Kapanmak, kuran okumak, namaza başlamak istiyorum ama?

Açık konuşacağım sürekli erkeklere verilen şeylere bunları yapmama sebep oluyor. Dünyada erkeğe çok eşlilik, cennete erkeğe huri, nisa 34 te kadını dövebilirsiniz ayeti ve azhap suresinin birkaç ayetini okudum ve gerçekten kafam karışık bazen öyle şeyler düşünüyorum ki sonra kafamı başka yöne atıyorum şüpheye düşüyorum çünkü bize verilen hiçbir şey yok hep gerideyiz dövülebiliriz üzerimize kadın gelebilir savaşta esir düşersek cariye olabiliriz bir tek gömülmekten kurtarılmışız şimdi beni yargılayacaklar olacak onlar hiç gelmesin ama benim kafam çok karışık bunları yapma isteğim çok varken bu yazdıklarım beni dinde şüpheye atıyor ne yapacağım?

Güncellemeler:
Birde kadınlar ile ilgili hadisler var kadını köle gibi gösteren şeyler of...

0|0
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bu rivayetlerin doğruluğunu Allah bilir. Çünkü Tevrat'ta Hz. Havva'nın yaradılışı şöyle anlatılır.
    "Ve Rab allah dedi: Adam'ın yalnız olması iyi değildir; kendisine uygun bir yardımcı yapacağım. Ve Rab Allah, Adem'in üzerine derin bir uyku getirdi ve o uyudu, onun kaburga kemiklerinden birini aldı ve yerini otla doldurdu. Ve Rab Allah Adem'den aldığı kaburga kemiğinden bir kadın yaratıp onu Ademe getirdi. Ve Adem dedi: Şimdi bu benim kemiklerimden kemik ve etimden ettir, bu insandan alındığı için ona "nisa" ismi verilsin dedi. Ve Adem karısının ismini Havva koydu, çünkü bütün yaşayanların anası oldu." (Kitab-ı Mukaddes, Tekvin: 2/18-23)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi kardeşim bunları düşünmen gayet doğal öncelikle, bunları düşünen bir çok insan var ve açıkçası ben de düşünmüyor değildim. İslam kadın ve erkek eşittir demiyor çünkü islam kadın ve erkeği karşılaştırmıyor aynen bir toprakla havanın karşılaştırılamayacağı gibi ikisi ayrı özellik ve fıtratlara sahiptir çünkü. Kadına şiddet konusunda ise nur suresi 34. ayette tefsir farkları vardır çünkü arapçada olan yüz atmış bine yakın kelimenin türkçe karşılıkları yoktur ve böyle tefsir farklarının olması gayet normaldir, Kuran bu mesele bazı alimler tarafından farklı yorumlanmıştır , caner taslaman'ı dinlemelisin bu vidyoda açıklıyor 'kuranda kadınları dövme vurma var mı? Caner Taslaman' ayrıca huri meselesi için 'Nouma Ali Khan'ın erkekler huri alırken kadınlar ne alıcak' videosu ayrıca kapanma meselesi ile ilgili de 'Çay House'un Tesettür&Medeniyet' videosu çok güzel açıklıyor meseleyi, youtube'de hepsi, umarım sorularına cevap bulmanda yardımcı olmuşumdur, Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• hah! şüpheymiş. Ne şüphesi be! biz katiyyen inanndık ve iman ettik ki Allah var ve Muhammed onun kulu ve elçisidir. s. a. v

Bir toplu iğne bile sanatsız ve ustasız olmazken
    Bu muntazam sanatlı evren ve içindekilerin kendiliğinden oluştuğu mamalını kimse okumasın bana.

Akıl beyin mantık bu gibi kavramları 8 bilinmeyenli denklem çözmeye, matrisin işaretli minörünün transpozesini bulmaya fiksleyen zihniyete lanet olsun.

Esas akıl bu kısa ebedi hayatı sefarete harcamayıp sonsuz bir alemi kazanmaktır.
    Yaradanı görmektir hissetmektir.
    Musluk tamiri bile ilimsiz olmuyorken Din o işten basit mi de sen ilimsiz kendince ayet numaralarıda vererekten fikir yürütüyorsun, bırak herkes işini yapsın. Sen yapanlardan öğren yoksa yarıyolda tıkanırsın. Bu hissettiklerin zamanında hepimiizn başından geçti. Bu da geçer merak etme. Sen şüpheye düşme elini aç dua et direk ondan iste. Samimi ol görecksin seni aydınlığa kavuşturacak.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • canım düşünme şeklin yanlış.
    İlk önce allah muhakkak her şeyin en iyisini bilir diye iman et.
    Ayetler öyle okunduğu gibi anlaşılmaz tek başına anlam yükleyemezsin
    Islam dan önce kadın ne durumdaydı bide bunları araştır sonra anlarsın farkı. sen ibadetlerini yap vesveselere aldırış etme. hırsız in boş eve girmeyeceği gibi şeytanda boş kalbe girmez

