Size göre kadına şiddeti nasıl durdurabiliriz?

Size göre kadına şiddeti nasıl durdurabiliriz sizlerin farklı önerileriniz nelerdir anketimizle beraber görüşleriniz nelerdir?

• Eğitim vererek
    A seç
  • Caydırıcı ceza ile
    B seç
  • Aile terbiyesi ile
    C seç
  • Toplum etkisi ile
    D seç
  • Devlet politikası ile
    E seç
  • Diğer ( görüşleriniz ile belirtiniz)
    F seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
1720

En İyi Kız Görüşü

• Bence bizim ülkemizin en büyük eksikliği caydırıcı cezaların uygulanmıyor olması. Bazen aile ne kadar verse de terbiyeyi çocuk almayabiliyor. Onlara etki edecek tek şey ise sonucunda başına gelecekler. Bu yüzden cezala hapis sistemiyle yetinmemeli.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın evvel Allah'ın sonra da kızın ailesinin erkeğe emanetidir.
    Bu noktada kadına el kaldıran erkek aciz ve zavallıdır.
    En sert şekilde cezalandırılmalı emanete ihanet edenlere ne yapılması gerekirse o yapılmalıdır.

2|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 16

• Birçok şey eğitim verilmediği için oluyor. Çocuklar okula başladığı anda böyle eğitimlerin verilmesi lazım, bana göre çok fazla saçma ders var. Bunları en azından 1 ders saatine indirip 1 ders saatinde de eğitim verilmeli. Sadece kadına şiddet konusunda da değil. Birçok konuda eğitim verilmesi gerek. Ne yazık ki ülkemiz de bu bilinç yok.

0|1
    0|0
  • Kadına şiddet uygulayan adamın alnına "kadına şiddet uyguladım , utanmaz biriyim" yazdırmak lazım ve sokakta öyle gezmeli ömür boyu... Bak ondan sonra gelenler yapabiliyor mu?

0|1
    0|0
  • Ailede başlar, sağlıklı saygılı sevgiyle yeriştirilen çocukların bu tür eylemlerde bulunucağna inanmıyorum. Aile örnektir

0|1
    0|0
  • Hepsini yapmalı.

0|1
    0|0
  • asacaksın bir kaçını bak kalıyor mu
    sosyolog :D

0|1
    0|0
  • Caydırıcı ceza ve aile içi eğitim.

0|1
    0|0
  • birkaç tanesini idam et bakbakalım bidahda yapıyor mu adiler

0|1
    0|0
  • Yazdigin her sey bir arada oldugunda

0|1
    0|0
  • Aile terbiyesi ile

0|1
    0|0
  • Idam ve hadım gelmeli

0|1
    0|0
  • aile terbiyesiyle

0|1
    0|0
  • Caydirici ceza ile

0|1
    0|0
  • Ceza

0|1
    0|0
  • Aile terbiyesi tabiki...

0|1
    0|0
  • Bazı şereszislere müebbeti basacaklar bak bakalim daha götleri yiyomu öyle bişey yapmaya

0|1
    0|0
  • İdam lazim idam.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Önce erkek sonra da kadın eğitilmeli... Çünkü erkeklerin bu davranışlarının sebebinde kadınların davranışlarından dolayıdır. Yani ben kadınım ben istediğim gibi davranırım modu olursa istediğin eğitimi, cezayı, politikayı izle değişen bir şey olmayacaktır.

0|1
    0|0
  • Ben hep diyorum, caydırıcı ceza ile hiç bir alakası yok. Tek çare eğitim. İnsan olmayı öğreteceksin insan olmayı...

0|1
    0|0
  • Toplum etkisi ile

0|1
    0|0
  • toplum etkisi tabikide. kültürel bir değişim olması lazım. küçük çocuklar dahi kızlara farklı bakıyor. caydırıcı cezada çok çok öenmli bence

0|1
    0|0
  • bunun başlıca nedeni eğitimsiz olmaları! eğitim vererek bu düzeltilebilinir

0|1
    0|0
  • Eğitim ve ceza tabii ki. Bir kadın kocasını şiddet yüzünden şikayet ettiğinde o adamı serbest bırakmamalılar mesela. Devlet koruması talep ettiği halde öldürülen kadınların haddi hesabı yok.

0|1
    0|0
  • Şiddet, ölüm, tecavüz.. bu üçü ne yasa tanır nede ahlak.. bunların tek anlayacağı şey yağlı kazıktır... bu tarz insanların bir kaçını yağlı kazığa oturttur bak bakalım ülkede tecavüz, ölüm, şiddet haberi alıyormusun

0|1
    0|0
  • A dedim

0|1
    0|0
  • Idamdan baska bisey dusunmuyorum.

0|1
    0|0
  • Halka acik meydanlarda siddet yanlisi insanlari siddetle cezalandirarak.

0|1
    0|0
  • Ceza en effeektif olanı.

0|1
    0|0
  • Kadınların hepsini bıçaklayıp öldürürsek kadına şiddet biter (alkış sesleri ve plaketim gelir <3

0|1
    0|0
  • Aile şart çocuk ne görürse onu yaoar

0|0
    0|0
  • Aslında hiçbiri , dövülen kadına ceza vererek.😀Biraz düşünün etkili bir çözüm.

0|0
    0|0
  • Caydırıcı ceza...

0|0
    0|0
  • Şeriat

0|0
    0|0
  • Eğitim derimde egitimlede olmuyor

0|1
    0|0
  • bence şidetin kadını erkeği yoktur bu ülkeden kadın çok çocuğa şiddet uygalanır mesala ben çocuken büyüklerimden hep dayak yerdim ve şimdi kin güdüyorum onlara önemli olan çocuğa şideti kaldırmak o zaman onlarda büyüyünce şiddet uygulamaz emin ol

1|1
    0|0
  • hiç bir şekilde durduramayız dünya var oldugu sürece hırsızlar tecavüzcüler yani kötüler hep olacak

0|0
    0|0
Yükleniyor...