Sevapları cennete gidip huri düdüklemek için mi kazanıyorsunuz?

bana değil vicdanınıza sorun... Allahtan korkmak yerine Allahı ve onun yarattıklarını sevmeyi denediniz mi?
benim imanlı veya imansız oluşum kendi tercihimdir
kimseye hakaret namına bunları yazmıyorum!

0|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle kardeşim, olması gereken şeylerin adını sevap işlemek koymuşlar. Allahın emri ayrıca vicdan rahatlığı anlayacağın.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• "Huri düdüklemek "😂😂😂 bu nasıl geldi aklına ya

0|1
    0|0
  • Biz seni böyle seviyoruz hiç değişme.

0|2
    0|0
  • Cehennemde bekleyecegim

0|0
    0|0
  • Acaba canınmı sıkılıyor fjjfjfk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Cennet bir amaçtır, cennet olmadan din de var olamaz. Sosyolojik ve toplumsal bir olay, kitlelerin nesilden nesle aktardığı bilgiler dahilinde gerçekçiliği tartışılacak birçok şeyden ibaret oysa orjinaline indiğimizde dahi pek çok siyasal olaydan faydalandığı açık. Farklı anlayışlar devreye girerken burada sevapları cennete gidip huri düdüklemek için mi kazanıyorsunuz sorusu çok da mantıklı değil, başka bir nedeni olabilir mi sence, korku dışında sevgi var mı bence tartışılır, varsa dahi bu kadar dogmatik olup da her şeyi sorgulaması oldukça tuhaf hatta ilginç değil midir? Altında yatan neden bu değil midir, yani günah işleyip cehenneme gitme korkusu. Sevginin varoluşunu gösterebilmesi için de amaç ortadan kaybolmalı lakin amacı cennete gitmek olduğundan kaynaklı kaybolan amaç da işi anlamsızlaştıracaktır. Zaten iyi ve duyarlı birinin neden ihtiyacı olsun, ya da görüyoruz ki çoğunluk olarak bunu yani dini bahane eden kişiler en çirkin kişiler ve tehlikeli kişiler, tarih boyunca da Tanrının adı kullanarak birçok dinde savaşlar yaşanmış durumda. Nitekim hala da yaşanmakta, modernizm saçmalıkları bir yana çok mu gelişmiş olduğumuzu hatta orta çağdan çok mu farklı olduğumuzu düşünüyoruz, kendimizi ancak birtakım saçmalıklarla kandırabilmişiz oysa ben kendime yalan söyleyerek mutlu olmaktansa doğruları söyleyerek mutsuz olmayı tercih ediyorum. Dinin de sofistike bir kitlesel uyuşturucu olduğu kanısındayım, inanmak her zaman en kolayıdır bence. Yeni doğmuş bir bebeğin ölürken verdiği veya karaya verdiği sınav adaletli değil, insanlar adaletli değil, yavru bir köpeği öldüren adam adaletli değil, bazılarının korkutucu arzuları yüzünden ellerinde kullandıkları bir silahtan başka bir şey değil bu, dediğim gibi tarih boyunca da böyle olmuş kötü bir gerçek. Bir yaratıcının yahut bir enerji kaynağının idealist ve eşi benzeri olmayan bir potansiyelim gerçekçiliği ise bilinemez bir arayış sadece, bunu aradık ve aramaya devam edeceğiz de. Saygılar efendim

0|1
    0|0
  • Bu nasil bir soru sorma tarzıdir? Kim huri icin cennete girmek ister ki? Bizim gayemiz Allaha ibadet etmek ve onun sevgisini kazanmak. Gerisi rahmana kalmistir. Zira hicbir ibadetimize guvenmiyoruz ancak onun rahmetiyle cennete girecegimize inaniyoruz. Hadislerde cennetteki en büyük nimetin huri oldugu soylenmiyor, ruyetullah (Allahi gormek) oldugu soyleniyor. Zaten bu bize yeter.

2|0
    0|0
  • Peki sen neye göre böyle bir düşünceye kapıldın? Zaten iyilik cennet için yapılırsa bir etkisi yok, Allah için yapılmalı.

2|0
    0|0
  • Şimdiye kadar mantıklı bir sorunu ve görüşünü görmedim küçük fasulye

2|2
    0|0
  • inançsız olabilirsin, bırak herkes kendi inandığı yolda gitsin,
    herkesin inancına SAYGI duymak lazım,
    kendini bilen kişi de saygıda kusur etmemesi lazım,

2|0
    0|0
  • Cok beyinsizsin be birader cok ama

2|2
    0|0
  • yanmamak için :) o kişiye kalmıştır hüri ister ya da istemez... ama yanmak ya da yanmamak sen hangisini tercih edersin bilemem ama ben yanmamaktan yanayım...

1|0
    0|0
  • Tabi ki bu düşünce ile sevap peşinde olmak yanlıştır.

Ancak Şu an ki dünyamızda da olduğu üzere insanları bir yere yönlendirmek için bir şeyler vat etmek gerekir. Bu ikramlar onların bir parçasıdır.

Sevap peşinde olmanın özünde Allah'ın rızasını kazanmak ve cehennem ateşinden korunmak olmalıdır.

0|0
    0|0
  • He kardeş hem dünyada hem orarafta düdüklyüruz mk
    hatta hedefim ölmeden bir mezarlık dolusu kuku bırakmak

0|2
    0|0
  • Allah rızası için aga

0|0
    0|0
  • düdüklemek ne ya yarıldım mk

0|0
    0|0
  • çok doğru! ah bir sorgulasalar ::D turkıye de musluman kalmaz emma

0|0
    0|0
  • Ailenin haylaz çocuğu sensin demek. zibidi

0|0
    0|0
  • seven sevdigini sevdiginden/saydıgından-saygısından ona hürmet gösterir zaten

1|0
    0|0
Yükleniyor...