İyi bir insan olmak mı? yoksa ezbere dinci olmak mı? Üşenmeyip okursanız😄?

Bu dünya imtihan dünyası öyle değil mi her müslümanın bildiği birşey. Sizce kalbinde bir gram merhamet acıma olmayan hayatinda Kuranı Kerimi bir kere açip okumamis sadece aile yapisiyla musluman yetisen İslam hakkinda gram bilgisi olmayipta insanlari dinden soğutan koru korune bildigi iki uc ibadeti yapip sonra mesela basi acik diye ahlaksiz namussuz damgasi koyan tacize ugramis bir kiz için bile o saatte orda ne isi vardi diyecek kadar alcalan kadinlari hep alcak gorup huri hayalleriyle yasayan , mini etekli bir kiz gorunce gorus alanindan cikana kadar suzup sonrada tovbe estagfirullah diyen , hak yemekten kul hakkindan cekinmeyen bir sozde müslüman mı cenneti daha çok hakeder yoksa ibadetlerini yapmayan ama toplumda gercekten hem insana hem hayvana merhametli insanlara değer veren yardim eden nir insan mı? Sizce yüceler yücesi Allahu teala kendisi için kildigi namaza mi daha çok bakar yoksa diger insanlara karsi nasil bir insan olduguna daha dogrusu insan olabildiginemi kalbinin temizligine merhametine mi? İnsanların din anlayisi sizde doğru mu? Herhalti yiyip kildigi 5 vakit namazla kendini hoca ilan edipte baska insanlara hocalik taslayip onlari ahlaksiz munafik kafir ilan eden insanlari birlestirmeyen ayıran insanlari bu muslumansa ben degilim dedirtip dinden kitaptan soğutan bu insanlar heryerde Hz. Peygamber bile sevdirerek hosgoruyle anlatmis insanlara bunlar kim onlara bu hakki kim veriyo? Goruslerinizi bekliyorum😊

Güncellemeler:
Üşenip okumadigimizdan bu halde değil miyiz zaten

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ezbere namaz kılanlara bakma kılıyorlar ama ne dediklerini bile bilmiyorlar, öyle ibadetmi olur.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• üşenmedım okudum.. dının emirlerını ogrenmemız zaten uzerımıze farz.. Allahın emırlerı bellıdır.. ama yaparsınız ama yapmazsınız fakat karsılıgı da kesındır.. su da var kı, dınde zorlama da yok.. eger bu dını sectı isenız baskasına bakmadan once kendını ılmı ve dını bakımdan yetiştirmenız gerekmekte.. bunun yolu da once kendı akıde ve amelınızı duzeltmekle gecer.. sızın bahsettıgınız dıger sey de teblıg.. bunu yapmak ıcın de karsınızdakinin hidayet-algısına gore hareket etmenız gerek. namaz kılmanız dının geregıdır fakat dıger yaptıgınız kotu fıller kıldıgınız namazın ecrınde eksılmeler yapar. bunun ıcınde heryonden kendınızı tamamlamaya calısmanız gerekir. cok uzun konu.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Şimdi şu varki , namazların eksik ise ve Allah af etmemis ise cenneti unut ikinci, Allah en cok namazı sever diye biliyoruz ki Kitapta cokca emir edilir, ama iyi olmak Kur anla ahlaklanmak asıl muminliktr, ve kimseyi gorunusunden veya herhangi bir fiilinden dolayı kndisi acıkca itiraf etmedikce inancsz kafir diye nitelendiremezsin, kızlara bakma konusu , bu yanls insan gözunu haramdan sakınmalı erkekte kadında ama karşı cinsin şehvetini tetiklememek için tesettur vardr , buda kitapta emirlidir, namaz klmayan ama iyi olana biz bisey diyemeyiz Allah bikir ama ibadeti yapanla yapmayan bir degildr

0|0
    0|0
  • Boş yapma sende okumadan bilmeden kafandakilerle burda milletten akıl almaya çalışıyosun önce bir oku araştır dinimizi ondan sonra neyin iyi neyin kötü olduğuna kendin karar ver böyle şeylerin cevabı burada aranmaz başkalarının fikirlerini kendin bilgi sahibi olduktan sonra bir yerden tıkanırsan al. Anlatabildim mi?

0|0
    0|0
    • Ben dinle ilgili bisey demedim zaten insanlar uygulamayi bilmiyo bir yalani herkes soylerse o toplumda o kabul gormez mi boyle gidiyo iste arabistanda en buyuk ornegi iste afrikada insanlar acliktan sefaletten oluyorlar bunlar zerafet derdinde luks derdinde

• Sen boş yapma tamamini okumadigin nerden belli

• Baya düşünmüşsün yazmak için

• Okumam.

0|0
    0|0
  • Okumaya gerek yok iyi biri olmak dindar olmaktan iyidir 😊
    Ben allahuekber diyip kendini patlatan ateist görmedim 😎

0|0
    0|0
  • İşte memleketin ihtiyacı olan kafa helal sana sorgulayan kişi ;)

0|0
    0|0
  • Namaz İslamın direğidir farzdır zaten
    Namazın amacı o kötü davranışlardan uzak durmaktır amaç yeterli imana sahip olup güzel amelle hayatı bitirmek

0|1
    0|0
  • Herkez kendi yasayisindan kendisi sorumludur dogrular dogru yanlislarda yanlistir bunu hickimse degistiremez yeterki sfm kendi dogrularindan tawiz werme

0|0
    0|0
  • Üşendim okumadım.

İyi bir insan olmak daha iyidir.

0|0
    0|0
  • Kendin ol

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Şöyle söyleyeyim, Bill Gates Afrika'da çocuk ölümlerinin %50 azalmasını sağladı ama kendisi cehenneme gidecek çünkü Tanrı'ya inanmıyor. Arabistanda 14 yaşında çocukla evlenen sübyancılarsa cennete gidecek çünkü dine göre yaptıkları yanlış değil. Yani sorun dini yanlış uygulamaları değil, doğru uyguladıklarında da sonuç çok iyi olmayacak.

1|1
    0|0
Yükleniyor...