Bağdat caddesinde tecavüze uğrayan genç kadın?

Yine bir tecavüz haberi. Buna artık kim dur diyecek? O bayanın yaşadıklarını düşenemiyorum. Tüyler ürpertici... Soruyorum size bu ülkede kadın olmak yasak mıdır? :(((((

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sende gitsene oralara bir gece mece

0|0
    0|0
    • Tamam biraz ütopik bir örnek vereceğim ama teşbihte hata olmaz. Gece yarısı dışarı çıkıyorsunuz ve bir bayan bir şekilde size fiziki olarak saldırıyor. Bunun çirkinliğini fark edemiyor musunuz?

• Özür dilerim. Bir an şuursuz sözler ettim. Karşımda tecavüzcü varmış gibi. Ama tecavüzcüyü savunan kişi de bence en az tecavüzcü kadar suçludur

• Kimseyi savunduğum yok haksıza haksız haklıya haklı derim sen yanlış anladın suçlu vardır elbet ama Bilemeyiz ki kim hatalı insanlar yalancı düzenbaz olmuş ne dileğimi bilmiyorum küçük hanım

En İyi Kız Görüşü

• Bu olaylara sadece kadınlar dur diyebilir. Erkek çocuklarını hormonları kontrolünde karar olan canlılar gibi değil insan gibi yetiştirmeliyiz. Tecavüze ugramak taciz edilmek utanilacak bir sey degil. Gece sokakta olmak utanılacak bir şey değil. Susup olayları ort bas etmek yerine sesimizi her yerde duyurmaliyiz. Özge can davası bu kadar ses getirmese suçlular bu kadar ceza almazdı. Susmamaliyiz hem kadınlar hem erkekler olarak.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• tecavuz olaylarında hadım cezası gelmelı ancak bu bu olayları azaltır şeriata karsı olanlar buna karsı cıksınlar görelım

4|0
    0|0
  • Sokaklarda bu adamlardan çok fazla var.. Ama siz sanıyor musunuz tecavüzün tek maduru kadınlar olduğunu? Nedir bu cinsiyetçi ayrımla bakan kafanız? Burası Türkiye ve sokaklar pisliklerle dolu. Pişman olmamak için akıllı olun biraz.

0|0
    0|0
    • Öncelikle cinsiyet ayrımına çok karşıyım, feminist biriyim ben. Ama böyle bir olayda insan şuurunu kaybedip kendini doğru ifade edemiyor. Lakin üslubunuzdan pek hoşlanmadım

• Bu adi insanların arasında çalışıyorum ben.. Çok iyi tanırım bu insanları.. Onlara sorsan o saatte kızın sokakta ne işi olurmuş.. hak etmişmiş... v. s. Hatta açık olması bile bunu hak ettiğine dalalettir o zihniyete göre... Çok doluyum bu konularda.. Tanıyın artık dostu, düşmanı.. Bunlar içimizdeki düşmanlar.. Ve değişik şekillerde her zaman bize zarar veriyorlar.

• Ben üzülmüyorum.. Artık hissisleştim, kanıksadım insanlara olan onca saldırıları her gün duydukça. Hayatta kaldığı için de şanslı bence.

• Vel kam tu türkiye

1|0
    0|0
  • Onları varya...

0|0
    0|0
  • Bence kadınlar çok acık saçık giydiler erkekleri sapık Eti'ler

0|1
    0|0
    • Çok yazık...

• @deja_vu saçmaladin be kızım

• Verecek cevabınızın olmaması ne acı. Ne kadar çabalasam da sizden daha fazla saçmalayamam bu bir. İkincisi kızımlı falan konuşamazsınız benimle bu ne samimiyet hayırdır? @kartal_mkn

• yanlış anlamayın da kız adamla bir güzel gezmiş fingirdeşmiş tecavüz haklı değil ama kız da %80 suçlu

0|0
    0|0
  • eeee ne olmuş

0|0
    0|0
    • Sizin için bir şey olmamış efendim. Bundan daha önemli bir konuyu vicdanınızla bulabiliyorsanız sizin için gerçekten hiçbir şey olmamış, olamaz da ;

• Beyefendi böyle bir olaydı bunları tartışmak yersiz olur

• sorunun özü bu hanımefendi kadınlar sisteme başkaldırmalı

Kızlar Ne Diyor 5

• Bazı erkeklerin yorumunu okudukça beynim yanıyor sandım. Yani çok ilginç insanlar var anlayamıyorum ben. Hala tecavüzcüyü savunup onunla empati yapıyor. Gencecik bir kadının hayatının söndüğünün farkında değiller. Onlara göre gece dışarda olması, saçının açık olması tecavüzcüyü haklı duruma sokuyor. Gerçekten iğrenç bir zihniyet ve bunu diyenler Müslümanlıktan mahremiyetten bahsediyor. Kendisi mağdur olmayacağından emin ama tecavüzcü olmayacağını kendi de garanti edemediği için savunuyor bu insanlık dışı mahkukatı. Başka açıklaması yok. Çok yazık..

1|0
    0|0
  • adalet süs diye oldugundan dolayı evet

1|0
    0|0
  • yasak değil de özgürlük yasak...

1|0
    0|0
  • Bu ülkede kadın olmak yasak değil ama adam gibi erkek olamamak yasak olmal.

0|0
    0|0
  • Her yerde kadın olmak zor. Gelişmekte olan veya gelişmemiş ülkelerde daha zor. Giyiminle bile o. olursun. Allah belalarını versin. Ne geliyorsa başımıza erkeklerden geliyor

2|0
    0|0
    • Bu kadar ağır bir genelleme yapmayalım ama durum gerçekten içler acısı :((

• boş konuşuyosun gizli kullanıcı

• Araştır boş mu dolu mu görürsün

Yükleniyor...