Bir kez intihara teşebbüs etmiş birinin tekrar intihar etmek istemesi mümkün müdür?

Bir kez intihara teşebbüs etmiş birinin tekrar intihar etmek istemesi mümkün müdür?
Detaylar çok önemli

Güncellemeler:
İlk teşebbüsünde başarılı olamamış
Oldukça korkunç bir istatistik. Yorumlara bakılınca hemen hemen her kes tekra eder diyor. Umarım hiç kimse intihar etmek zorunda kalmaz.

1|0
14|8

En İyi Kız Görüşü

• Büyük bir olasılıkla evet.
    Bunu belli eden mesajlar da verir zaten, artık herşey boş geliyor, yaşamdan tat almamaya başladım, açıkça ölmek istiyorum da diyebilir
    Kadın ise bu kişi, ona eskiden gösterilmeyen ilgiyi uzun vadede göstermek gerek, çünkü araştırmalar gosteriyor ki ilgi eksikliği olan kadınlar intihardan başarısız olur da sadece o anla sınırlı bir ilgi gorurse bunu yineliyor
    Ve ergen ise, 12 /21 yaş diyebiliriz, bu kişiler de tekrarlı girişim potansiyeline sahip
    Bir de intihar sebebi ne? ruhsal hastalığı mi var, bir başka sorunu mu var?

0|1
    0|0
    • Hiç kimsenin onu anlamamasından şikayetçiydi. Tesadüf oldu aramam. Ben aradığımda üzerinden fazla geçmemişti. Sordum anlatmak istemedi pek. Ben de zorlamadım. Söz verdi bir daha yapmam diye ama yine de tedirginim

• Teşekkürler yorumun için. En kısa zamanda bir şeyler yapmağa çalışacağım

• Estağfurullah ama tek başınıza ne yapacaksınız
      Bu kişinin üniversite hastanesinde bir doktordan düzenli seans almasını onerevilirim, çünkü gerçekten tıbbi bilgi gerektiren bir durum
      Basit bir sözcük bile tetikleyebikiyor iyi niyetli olsa bile..

En İyi Erkek Görüşü

• Uzman görüşüne göre tekrar etme olasılığı yüksek ve pikolojik bir durum destek alması gerek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Ruhsal durumu ve şu an bulunduğu çevreye bağlı. Genelde hayatın ne büyük bir lütuf olduğunun farkına varamamıştır hala.

0|2
    0|0
  • Evet defalarca intihar girişiminde bulunan insan var

0|0
    0|0
    • Umarım tekrar etmez benim arkadaş

• meyıllı ıse yapar.. malesef kı benım arkadaslarımdan bırı meyıllı ıdı..

0|0
    0|0
    • Arkadaşın olunca daha çok acıyor insanın kalbi

• benım ev arkadasım ıntıhar etti. daha oncede bılegını kesmıstı Allaha sukur erken farkettım ıkıncısını de kurtardık. sımdı evli coluga cocuga karıstı..

• Mutlu son :-)

• Evet daha yüksek ihtimal oluyor. Çünkü daha önce deneyecek kadar ileri gitmiş.

0|0
    0|0
  • Mümkündür. O güçsüzlüğe düşebilir tekrar.

0|0
    0|0
    • O güçsülüğü yaşatmazlar umarım

• % 90 tekrar etme ihtimali vardır

0|0
    0|0
  • bir kere yapmak istemis ve vazgecmisse veya vazgecirilmisse bence yapmaz yine.

0|1
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|0
  • Mümkündür

0|0
    0|0
  • mumkundur

0|0
    0|0
  • Ben iki kez denedim, hâlâ kafamdan geçiyor. Ama benim oldum olası bu düşünce var. Yani 6-7 yaşından başladı

0|0
    0|0
    • Yapma. Hayat güzel bence

• Bizim aile geleneksel yahu sorun yok o sebeple. :D
      İnandığınız şeyler kolaylık versin. Dininizi bilmiyorum müslümansanız dini inancını kuvvetlendirin degilseniz inanacagi birşey verin o arkAdaşınıza

• Teşekkürler yardımların için. Her şeyi atlatır umarım

• Kişiye göre degisir. Mesela ben bir kere kalkıştım ondan sonra aklım başıma geldi birdaha aynı pok yemem. Ama bayilerinde var akıllanmayacak ve ölene kadar deniyor.

0|0
    0|0
  • Evet genelde tekrar yapiyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• nasıl başarılı olamazsın onu anlamıyorum yav ölüceksin bari onu başar bu ne lan en gidiyorum

1|0
    0|0
    • Ambülans zamanında geldi şans eseri

• bu ne sacma muhabbet la

• Durumu tam olarak bilmeden insanları yargılama. Bir akıl fikir istedik saçma muhabbet dedin.

• Bir yapan bir daha yapar

0|0
    0|0
  • Düşünceleri sıkışırsa yine yapar.

0|0
    0|0
  • '' mümkün '' den ziyade,
    daha da olasıdır.

0|0
    0|0
  • Evet, muhtemelen.

0|0