0|0
    0|0
  • Basla

0|1
    0|0
  • O ayet yanlış çevrildiği için öyleymiş geçen gün tvde konuşmacı söyledi ayrılma hakkı var gibi bişey dedi kadın hakkında söylediğin şeyler yanlış peygamberimiz hep kadın ve erkek eşit demiş nerden dıydun sen bu bilgileri erkeğin dünyadaki şansı başını örtme yok tek avantajı bu

0|0
    0|0
  • islam kadın düşmanı bence...

0|0
    0|0
  • kimseyi zorla kapatmıyorlar kuran okutmuyorlar namaza başlatmıyorlar

1|0
    0|0
  • Mantıklı ol. Mantığınla hareket et. Çok okuyup araştırman lazım. Ama kötü örnekler çok... Mesela...
    Az önce bir video izledim. Kapalı kadını peçe takmıyor diye sokak ortasında infaz ettiler.

0|0
    0|0
    • Peçe takmadığı için infaz etmemişlerdir başka bir şey vardır. O bizim medyamızın anti-islam düşüncesinden kaynaklanıyor.

• @cengobar bilmeden savunuyorsun. Bu kör savunmadir. Google amcaya sor bakalım ne diyecek sana.

• Cennet annelerin ayağınin altında bence saçma düşüncelerinden bir kurtul kelime şehadet getir kadına ne kadar dağa çok değer olduğunu gorcen

0|0
    0|0
  • bak kuranı kerimi okumuşun dur ama tam açıklamsını anlamamış ola bilirsin şeytan ibadetini yerine getirmiye sin diye vesvese verir inkaar etmeni ençok şeytan ister

0|0
    0|0
  • Ne diyim sana bilmiyorum ki

0|0
    0|0
  • www.mumsema.org/.../...34-ayetin-nuzul-sebebi.html bu linki okursan biraz daha iyi anlayacaksın bu ayetin neden geldiğini.

0|0
    0|0
  • Akli erenlere farz islam sen yorma beyinciğini :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Kafandaki şüpheleri sadece İslamiyeti araştırmakla Kuran-ı Kerim'i okumakla giderebilirsin, ayrıca Hz. Muhammed'in hayatını yaşayış tarzını da okumanı tavsiye ederim. eğer tesettüre girmek istiyorsan dinini çok iyi araştırmalı ve vazifelerini layıkıyla yerine getirebilmelisin.

0|0
    0|0
  • Miras da yok. 3 de 1 mi ne.
    Onuda su sekilde acikliyorlar sen evlenince kocanin mirasi olacak ya. Hah iste bu sebepten.

0|0
    0|0
  • Erkeklere çok eşlilik verildi ama bunun yanı sıra tel eşlilik öneriliyor. Dövebilirsiniz yazdığından emin misin? Kaba etlerine vurulabileceğini biliyorum ama araştır bence bu serbest bırakılmış bir şey değil yani canınız istediğinde yapabilirsiniz olayı değil şu şu şartlarda diye belirtiliyor diye biliyorum.

0|0
    0|0
    • Ayrıca Cennet anaların ayakları altında sözünü hatırlatmak istedim. Doğum yapan kadının gğnahlarından arınmasını ve kız evladın aile için önemine bir bak derim. Özel günlerinse ibadetlerini bile yapmamak gibi bir rahatlık verilmiş.

• @dejavu2009 tabii ki hoş değil. Ben yapılmasını savunmuyorum asla. Durumu açıklamak için bildiklerimi aktardım.

• Anladım. Cevap için teşekkür ederim

• o zaman bnde sana biraz ayet yazayım : cennet annelerin ayaklarının altında neden erkeklerin değil...(Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Allah’ın emanetine yumuşak olun, iyilik edin!)... ayetleri bence boşuna değildir ama tabiki senin fikrin senin görüşün canım...

0|0
    0|0
  • Çok esliliğin hükümleri var dovmenin hükümleri ve dereceleri var

0|0
    0|0
  • amann ne gerek var canısı

0|0
    0|0
  • Küçükken dini temelin zayıf olduğu için kafan karışıyo

0|0
    0|0
  • Sende ateist ol sana yalvaran mi var