Kendimi kimseye anlatamiyorum. Aileme bile. Cok yalnizim sizce ne yapmaliyim?

Oncelikle ergen oldugumu felan dusunmeyin 25 yasindayim ve bu hakkaten benim icin problem. 14 yasindan beri egitim nedeniyle ailemden ayrı yasadim. Sadece tatillerde yanlarina geliyorum ve her geldigimde psikolojimi tamamen bozarak yanlarinda ayriliyorum onlara cok deger veriyorum ama icimdeki aile olgusu hep bosluk. Bu onlardan kaynaklaniyor bani hicbir kosulsuz sevmediler. Beni sevmiyorlar acinacak bir insan gibi göruyorlar onlar gibi olmadigimi dusunuyorlar. Bana sadece tatil boyunca tahammul edilmesi gereken bir insan gibi bakiyorlar. Derdimi bir arkadasima acayim desem cevremde arkadasim kalmadi sehirden sehire gittim evlendim arkadaslarim benden uzaklasti. Ben aramasam arayacaklari yok. Derdimi amlatmak istesem adam benden zaten uzaklasmis. Evet evlendim dedim bazen kocama bile birsey anlatmaktan cekiniyorum. Yanlis anliyor sonra bosver diyorum kendi kendime bosver at icine. Anlayacaginiz kimsenin dolduramayacagi bir bosluk var icimde oyle bir bosluk ki bazen geberiyorum aglamaktan kacmak istiyorum herseyden kacmak. Herkes cok guclu oldugumu cogu seye gögus gerdigimi dusunur genelde derdimi de kimseye anlatmam ama aslinda hic guclu degilim kendimi hep kendi kendime aglarken buluyorum. Aglayan insan guclu olur mu arkadaslar... hem biriyle konusmaya baslasam ne zaman bu konulara deginilse hemen agliyorum kendime engel olamiyorum. O yuzden artik konusmamayi seciyorum ha arkadaslarim beni unuttu mu ben de onlari unutayim eyvallah ailem varla yok arasi mi bosvereyim eyvallah ama ben cok yalnizim ne yapayim boyle... görüşleriniz onemli

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Sana bir tavsiye vereceğim, çok önemli bir tavsiye. ''Hayatını yaşa ve içinden gelen ne ise onu yap.'' Sana ikna edici şeyler anlatmaya çalışmayacağım sadece böyle bir hayat sürmek seni mutlu etmiyorsa, böyle bir hayat sürmenin de zaten pek bir anlamı yok. Seni mutlu edecek bir şey yap, özgür ol, hayatını yaşa ve pişman olmayacağını gör. Ailen iğrenç insanlarmış, onlara bağımlı değilsin, kocan da salağın tekiymiş ona da bağımlı değilsin, arkadaşların da iki yüzlüymüş, arkadaş değillermiş. Sana seni kabul eden ve sana değer veren birilerini mutlaka bulacaksın o zamana kadar aramaya devam etmen gerek ve bazen bir şeylere başlayabilmek için bir şeyleri geride bırakmak gerekir.

(the Doors filmini izle, birçok kişiye önerdim sana özellikle öneriyorum 1991 yapımı olan müzik grubunu anlatan. Oradaki yaşanmışlık seninkine benziyor biraz ailesi hiç hoşlanmıyor ondan anlayamıyor ve nefret ediyorlar. Oradan alman gerekeni al, bak altını çiziyorum alman gerekeni, fazlasını at.)

Umarım hayatın güzel yolunda gider bak mesela trollemek için açmıştım hemen her şey ile dalga geçiyorum fakat seni daha temiz gördüm, insanlar bazen çok adi ve adi olmayan insanlar da bazen şansız olabiliyor, onlara muhtaç değiliz ve özgür olmak için bazen de bir şeyleri kaybetmek gerekir. Buna inanıyorum, elimden bir şey gelseydi keşke, seni dinlemek isterdim dikkat et kendine :)

Dipnot:Acıma olarak düşünme, sanki o tarz bir üslup kullandım gibi ama açık açık bir şey söylemesem de bilinç altına böyle bir mesaj yolluyorum, hayır o amaçla yazacak olsam hiç yazmazdım samimi olmaya çalıştım.

