Kapat

Bir de Allah korkulacak öcü birşey mi ki insan korksun?

kötülük yaparsan cıss cehennemlerde yanarsın sonsuza kadar allah çok fena yakar!!
cümlesiyle büyütülmek doğru mu?

0|0
19|19

En İyi Kız Görüşü

• doğru değil bence. bunu savunduğun zaman tabii karşıdaki insan için, içinde allah inancı, korkusu yok kafir moduna giriyolar. çok saçma.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu insanlara herşey az sadıc

0|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 18

• Önce sevgi sonra saygı. Saygısız sevgi bir hiçtir.

0|1
    0|0
  • Bizim bütün eğitim sistemimiz aileden başlayarak korkutmak üzerine kuruluyken ne yaptın sen :)

0|0
    0|0
  • Senin soyledigin anlamda korkma degil bu.
    Gunahlarindan dolayi basa gelen musibetlerden, ahirette acisindan korkmaliyiz.
    Allah korkusu budur.

0|0
    0|0
  • Allahtan korkmayacak seveceksin. Seni koruyan her defasinda bagislayan bir varliktan neden korkasin ki

0|0
    0|0
  • Çok yanlis, bununla ilgili kötü bir anım var sonra niye, mu

0|1
    0|0
    • Ahah aptal klavye 🔫🔫
      *Sonra niye müslümanlar islamdan dönüyor diye yirtiniyorlar

• Allah'ın herşeye gücü yeter demek istiyorlar ama çocuğu o tarz cümlelerle korkutmak çok yanlış bir şey

0|0
    0|0
  • Haklısın da işte anlayana

0|0
    0|0
  • Bir şekilde anlatılması gerek fakat cehennemde yanarsın dememek lazım çocuğa. Daha dzügün bir dille anlatılsa daha iyi.

0|0
    0|0
  • Bu soru gerçekse yuh

0|1
    0|0
  • Doğru bulmuyorum. Ben şahsen Allah bizi çok sevdiğini anlatıyorum çocuklara.

0|0
    0|0
  • Tovbe tovbe...

0|0
    0|0
  • dini boyle gosterdikleri icin ateistler cogaliyor.

0|1
    0|0
  • Dogru degil.

0|0
    0|0
  • bir müslüman ALLAH sevgili kulu olmak için çabalar tek çabası budur ilahi aşktır bu

0|0
    0|0
  • Kötülük yapmazsan soeunnortadan kalkar

0|0
    0|0
  • Bence yanlis. Cunku allah sevgisi yerine allah korkusu asiliyor cocuklara...

0|0
    0|0
  • O sekilde davranmak yerine öyle yapmazsan allah seni daha cok sever gibi cümleler kullanırsanız çocuğunuzun davranışları değişecektir :) olumlu yönde

0|0
    0|0
  • Sen nasıl bir insansın yaa canım aptal imansız köpek

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Evet. Aynen öyle... Kendisine inanmadığımız çin bizi yakmayla tehtit eden ve hatta yakan bir varlıktan korkarım. Gerçi ben korkmuyorum çünkü yalan olduğunu biliyorum ama korkan korkar işte... Dinler, cehennem tehtidi ve cennet vaadi ile insanları inandırır. Akılla mantıkla falan değil.

0|0
    0|0
  • yalan soyleme dıye buyutulen çocukla bana doğruyu soyle dıyen cocugun buyumesı gıbı bırsey bu.. ınsan sevgiyle buyumelı korkuyla degıl

1|1
    0|0
  • bir korku aşılamak şart Allah "tan korkmayı edep olarak nitelendirmek lazım.. Korku beraberinde saygı göstermeyi tetikler biz insanoğluna bazı şeyleri zorla yaptırmamız gerekiyor biliyorsunn ki beş parmağın beşi bir değil sen şimdi allahı insanlara korkutarakmı sevdirecez yani diyceksin tabikide hayır fakat insanların meşrebine göre bazı şeyleri aşılamak en güzeli.. Zaten bazı ayetlerde Onun gücünden ve kudretinden haberimizin olmadığı açıklanıyor.. Baba evladına herhangi bir korku beslemezse Evine geç gelir bazen hiç gelmez buda başına gelebilecek kötülüklere kapı açmak demek.. Bunu önlemek içinde babadan korkmak şart ki himayesi altında daha güvenceli yaşayabilelim bu mantık sanırım en basiti ki ben işin elbette bu boyutuna takılmıyorum çok şükür

0|0
    0|0
  • Allah kendisinden korkanların dostudur.
    Ne yani diğerleri gibi insanlardanmı korksaydık?
    Allah sevgisini bilmeyen, onu korkutucu varlık olarak bilir
    bilmediğiniz şey şu, Allah'ın gazabı o kadar büyüktür ki, merhametine yetişemiyor.

#Türkerkeğii

0|1
    0|0
    • Reis doğrusu şu olacak Allah'ın merhameti o kadar büyük ki gazabı merhametininin buyukluğune yetişemiyor. :)

• O cümleyi tek alıp sorgulayarak büyütmeye ve negatif geridönüş sağlamaya çalışan sensin. Soruna gelince evet, Allahtan korkulur.

0|2
    0|0
  • Eğer bir çocuğa bu şekilde anlatılırsa noel babaya bile inanmak daha cazip gelir o çocuğa, haksızda sayılmaz hani :)

0|0
    0|0
  • Ben sadece Allah'tan korkarım. Allah'ın merhameti sonduzdur lakin azabı da çok çetindir. İnşallah hepimiz ona layık kullar oluruz. Gerçek mumin Allah'ın kendisini sevmeyeceğinden korkar.

0|0
    0|0
    • Allah'ın merhameti o kadar büyük ki gazabı merhametinin buyukluğune yetişemiyor. :)

• Allahtan korkmak, onun sevgisini kaybetmekten korkmaktir.

1|0
    0|0
  • Doğru

0|0
    0|0
  • aslında çocukları korkutulacak şeyler ile büyütmek yanlış
    burda olay yaratıcı degil bilincsiz anne baba, çocuk üzerinde kontrol saglamak için yaptıkları sacma bişi, yok polis amacalarla, yok abilerle felan korkuturlar

0|0
    0|0
  • Çapkın hacı nediyon sen ya

0|0
    0|0
  • Hem evet hem de hayır.
    Evet çünkü insandaki kötülüğün sınırı yok gibi...
    Hayır çünkü insan psikolojik bir varlıktır.

0|0
    0|0
  • Hani nerde?

0|0
    0|0
  • allah kullarını kendi yaratıp kendi yakacak kadar acımasızdır.
    şeytan daha iyi niyetlidir

0|1
    0|0
  • Allah var mı shdhsnsnd güldürme beni

0|0
    0|0
  • Doğru.

0|0
    0|0
  • Doğru olan ne peki?

0|0
    0|0
  • Master olmus ya kendini yaraticinin arkadasi sanip buralarda ilgi cekici sorular soruyor komedi la bu :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...