduğu bir askeriye ortamı nasıl olurdu soruyorum :) Özellikle askere gitmiş o ortamı görmüş olanlar yazarsa sevinirim. Depoda nöbet yerinde içtimada eğitimde yanınızda kızlarında olduğunu düşünün neler yaşanırdı:)

Güncellemeler:
...
Güncel
güncel
evet

2|2
25|64

En İyi Erkek Görüşü

• cinsel birlikteliğin yasak olduğunu varsayarak söylüyorum çok ciddi kavgalar çıkardı kızlarla erkeklerin aynı ortamda askerlik yapmaları gerçekten büyük sorunlar yaratırdı ama güzelde olurdu açıkçası bence her kız silah kullanmayı sökmeyi takmayı temizlemeyi ve bir silaha sahip oluo taşımayı bilmeli boynunda 5 kilo silah 2 kilo şarjör ve mermi kafasında 2 kilo kompozit azağında 1 kilo bot üzerinde kamuflaş ve hücum yeleği hücum yeleğinde sallanan kör kasatura ile 2 saat hatta talebe göre dahada fazla nöbete gidip soğuğu sıcağı susuzluğu açlığı yorgunluğu bilmeli öğrenmeli pentatlonun ne demek olduğunu halata tırmanmayı boy çukuruna atlayıp bide çıkmayı ceza alıp boy çukur kazmayı ve kapatmayı çünkü o çukuru kazmak 1 gün sürer kapatmak gene 1 gün sürer hiçbirzaman tam olarak yıkanmamış tabaklarda yemek yemeyi bir tabak pilavdan 20 tane taş ayıklamayı çatır çutur çamurlu ıspanak yemeyi sarısından eser kalmayıp griye dönen haşlanmış yumurtayı börek gibi kare şekilde kesilmiş hamsi tavayı bol bol alabalık yemeyi 200 litrelik kazanda demlenen çayı ve akşam yatmadan önce yemekhanede soyulan en az 20 çuval patatesi havucu ve türlü meyvayı bir tüfekle ateş etmenin ne demek olduğunu sevdikleriyle yalnızca kısıtlı bir şekilde telefonla görüşebilmenin ne demek olduğunu kapının daima açık gitmekte özgür olduğu ama gidemediği devasa bir psikolojik hapishanede 15 ay geçirmenin ne demek olduğunu bir şafak kartında her gün çay içerken bir gün daha geçti diye 460 tan geriye doğru saymanın ne demek olduğunu özellikle mühimmatla uğraşırken el bombası sayarken veya tank mermisi havan obür topu gibi kalibresi yüksek nakliyesinin çok sıkıntı olduğu mühimmatları taşırkenki psikolojinin nasıl bişey olduğunu çünkü ölme ihtimalin %90 dır en ufak hatada hele el bombası sayarken soğuk soğuk ter dökmek yok mu bunu her kızın yapabiliceğini zannetmiyorum balon patlama sesinden korkan pelinsu ablalarımız özellikle :)))) kızlar için gerçekten çok büyük yolalr katedici bir tecrübe olurdu yaa :)

3|0
    0|0
    • Cok güzel anlatılmış 😊

• @blankspace49 işin en kötü tarafını söylemedim henüz :)

• merak etmedim degil hani :)

En İyi Kız Görüşü

• askerliğin her iki cinsiyete de zorunlu olduğu ülkeler var.
    saçmalayanlar dışında oradaki hayat farklı oluyor. Çanakkaleliyim, asker memleketi derler. Tanıdıklar ya öğretmen ya asker ya da esnaf oluyor bizim orda. Disiplin sebebiyle yatakhane dışında fazla cozutmazlardı diye düşünüyorum :D Ama güzel olurdu elinde silahla o klasik asker pozları filan kız kıza eğlenceli olurdu :D en çok da nöbetler nasıl geçerdi merak ederim çünkü ben hep evden izleyen taraf oldum...
    saat 5.30 olmuş, kim bilir şimdi hangi yiğitler nerede nöbette. Allah hepsinin yardımcısı olsun.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 63

• Ayyy roket atıyolar dur foto çekinek :D

6|3
    0|0
  • Turk Silahlı Kuvvetleri yerine İnsan Uretme Ciftligi olurdu kurumun adı.
    Komutanim kelimesinden daha cok Anne kelimesini duyardik.
    Esra Erol'a tas cikartan evlilik stratejileriyle dolu olan, entrikalar ile calkanan bir topluluk meydana gelirdi.
    Nobet kulelerinde bol miktarda hamile kadin görurdük, hamile olduklari icin uyurken Nobetci Subay'a yakalan ve bol bol tutanak tutulan bir derya olurduk.
    Sabah sporunda hababam sınıfındaki body ekrem gibi komutanlar peydah olur; erkeklere acimasizca ust (elbise) cikar komutu verildiğinde kizlara dönerek naif bir sesle siz cikartmasaniz da olur hanimlar diyenleri gorurduk. (Ben kadın erkek ayirmazdim)
    ...
    Ooo benim bu konuda yazacagim cok sayin Soran. Siz en iyisi evinizde kalin, yoksa bu hinzirlari sizsiz zaten zor zaptediyoruz, bir de siz olursaniz bunlar aygira donerler. :)

