Kuran'daki tesettüre uyan erkek var mı?

Kuran'a göre erkeğin tesettürü göz kapakları ve göbek deliğinden diz kapağına kadar olan bölgeleri göstermemektir. Buna uyan kaç erkek var? Güzel kız görünce gözlerini indiren kaç erkek var? Yazın t-shirtsüz gezmeyen/denize girmeyen kaç erkek var? Hadi bakalım. Sadece doğrular konuşulsun.

0|1
7|31

En İyi Erkek Görüşü

• Yaz kış her tarafım kapalı hatta bazı tesetturlulerden daha kapaliyim

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet erkeklerin çoğundan fazlası bunu yapmıyor ama sonra gelip ''süslüman kapalılar hakkında ne düşünüyorsunuz.'' diye söylenirler :d

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Fena yerden vurdu bu sefer size beyler tesetturlu kiz isteyen erkekler buyrun bakalim. (Cok eglenicem galiba burada.)

3|0
    0|0
  • Burada ki kardeslrr ayeti soruyorlar Mümin erkeklere söyle gözlerini haramdan sakinsinlar Nur 30. ayet Arkadaşın tesetturden kasti göz kapakları
    . ALLAH'a inanci olan her erkeğin yapmasi gereken bir durum. Uygulamaya çalışıyorum vesselam. .

1|0
    0|0
  • göbek ve diz arası dedikten sonra t shirt giymemeye neden taktın anlamadım?
    yüzmek de sünnettir ayrıca neden engel olasın ki tenha bir yerdeyse?
    gözlerini kapata kapata gezmek mümkün mü lise ve üniv çağlarımda çok çalıştım başka tarafa bakmayı ama çarşıda gezdiğinde ne tarafa dönsen yarı çıplak kadınlar sence bunu günümüzde erkeklerden istemek mümkün mü?
    kör olması gerekiyor insanın herhalde bakmaması için bu devirde
    elbette ayete karşı gelmiyorum bu sözlerimden bu anlaşılmasın ama bakmamak mümkün mü sence sadece bir gün kız olarak bakmamayı dene çık dışarı bakalım gerçekten başarılı olabiliyor musun sonra gel istediğini yaz burada

0|0
    0|0
    • Bakmaktan kasıt o kıza odaklanıp vücudunu süzmek. Bunu ben istemiyorum Allah istiyor

• yani bu adamla hemfikirsin bu adamın dediği şu
      Bu sıralamada sözü edilen ihtiyaçlardan Fizyolojik ihtiyaçlar, insanın biyolojik olarak yaşamını sürdürebilmesi için gereken ihtiyaçlardır. Örneğin yemek yeme gibi, su içme gibi zorunlu ihtiyaçlar. İnsanlar açken veya susuzken bir sanat eseri ile ilgilenemezler ya da en basitinden bir tiyatro ihtiyaçları olmaz. Bu da şunu gösterir;bir insan basamağın bir altında tatmin olmadan bir üst basamağa kolayca geçiş yapamaz. Fizyolojik ihtiyaçları karşılanan bir kişinin bir sonraki ihtiyacı güvenlik olacaktır. Burada sözü edilen güvenlik şimdiki ve gelecekteki güvenliktir. Yaşamını sürdürebilmesi geçimini sağlaması insan için oldukça önem arz etmektedir. Ait olma ihtiyacına geldiğimizde insan kendini sosyal bir varlık olarak tanımlamaktadır ve kişi kendini diğer insanlarla bir arada dilediği gibi yaşarken görmek ister. Sevme ve sevilmenin olmadığı bir durum kişiyi rahatsız eder.

• evet hemfikirim

• denize girmem bayanlarla tokalaşmam sadece gereği kadar konuşurum

1|1
    0|0
  • Elimden geldiğince ben de bir erkek olarak üstüme başıma dikkat ederim. Kıyafetlerim ne çok bol ne de çok dardır. Hep belli orantıda şeyler tercih ederim. Bu da yeterli diye düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • Diyarbakır'da yaşayan biri olarak ben diyorum

1|0
    0|0
  • Güzel kız göremiyorum ben. Baktığımda sanki birine ihanet etmiş gibi hissediyorum.
    Denize girilmez zaten arkadaşlarla hamama gider terleriz.
    T-shirt giyeriz elbette üstüne ince bir hırka çekilir, kolları çekilir.

0|0
    0|0
  • vardır elbet

0|0
    0|0
  • sen zaten doğruları yazmışsın başka ne istiyorsun... erkeğin harama bakması zaten yasak sadece bu kadına bakmak değil ki...

0|0
    0|0
    • uyan var mı diyorum

• Gayet tartışıyorduk. Sen çekildin

• tartışmak istiyorsan özele yaz

• T-Shirt giyiyorum, bunu mecbur yapıcam zaten.
    Ama diğerlerine dikkat ederim.

0|0
    0|0
    • T-shirt giymek değil giymemek (denize girerken)

• Göbek ve diz kapağı erkekte kapalı olması gereken yerler.

• Göbek deliği diye de geçiyor

• denize qirerim eglenmek için oda.

güzel kizlari görüncede tek tük bakarim oda dikkatimi çektigi için dahasi yok

0|0
    0|0
  • ilk defa senden duyuyorum ve böyle bir şey olduğunu da düşünmüyorum rambo

0|0
    0|0
  • Ben farklı bir dünyada yaşıyorum heralde. Bu sitede sorulan sorulara göre kişilik değiştiren ne kadar çok insan var. Soruya gelicek olursak ben onlardan biri değilim malesef.

