Din, dil, ırk, Kürt, Türk, Laz, Çerkez ayrımı yaparmisiniz. Ayrim yaparsanız neden?

0|0
23|18

En İyi Kız Görüşü

• Onlar da insan ben de insanım. Birbirimizden fazlamız da yok eksiğimizde. Vay efendim Kürtler bölücü Türkler yapıcı diye bir olay yok bence. Her ırkın kötüsü var. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• ayrim yapmam
    yapani da dislarim...
    bugün kimse özel bir cabayla, arzuyla irkini secmedi
    ne biri üstün olabilir digerinden ne de bir digeri asagi olabilir
    ötekinden...
    insan olmali her seyden cok önce, cok öte...

0|1
    0|0
  • arkadaşlarım arasında ayrım yapmam. sadece evleneceğim adamın benimle aynı dine mensup olmasını özellikle tercih ettim. ama arkadaşlarımdan farklı görüşler olabilir, önemli değil.

0|1
    0|0
    • Diğer ırktan biri sana aşık olamaz mı :)

• olur neden olmasın.

• kimsenin kalbine söz geçireceğim diye bir derdim yok. kim ne yaşarsa içinde yaşasın :) evli barklı kadınım ben. eşim kürt, ben boşnakım, ikimiz de sünniyiz. çocukların dini benim için önemli olduğu için ve müslüman bir kadının müslüman bir erkekle evlenmesi gerektiği için din önemli eş seçiminde.

• Yaparim

0|1
    0|0
  • Yapmam

0|1
    0|0
  • Neden mi kafa uysun diye

0|1
    0|0
  • Yapmam

0|1
    0|0
  • Hayiiiiiirr. Humanistim

0|1
    0|0
  • Din dil degilde irk ayrimi yaparim cunku sunu biliyorumki bize sadece kendi irkimizfan faysa gelecek en azindan zarargelmeuecek tarihtede bunun ornekleri var onlardan yola cikarak boyle bir kaniya vardim

0|1
    0|0
    • Örnek verebilir misin

• Tarih derslerinde goruyoruz savaslarda islamcilik diye bir gprus kullanmislar bir zamanlar musluman araplarla is birligi gibi bisey ama savasin ortasinda cekip gitmisler yani din birligide ise yaramiyo gunumuze baktigimizda rus ucagini durmemizin ardindan Azerbaycan bize gaz vermeyi kabul ediyo Turk'un Turkten baska dostu yoktur bu oluyo

• Yaparım

1|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • ayrımdan ziyade adamına göre muamele yaparım

1|1
    0|0
  • Müslüman olan kardeşim gerisi hakkinda da hicbir sey dusunmuyorum

0|1
    0|0
    • Hepsi adem ile havvadan gelme değilmi

• Hepsi bu yuzden esit tutulsaydi Cennet ve Cehennem kavramlari olmazdi zaten benim ayrim yapma gibi bir lüksüm yok sadece bir sey dusunmuyorum ☺

• Din dil Irk ayrımı yapmam asla.

0|1
    0|0
  • Yapmam eğerki benim değerlerime saygısı varsa

0|1
    0|0
  • Ayrim yapiyorum ya yapmiyorum desem yalan olur

0|1
    0|0
  • Hayır çünki hepimiz adem ve havvanın çocuklarıyız yani kardeşiz :)

0|1
    0|0
  • Yapmam yapanında sevmem

0|1
    0|0
  • yaparım tabiki

0|0
    0|0
  • Dini, dili, ırkı fark etmez. Vatanıma saygısı olan herkes kardeşimdır

0|0
    0|0
  • Yapmadim ve yapmam

0|0
    0|0
  • Yapmam da ama nasıl yapmam, evlilik söz konusuysa mesela yaparım. Ama insan olarak dışlamak gibi bir şey asla yapmam.

0|1
    0|0
  • Kürtse evet

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Ayrım yapmaya gerek yok ama askere polise molotof atan da benim kardeşim olamaz.

0|1
    0|0
  • Irkçıyımdır. Musevileri sevmem din olarak. Ama kimseye sen Kürtsün, sen zencisin, sen Yunansın diye dışlamam bana ne. Lazı, Çerkezi severim. İyi Kürt tanıdıklarımda var. Ama Türk olmayan biri ile evlenmem en azından şimdiki düşüncem.

0|1
    0|0
  • yaparım çünkü sevmem ya ülkemi bölmek isteyen ırkı sevmem , yedigi kaba pisleyen ırkı sevmem ben diger türlü hiç bir şekilde ayrımcılık yapmam

0|1
    0|0
  • Yapmam

0|1
    0|0
  • Hayır yapmam hainlik olmadığı sürece

0|1
    0|0
  • pkkli ise ayrım yaprım hdpye oy veryrsa yaparım ama dğerlni asla yapmam

1|1
    0|0
  • Yaparım.

0|1
    0|0
  • insanları insan oldukları için severım dını dılı ırkı önemsız

0|1
    0|0
  • Türk Kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir ✌️✌

0|1
    0|0
  • Yapmam niye yapıyım ki 😊

0|1
    0|0
  • Yaparım

0|1
    0|0
  • Ben yaparım. Benin yapacağım tek ayrım iyi insan ve kötü insandır. Kötü insanlardan uzak durun ve iyi insanları dost bellerim. Bu Hayatta benim yapacağım tek ayrım budur. Benim herkese saygım var.

0|1
    0|0
  • yapmamak lazım

0|1
    0|0
  • Sadece ideoloji ayrımı yaparım

0|1
    0|0
  • Irk ve dil ayrımı yapmam. Din ayrımıda bana yapılırsa bende karşı tarafa yaparım. Yoksa karışmam. Kürt olmasınında bir sıkıntısı yok. Vatanına sadık olduktan sonra benim için sıradan bir vatandaştır.

0|0
    0|0
  • YaPARIM

0|0
    0|0
  • Yaparım. Cemil Meriç gibi, insanları ben de namuslu ve namussuz diye ayırırım.

0|0
    0|0
  • Pkk itiyse evet

0|1
    0|0
Yükleniyor...