2|0
    0|0
    • Komutanım, herşey iyi hoş ama koskoca TSK'nın disipllini, otoritesi yetmez mi? Hemen hamilelikten girdiniz :)

• Peki öyle olsun :) Szi daha iyi bilirsiniz :)

• Komutanin sekreterine bile 2.000 erkek bakiyor, arkasindan suzuyor.
      Gorsen sekreteri 100 uzerinden 50 bile vernezsin. ;)

• Düşmana roket yerine trip atılırdı herhalde

Nerde o Nene Hatun gibi kadınlar , nerde şimdi tek derdi sevgilisi olan tipler

1|0
    0|0
  • Pelinsu cinsleri adına yazıyorum erkekler birbirinin şampuanını yürütüyor pelinsular ojeleri araklarlardı😀 Silahlara peluş dolarlardı botlar bir ara moda olan pelinsuların kullandığı ama sarı çizmeli mehmet ağa versiyonu botlarının pembesini giyerlerdi.

1|1
    0|0
  • Çok iyi olurdu

1|0
    0|0
    • Ordu millete geri donelim 😉

• 5 6 aylık savaş eğitimi alsalar fena olmaz
    olağanüstü durum olursa onlarada ihtiyaç duyulur

1|0
    0|0
  • Onlar birşey değil, Pelinsu modelinde erkeklerde vardı. Problem olanlar onlardı. Bayanların işinin zor olduğunu düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Sabah erkenden kalkip traş olan erkek yerine makyaj yapip, tirnak törpüleyip içtimaya koşturan kadin modeli hmmm ilginc :D

1|0
    0|0
  • Her kız askerlik yapamaz

1|1
    0|0
  • Her sabah bizim traş olmamız gibi size de ağda zorlarlarsa çok komik olabilirdi :D

1|1
    0|0
  • hiç birşey olmazdı benım yaptığım yerde 6 tane astsubay vardı gayet şekil takılıyorlardı

1|0
    0|0
  • Ay kız feride şu amerikaya gıcığım hee
    Sorma kız şükran bende
    Vuralımmı kız
    Vuralım vallahi
    :/

1|0
    0|0
  • İsrail de öyle, bir sıkıntı yok

1|0
    0|0
  • savaşta ay ayşe tut su silahi bak bakim arkama gecmismi 😂😂😂

1|0
    0|0
  • Kız ikimizin de silahi aynin pisti olduk 😀😀

3|1
    0|0
  • Erkek asker kaçağı kalmazdı kızlar var diye hepsi askere giderdi :)

2|1
    0|0
  • Eğer kadın erkek ayrımı olmasa bolca sopa yerlerdi sanırsam :D Kadınlar biraz kıt beyinli oldugundan :D

1|0
    0|0
  • Ülke alt üst olurdu

1|0
    0|0
  • Hoş olmazdı.

1|0
    0|0
  • bedelli askerlik beklerlerdi

1|0
    0|0
  • Yahu bunların hepsi çok yakışıklı ben bunları vuramam ki...

1|0
    0|0
  • -asker mevzine dön !!!
    +uf snn be slk...

ya da;

-merhaba asker, ben binbaşı levent çölgeçen !
    +ay çok hoş çocuk yaa...

ya da;

-bunu diskoya götürün !
    +ay inanmıyorum komutanım var mı burada disko?

1|0
    0|0
  • ayy komutanım ojem bozulduuuuuu. s

1|0
    0|0
  • Regl dönemlerinde katliam çıkardı ortada asker falan kalmazdı herhalde 😂😂

1|0
    0|0
  • dış ülkelerde var, gayet güzelde oluyor,

1|0
    0|0
  • komik olurdu

1|0
    0|0
  • Komutanlar makyaj kontrolü yapardı ^^

1|0
    0|0
  • Binlerce yasadışı çocuk olurdu

1|0
    0|0
    • Ya otel mi orası herkes istediğini yapsın? :)

• Maslakta askerlik mi olurmuş ya😄

• Acemi birliği canakkale usta birliği İstanbul il jandarma komutanligi :) çok canimiz acidi o apartmanlardan cokk. Telin dibinde bile mercimeği firina suren vardi vallahi. Ah o teller. Bitti çok sukur. Daha atlatamadim ama o psikolojiyi

• Ciddiyet azalırdı bence.