0|0
    0|0
  • T-Shirt giymek caizdir. Diğer dediklerinden de sakınıyorum.

0|0
    0|0
    • T-shirt giymek demiyorum. T-shirt giymemek diyorum

• Pardon yanlış okumuşum. : )

• :))

• Göz kapakları mı göremeden mi gezelim geri z ekalı

0|0
    0|0
    • Saygısızlaşma. Gözlerini kadınlardan çekeceksin manasında

• Orda böyle mi yazıyo ak. Şaka mısın sen.

• O anlamda yazdım

• Ben varım. Ama bunu Kur'an dedi diye değil, eşimi sevdiğimden dolayı yapıyorum...

0|0
    0|0
  • Şu an var ya tesettürlülerden daha kapalıyım görünen bir yanım yok soğuktan :D bide motor var xd

0|0
    0|0
  • kuranda öyle bir şey yok kçından uydurma.

0|0
    0|0
  • siz açın oranızı buranızı erkeği sor hadi ordan erkek görsel tahrik oluyor sizler dokunsal iştsel aradaki fakı anla sen ilk önce

0|0
    0|0
    • Banane bundan. Allah açana bakmamanı emrediyor

• öyleydi.16 yaşında bırakmıştım

• doğrudur tercih senin ne diyeyim

• Tişört giyerim , gözümede herzaman hakim olduğum söylenemez

0|0
    0|0
  • Sorun gayet guzel guncelleyip bayanlar icinde sorarmisin

0|0
    0|0
    • Kadınlar zaten revaçta olduğu için sormadım ama yarın onlar için de ayrı bir soru başlığı açabilirim:)

• :)) pekala

• hangi ayette yazıyor bu acaba

0|0
    0|0
  • Ayeti göndersene o dediğin

0|0
    0|0
    • Mümin erkeklere gözlerini (harama bakmaktan) sakınmalarını namuslarını korumalarını söyle. Bu sizin için daha temizdir. Şüpesiz Allah onların yaptıklarından haberdardır

• @komşukız Kuran'a göre erkeğin tesettürü göz kapakları ve göbek deliğinden diz kapağına kadar olan bölgeleri göstermemektir? Bu hangi ayette

• iyice bokunu çıkardınız MK ya

0|0
    0|0
  • sen görmemişsin diyeyim..

0|0
    0|0
  • ne güzel dedin onu :) maşallah böyle kardeşlerimizin varlığını bilmek bile güzel :) Allah senden razı olsun. Biz emredileni hamd olsun biliyoruz da buralarda dile getirmiyoruz. sen şu soruyla ne güzel bir sevaba nail oldun kim bilir :) Maşallah

0|0
    0|0
    • Müslüman değilim:(

• :) yinede teşekkür ederim ki zira sen farkında olmadan büyük bir iyilik yaptın :) İnşallah hak din İslam'ı tanımak ve Müslümanlıkla şereflenenlerden olursun :)

• Bence sacmalik

0|0
    0|0
  • denizden çıkınca direkt giyiyorum tişörtümü, sortumda diz kagaı seviyesinde.. evde bile şortla atletle dolaşmam

0|0
    0|0
    • Denizde de giymen lazım. Allah denizde giymeyebilirsiniz diye bir şey demiyor

• eyv.

• Hacılar hocalar bile denize giriyor la

0|0
    0|0
    • Allah ''hacılar hocalar da denize giriyordu o yüzden hepinizi bundan muaf tutuyorum'' demeyecek

Kızlar Ne Diyor 6

• yok denecek kadar az. eşi kapalı olanlar daha çok bakıyor

1|0
    0|0
  • Hayır yok

0|0
    0|0
  • Saçmalık diyenler inandığı şeyi bir araştırsa bir sorgulasa keşke. Sözde inananlar olmasa... Bu cahillikle kalkıp başka dinleri ve inançları da yargılarlar... Yerine getirmeyenler bir dini her şeyiyle o dine mensup sayılmaz.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle. İnsanlar inanıyorum dedikleri kitaptan kafasına göre istediği ayeti kabul edip istediğini kabul etmeme hakkını kendinde görüyor.

• Türkiye'de ateistler bile din konusunda müslimlerden daha bilgili

0|1
    0|0
    • niye böyle dedin ki

• Yorumlarda söylediklerini inkar ettikleri için. Kuran okumadıkları çok belli.

• İnanmak istemiyorlar, kızlara bakmamak zor geliyor, günah işlediklerini kabul edemiyorlar, kılıf uyduruyorlar

• Tanidigim var

0|0
    0|0
  • Erkeklerin sadece gobekle diz arasının kadınınsa onurunun zedelenecek şekilde tüm vucudunun kapatmasının istenmesini adaletsizlik olarak görüyorum ve musluman değilim

1|0
    0|0
    • ben de:)

• sen yaratandan daha mı iyi biliyorsun inancına lafım yok seni bağlar ama erkekde görsel tahrik olma var sizde dokunsal işitsel bilim bunu diyor tamam mı

• @ORTADOĞULUTÜRK sus be git kendini kapat😁

Yükleniyor...