Sevgi ve saygı çerçevesinde lütfen?

Sevgi ve saygı çerçevesinde lütfen ?

Güncellemeler:
Diyanet geçenlerde açıklamıştı.. Halkımızın yüzde 92 si kuranı türkçe mealiyle hiç okumamış. O yüzden onlar gerçek müslüman değil demeden öncr 2 kez düşünün..

0|1
8|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçek islam bu değilciler Reyhanlı , Diyarbakır , Suruç , Ankara patlamalarından sonra sevinç naraları atıp , kendilerini öldürüyorlar derken , şimdi millete gerçek islam bu değil diyorlar. Tüm dünya Konya'da gerçek islamın ne olduğunu gördü merak etmeyin.
    Terör örgütünün adını değiştirerek birşey değiştiremezsiniz.
    Daeş : Devlet’ül İslamiyye fi’l Irak ve’ş Şam değil onun adı IŞID'dir , Irak Şam İslam Devleti.
    Ve IŞID'de sizin tabirinizle bir İSLAM DEVLETİ'dir. Kimse hoşgörü vb. gibi kelimelerle atlamasın. Sizin ılımlı islam diye saçma bir kelime uydurmasıyla ortaya çıkan terör örgütüdür bu.
    Ve biliyoruz ki , bu ne ilk katliamdı , nede son katliam olacak.
    Mevlana'nın dediği gibi "İslamı yobazlardan koruyun aksi takdirde dünyayı islamdan koruyun." İslam yobazlardan korunamadıysa , dünyayı islamdan korumak gerekir.

Böyle bir yazımdan bir kısım vardı , açık ve net. :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bu tur paylasımlar sakıncalı. tekfir konusun okuyun bunu paylasıp da vebale girmeyın.
    ‘’müslüman bir kişi kendisi gibi müslüman olan birini tekfir ederse eğer o kişi kafir ise ne ala, şayet kafir değilse tekfir eden kişi kafir olur’’(Ebu davud)

bu paylasımı kım okuyor bılmıyorsunuz ve dını amelını bılemezsınız.

1|0
    0|0
  • Peygamber efendimizin bir sozu var sanirim bundan senin haberin yok😉cok okumussun ya.. ummetim 73firkaya ayrilcak sadece biri benim yolumda gercek musluman olcaktir.. Allah o kullarindan eylesin sunnet yolu uzerindeyiz cok sukur okuyup anlama kapasitemizde var cok sukur turkcesinide okuyoruz arapcasini da her turlu okuyoruz.. sen yorma kafani bunlara ac oku birazcik

0|0
    0|0
  • Adam kesen insalara gerçek musluman mi diyorsun kurani sadece mealden okuyup farklı anlamlar çıkartıp bizim dinimiz bu diyorlar yanlış tefsiriyle okunmalı o ayet kaç yılında indi neden indi insnlar yanlış hüküm veriyor Allah sapmaktan korusun bizleir

0|0
    0|0
  • İmanın şartlarına uyuyor muyum? Evet. İslamın şartlarına uyuyor muyum? Evet. Allah a şükür elimden gelen iyilikleri de yapıyorum. Daha ne?

0|1
    0|0
  • 👏👏👏👏👏👏

0|1
    0|0
  • öyle..

0|1
    0|0
  • Münafık kaynıyor ortalık.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Onlar Kuran'a birebir mi uyuyor? Söylesenize, "Kadınların yaşama hakkı erkeğinden geçiyor." diye bir ayet var mı? "Kadınlar araba kullanamaz." diye bir ayet var mı ya da "Kadınlar okumayamaz." diye bir ayet var mı? Işid, beğendiği kadınları alıp seks kölesi yapıyor, bu hangi mantığa sığar? Sadece namaz, oruç, Kuran ve zekatla müslüman olunmuyor. Düşünceler ve ahlak da önemli. Ortadoğuda İslam ülkesi olan hiçbir ülkeyi İslam ülkesi olarak görmüyorum, sadece "Kuran'ı yanlış anlayan, cahil topluluk." olarak görüyorum.

0|0
    0|0
  • Allah'ın verdiği canı Allah alır..
    Bunlar hepsi çocuk katili.
    Allah hiçbir çocuğun ölmesini istemez..
    Ben karıncaya kıyamazken, çayır çatır insan kesenler can alanların gerçek müslüman olduğuna inanmıyorum..
    Allah affetsin.. İhsan merhamet versin..
    Ve Kuranda bu sözde var..
    Merhamet et ki merhamet bulasın..
    Allah merhamet etmeyene merhamet etmez..

0|0
    0|0
  • o yazdıkların zaten müslüman değil

2|0
    0|0
  • eşhedü enne lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne muhammeden abdûhu ve resûluhu

0|1
    0|0
  • Onlar din teröristi. Gerçek müslüman değiller

0|1
    0|0
    • Sen misin yoksa gerçek müslüman?

• Cinayet işleyip din adına işkence eden biri için bu söylenemez!

• Ya kitapta yazanı uyguluyorlarsa?

• örgütleri vs bir kenara bırakın. o müslüman bu müslüman değil diye düşünene kadar herkes dinini ne kadar okumuş anlamış onu gözden geçirsin önce. örgütler gruplar hikaye tırıvırı! onlara hiç inanmayın güvenmeyin asla!
    Doğrusu Kuran-ı kerimdir, hadislerdir. Açık okuyun kardeşim başkasının sözüne de kanmayın aptal değilsiniz! Allah ın c. c emir ve yasakları belli Peygamver s. a. v sünneti belli bunları okuyun uyun gerisini unutun!!!

0|0
    0|0
Yükleniyor...