1|0
    0|0
  • beynim yandı hayal bile edemedim o derece gerisini sen düşün :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 24

• http://i.hizliresim.com/qP04GD.jpg
    Dagda bayirda boiyle kamufle olurduk. :)

1|0
    0|0
  • Daha adil olurdu. Ama onun yerine isteğe bağlı olmalı.

1|0
    0|0
  • Asker olmayı herkesten çok istiyorum o ortamı merak ediyorum hani birisi askerden gelse de anısını anlatsa diyorum hep. Abim şehit bir de milliyetçiyim beni alsınlar ilk yav

1|2
    0|0
    • Başınız sağolsun biz zatrn abinin cennetin en guzel yerinde oluguna inaniyoruz sizin de kurtulusunuza vesile olur insallah

• Anneannem ben küçükken hep anlatırdı. Daha 18 yaşlarındayken Bulgaristanda yaşıyorlarmış. Orada kadınlara da askerlik mecburiymiş o dönemlerde. Az dinlemedim askerlik anılarını. Çok eğlendiğini anlatırdı hep. Bitkiler toplayıp, eczacılara götürürlermiş. Muazzam bir disiplin miras kalmış onlara en sonunda.

1|0
    0|0
  • Benim babam asker askeri ortam çocuğuyum bir zorluk cekmezdim zaten pilot olmak istiyordum herşeyi göze almıştım zorlu koşulları falan isterdim gönüllü olsa bile giderim Şu an da alınmıyoruz.

1|0
    0|0
  • O kadar erkekle.. dövüş sporu bilmek çok önemli olurdu herhalde

1|0
    0|0
  • Keşke olsaydı

1|0
    0|0
  • oooohaaa süper olurdu
    komutanlar askerler aşçı kadınlar ya da asşçı askerler tuvalet temizliği ohaaa bnde istiyorum lütfennnn :( :(

1|0
    0|0
  • Valla erkek olmayacaksa o dönem askeriyede çok güzel olurdu. Ama varsa kötü ben 2 3 kez askeriyeye gittim dayım komutan tüm askerler bana bakıyorlardı göz kırpanımı dersin ikramda bulunup yavşayanımı dersin her şey askeriyede

1|0
    0|0
  • bizler asker olsaydık sanırım ordu batardı :D düşünsene süsümüzden püsümüzden silahı elimize almaya vakit bulamazdık :D

1|1
    0|0
  • Peygamberimiz kadın sahabeyede savaşma izni vermişti. Gerekirse bizde bu vatan için savaşirız :)

1|2
    0|0
  • askeriyede makyaj yapıp dudakları öne uzatarak selfie çeken tipler olurdu, biz onları döven çirkeflerdik.

1|0
    0|0
  • Hayatta gitmem ya
    Adet sancısı cekerken idman mi yapacam

1|0
    0|0
  • Olmasını çok isterdim.

1|0
    0|0
  • Yapardik

1|0
    0|0
  • Kadın astsubaylık yaptım. Bence kadınlarda asker olabilirdi tabi doğuya gönderilmemek şartıyla.

1|0
    0|0
    • Nasil oldunuz ve neden biraktiniz:)

• Öğretmenlik çok güzel :D Umarım öğrencilerinizin ilgi duydukları alanlara göre onlara yol gösterirsiniz :D

• Insallah :) tesekkur ederim

• Valla benim icin hava hoş ben zaten istiyodum

1|0
    0|0
  • Acik ve net korkardim

0|0
    0|0
  • Tam pusuya yattığında adet sancın tutsunda gör sen :D

1|0
    0|0
  • altı bos hayaller cok ısterdım demeyın allah askına ıkı gun gıtsen ucuncu gun aglayarak donersın pelınsu dedıgın sey her kızın ıcınde vardır. cogu erkek bıle zor dayanırken bızım daha zayıf bı yapımızın oldugunu dusunursek ben ıstemezdım

0|1
    0|0
  • Bize gore değil canım biz anne olmaya programlanmisiz

0|0
    0|0
  • Iyi olurdu form tutardik

1|0
    0|0
  • Çok Fena zükerlerdi.

0|0
    0|0
    • Aaa saclama canim:) yurtlarda falan kadin erkek ayri bolumlerde uyuyup ortak alanda yasamiyorlar mi :)

• O kismi ayri canım ben tsknin guvencesine dayanarak dedim

• Bu ülkedeki hakimler bile küçücük kızları suçlu bulurken tecavüz davasında, kimseye güvenemem ben.

• Askere gitmemek için hamile kalanlar olurdu

2|1
    0|0
Yükleniyor...