Karı Koca ayda 2 şer bin TL para kazansa geçinebilirlermi?

Karı Koca ayda 2 şer bin TL para kazansa geçinebilirlermi?

Eve 4000 TL para girecek. Ev kirasıda yok. Sizce İstanbul'da geçinilirmi bu para ile?

0|0
11|11

En İyi Kız Görüşü

• İstanbul'da biraz zor hele çocuk varsa, var mı?

0|1
    0|0
    • Yok daha hiç birşey :D 2 3 senede olmaz

• Sordunmu :)

• Daha değil djlsf yarın sorarım okulda

En İyi Erkek Görüşü

• 4000 tl maas la ev kredisine yazilip ev ve araba alsalar bunun 2500tl si krediye gitse kalir 1500 tl maas 300 tl market gideri olsa 300 tl elektrk su telefon olsa 250 tl ful depo yakit atsan. 250 tl pazar gideri olsa. 1100 etti. Elde kalan yinede 400 tl. Sence gecinirlermiymis?

0|0
    0|0
    • Ev var Allaha şükür. Senin hesap kafamı karıştırdı :D

• O zamam araba alirsin krediyle 500 600 tl taksitler alirsin. Hadi olsun 1000 tl kredi 3000 tl kaljr madem gezmeyi seviyosun. 1 depo arabayla cok cok rahat izmirden istanbula gidip gezip gelebilirsin 1 depoda 250 filan ediyo bu sadece ornek. Kafan karidabilir hayatin gercekleri ne yazikki.

• Yani uzun lafın kısası her türlü yeter :D

Kızlar Ne Diyor 10

• İstanbul'da en çok harcama en kiralarına gidiyor. Araştırmalara göre bunu takiben şehir içi ulaşım izliyor. Daha sonra eğitim harcamaları geliyor.
    Mutfak harcamaları ve giyim harcamaları, elektronik aletler ve bunların tamiri gibi harcamalar da sizin yaşam standardınızı belirleyecektir. Amerika'da toplumun çoğu dışarıda yemek yer ya da eve sipariş verir. (Onlarda yemeği getiren kuryeye bir miktar para verilir ki bu sistem Türkiye'de neredeyse hiç yoktur.) Amerika'da kişilerin ekonomik geliri Türkiye'dekilere göre daha fazladır. Bu da onlar için dışarıda yemek gayet normal ve ucuz bir şey iken bizde lüks ve pahalı sayılır.
    Aylık 4 bin TL ile İstanbul'da sıradan bir hayat yaşarsınız. Paranızın çoğu ulaşıma, mutfak masraflarına gider. Birikim yapmanız zordur. Bence imkanınız varsa İstanbuldaki evinizi kiraya verin ve yeni Büyükşehir ilan edilen şehirlerde yaşayın.

0|0
    0|0
    • Hımm ulaşım sorunum yok. Arabam var. Çokta az yakıyor kerata :D Yani istanbulu bir günde gezecek olsam taş çatlasın 50 TL gider. Ayda 4 kere dışarı çıksak full gezsek 200 TL eder. Bence büyük bir yük değil

• Eviniz kiraysa
    Arabanız yoksa
    Standart diye tabir ettiğiniz yaşamı bile yaşamanız türkiye STANDART larında zor
    Yaşadıgınız yere göre değişen ev kiraları elektirik faturası dogal gaz su evin belli başlı giderleri derken 2 bin lira kadarına bay bay dersiniz zaten.
    Kalan 2 bin liraya gelelim. Bunun bayanı bayı oldugunu düşünmüyorum dış giyim neyse ama saglık için iç giyim çok önemli. İç çamaşırlarınızı 6 aydan fazla kullanamazsınız ve bunların atılıp yerine yenilerinin alınması lazım. Giyim kuşama belli bir bütçe ayırmanız gerekiyor. Hiç gitmesen ayda 2 kere sinemaya gitmen lazım bu lüks değil bu bence mecburiyet görsel hafızayı doyurma diyelim buna :). Ha tabi ilerki yaşlarda alzheimer olmak istiyorsanız onu bilemicem. Ha birde arabanız yok pek tabi olsada benzin masrafı var hadi yok diyelim metro, dolmuş v. s masrafınız olucak. Hiç gelmese ayda 1 evinize misafir gelir :). Misafir ek masraf demek normalde evinde bulundurmadıgın erzaklar alırsın. Et demek istemiyorum bile 1 kilo et çeyrek parası :). Daha bunun gibi neler sayabilirim moralini bozmak istemiyorum. Ucu ucuna geçinirsiniz sanki

0|0
    0|0
    • Emek harcayıp yazmışsın. Çok teşekkür ederim

• Gecinilir hem de gul gibi

0|0
    0|0
  • Gecinebilir biraz

0|0
    0|0
    • Çok kötü bir durum olmaz herhalde?

• Hesaplarını bilir düzenli harcarlarsa yeter

0|0
    0|0
    • En büyük harcamamız tatil için olur herhalde. İkimizde gezmeyi çok seviyoruz

• Geçinirler

0|0
    0|0
  • İdarenizi bilirseniz geçinirsiniz

0|0
    0|0
  • harcamaları azaltırsan olabilir

0|0
    0|0
    • Ne mesela? Fuzuli harcamalar hariç normal ihtiyaçları için yetersizmi

• giyimden kozmetikten kısarsan yeter. Yeterli bence geçinilebilir

• O konuda sorun yok. Saçma sapan gereksiz harcamalar yapmıyoruz

• Evet geçinebilirsin.

0|0
    0|0
    • Dimi alayım o zaman o kızı ben :D

• bol popodan atmazsanız geçinirsiniz :)

0|0
    0|0
    • Ayagı yorgana göre uzatmak lazım ama aç kalmayız herhalde :D

Erkekler Ne Diyor 10

• İstanbul diye kendinizi yediniz. Mecbur olmayan gitmesin istanbula ne zorlanarak yasicaksiniz. Her turlu pislik orda.

0|0
    0|0
    • Doğma büyüme istanbuldayım

• Geçinilir ya.

0|0
    0|0
  • Bence geçinilmez

0|0
    0|0
    • Neden? Çokmu zor

• Bence zor. Yani bir şey yapamazsınız gezmek tozmak gibi ve birikiminiz de olmaz ekstra bir problemde patlarsın

• 500 kira veriyorum o para ucu ucuna yetiyor

0|0
    0|0
  • Istersen 50 bin tl al kardesim borç olduktan sonra..

0|0
    0|0
  • Gecinir

0|0
    0|0
    • Dimi yani abartılmazsa yeter

• Çok rahat geçinilir ama lüks giderler yoksa

0|0
    0|0
  • Her türlü

0|0
    0|0
  • 1500 Tl ile geçinebilenler var. Sen 4000 Tl ile hayli hayli geçinirsin.

0|0
    0|0
    • Ne bileyim üstad gözümüzü korkutuyorlar işte

• Bişver sen onları. Ağzı olan konuşyor kardeşim. Korkma boşuna.
      4000 Tl ile rahat bir yaşam sürersin. Hem evinde kendininmiş. Hiç korkmana gerek yok..😉

• Eyvallah :D

• geçinilir :)

0|0
    0|0
    • İyi şimdiye kadar olumsuz bir yorumla karşılaşmadım ::D

Yükleniyor...