Aslında insanların tüm çabası kendilerini güvenli bir şekilde ölüme götürmekten ibaret değilmi?

napıyoruz bir düşünün.. hep sürekli güvenli bir hayat, güvenli bir gelecek , sağlıklı geçecek bir ömürle ölümün peşinde koşturuyoruz çabalıyoruz... saçmaa değil mi aslında... Yarınla yaşıyoruz ama bilmiyoruz ki yarınımız zaten yok.

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Yoo, üremek ve hayatta olabildiğince uzun süre kalmak.

0|0
    0|0
    • elimize birşey geçiyormu olabildiğince uzun kaldığımız zaman son yıllar zaten kısıtlı geçiyor

• madem bu kadar belli nerden geldiğmiz madem sonuna loji eki getirerek oluşturulan bilimlerin yorumuyla tüm dünyayı anlayabiliyorsun söyle ki felsefeyle uğraşanlar sormayı bıraksınlar nasılsa herşey bulunmuş cevapsız soru yok :D

• İnsan salak olunca böyle yorumluyor söylenen herşeyi işte.

• Çaba o değil. O, yolun sonu. Herşeyin bir sonu vardır. Hayatta hiçbirşey kalıcı değildir. Hee daim mutlu olamazsın, her daim kötü durumda olamazsın. Bir döngü mevcuttur. Ölüm ve doğum da bu döngünün bir öğesidir. Çaba, bu döngüyü en iyi şekilde geçirmektir.

0|0
    0|0
    • aslında çaba hastalıktan kaçmak ölümün bize yakın olduğu yerlerden uzak durmak bunlar hep güvenli bir şekilde ölmek için değil mi? evet herşeyin bir sonu var ama insanlara ahirette sonsuzluk vadediliyor zaten daha önce ulaşılmış olan vadedilse kimler bunun için çaba gösterirdi ki insanoğlunun bitmeyen tek şeyi varsa o da arayışı dır

• Arayış, yaratılıştan beri gelen bir dürtüdür. İnsanlar hep arayışta olur. Ama soru başlığı cümlesi tamamen teslimiyetçiliktir. Bilmiyorum belki ben öyle anladım. Hastalıktan kaçar tabi, neden hasta olsun eğer o hastalığı düzeltebilecek tedaviyş yapabilecek kudrete sahipse. Genel olarak söylersem, insanın canı tatlıdır, ölümden her daim kaçar :) farkındadır kaçınılmazın ama daha da nefes almak ister, bir başka nedeni ise arayışı bitmemiştir dürtüsel olarak.

• tam da demek istediğim noktaya değinmişsin işte işte hayatımız ve yaptığımız birbiriyle çelişiyor saçma yani :D

Yükleniyor...