Sizce öbür dünya ya gittiğimizde dünya hayatını hatırlayacakmıyız?

dünya ruhumuz için ne ilk nede son durak. dünya dan önceki ruhlar alemini hatırlamıyoruz ama,
dünyada kimisi cefa cekiyor kimisi sefa. ''galu bela'' anlaşmasını ve orada kendimizin söz verip tercih yaptımız belirtiliyor. ruhlar aleminde ki yaşantımıza göre mi dünya hayatımız ve kaderimiz bize verilmiş acaba?

0|0
22

En İyi Kız Görüşü

• Bence cehewnnemlikler o korkudan stresten kaygidan yusuf yusuf olacaklar ve bu dunya akillarina le gelmeyecek.
    Cennetlikler o guzelliklerin icinde bu pisligi hatirlamayacak.

0|0
    0|0
    • neden cehennemde olduklarını bile bilmeyecekler yani
      aynı dünyada neden cefa çektiklerini bilmedikleri gibi

En İyi Erkek Görüşü

• Bir tane kitap var kabirde bir gece diye sana okumanı tavsiye ederim sorularını yanıtlayabilecek bir kitap sorunada gelirsek sonradan hatırlayacaksın mesela dünyada yaradana inandın ama ibadet yapmadın melekler sana sorduğunda senin rabbin kim diye hatırlamıyorum diceksin!! Burdan ibadetin öneminide vurgulamış oldum...

0|1
    0|0
    • ibadet çok önemli haklısın, hayat sonrası değilde , hayat öncesi , ruhlar alemiyle ilgili kitap önerin var mı

• Allah de ötesini bırak diye bir kitap vardı geçen sene okumuştum bayagıda etkilenmiştim ama ben genellikle ölüm sonrası kitaplar okuyorum... Kabirde bir gece mesela adam ölüyor baya dindar mezarda bir arkadas ona rehberlik ediyor bazı başına gelenlerden onu koruyor ve ona öğütler veriyor ve kitabın sonuna doğru bu kişi onun nefsi çıkıyor

• teşekkürler tavsiye ettiğin kitapları okuyacagım

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

• Öbür dünyaya inanmıyorum

0|0
    0|0
    • kuranda yazan bazı gerçekler yüzyıllar sonra bilimle ispatlandığında , ahiretle ilgili yazılanların da doğru olabilecegini düşünmüyormusun

• umarım senin dediğin gibidir de yanmayız

Yükleniyor...