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim. Ben boylece yokolup gidiyorum sadece. Bilmiyorum nereye kadar surecek. Tavsiyelerin guzel belki bir ucumdan tutar da ayaga kalkabilirim

En İyi Kız Görüşü

• Bence sen bir kedi ya da köpek al onu besle bütün dertlerini ona anlat ii geldiğini görceksin

0|0
    0|0
    • Olabilir hic dusunmedim ama calisiyorum bakabilir miyim ki

• Çünkü insan başka şeye önem verirse dertlerini unutur evlendiğin kişiyle neşeli ol tavsiyem

Erkekler Ne Diyor 5

• Evlisin eşin senle ilgilenmiyor mu? :O :(

0|0
    0|0
    • Ilgileniyor hakkini yiyemem. Ama bu aile olayini ona acmak istemiyorum yanlis anlar diye o da herkes gibi benim ailemle cok iyi oldugumu düsünuyor

• O buyuttugumu dusunuyor cunku onun yanindayken ailem hicbir sikinti yok gibi davraniyor bana. Boyle olunca da bir daha acamiyorsun bu konuyu

• Durumu anlat bak bana ona şuna tüm ks ailesine anlattığınız gibi anlatın. . . Olmadı bu soruyu benim cevabımı gösterin durum bu diye NET.

• Evlensen ya.

0|0
    0|0
  • Senin ailen eşin olmuş onunla daha yakın olmaya çalış geçmişi unutmanın bir çaresine bak.

0|0
    0|0
    • Onlar hayatimin hep icindeler aslinda gecmis degil. Ama ayni zamanda bir bosluklar. Ben de onlarin yanina her gelisimde o bosluk beni delirtiyor

• Nasil yani

• Ailenle biraz daha fazla zaman geçirmeye çalışsan

• Cok uzun yazmıssınn

0|0
    0|0
  • İyi aksamlar oncelikle seni anliyorum ama sorunlarini sikintilarini icine atma

0|0
    0|0
    • Buraya yazdim belki bir yol hosteren olur diye

• Bak iyi yapmişşin derdini anlatarak derdini soylemeyen derman bulamazmis diye bak ne eş den fayda var şu dünyada ne aileden fayda var kendi sökügünü kendin dikersin dik dur ayaklan kendini topla kimse yere dustu demesin yakin bir arkadasin vardir onunla dertleş oda olmadi pskoloka git bunlari yapamiyorsan bu sitede dertleş ama sakin dertlerini icine atma sonra dertlerin icinde. Buyur hic kurtulamazsin

Kızlar Ne Diyor 2

• Ağlayan biri güçlü olur mu demişsin evet olur hem de alası olur. Gözyaşların senin duvarların. Ağlayarak dimdik ayakta tutuyosun kendini. Eğer inançlı biriysen Rabbine yönel derim ve o kimseye anlatamadıklarını yazmayı dene. Daha sonra okudukça onlardan kurtulduğunu hissedeceksin..

0|0
    0|0
    • Aslinda oyle seyler yapiyordum evlenmeden once sonra biraktim.. yazmak istemedim evlendikten sonra. Sandim ki artik yazacak birsey kalmayacak

• Lütfen içine atma hayatı kolay yaşamaya çalış en zor olduğu anlarda bile.. çok şükür bir ailen var ve kendi yuvanı kurmuşsun. Herşeyin daha güzel olacağını düşün inşallah olacaktır:)

• Psikolojik Danışmanlığa gitsen iyi olur

0|0
    0|0
    • Gercekten gitmeli miyim

• Hersey yalnizliktan aslinda

• Hayatına birisini alsan da iyi olur yasin olgun çocuk değilsin eğlenilecek veya eğlenerek yaşta da değil sin artık senin hayatı birlikte geçireceğin birisi lazım

Yükleniyor...