Baş örtüsü neden takılır?

Arkadaşlar baş örtüsünün anlamı ne? İnsanlar neden takıyor mantıklı bir açıklama yazar mısınız (Erkekler tahrik olmasın diye yazmışlardi saçtan tahrik olan erkek zaten zihin olarak sapıktır)

Güncellemeler:
Ziynetlerinizi kapatın diyor yani göğüslerinizi açıkça saçınızi örtün diye bir emir yok.

0|0
22|38

En İyi Erkek Görüşü

• Hz. Muhammed s. a. v zamanında kadınlar bolca ziynet eşyası kullanırlarmış , ve o dönemde hırsızlar kadınların kollarındaki veya herhangi bir yerindeki ziynet eşyalarını çalmak için o bölgeye kesici aletlerle vururlarmış hatta çok iğrenç bir şekilde kolunu bile kesiyorlarmış, bunu peygamberimize sormuşlar, o da şunu emretmiş ''ziynet taktığınız yerleri örtün'' diye.. olay bundan ibaret.. Müslümanlıkta türban yoktur. Na mahrem yerleri örtmek vardır başını örtmek ise kulaktağunda küpe vb. ziynet eşyalarıın gizlemek içindir.

1|4
    0|0
    • *kulağında.

• @yendimkızbaşıma bunlar yaşar nurici kemalist ayet inkarcıları
      kuranda baş örtüsü vardır humur kelimesi arapçada kadının sacını örtügü sekildir
      humur kadının başına örtügü örtüdür humur türkçede eşarp yazma yemeni türban manasına gelir
      sac baş akıl dahildir
      hamr arapçada içkidir
      hamr aklı örtügü , için içki denmiş baş akıl dahildir cahiller bilmezler

Erkekler Ne Diyor 37

• zaten bunu soyleyen kadin bastan sapiktir tahrik diye bir sey yok zaten sactan tahrik olan erkek yok نَ
    Mü’min/İnanan kadınlara söyle: bakışlarından kıssınlar, iffetlerini (1) korusunlar. Ondan zahir/görünebilen (2) olan dışında süslerini (3) göstermesinler; örtüleriyle (4) açıklıklarının (5) üzerine vursunlar/koysunlar (6). Kocaları, babaları, kocalarının babaları, oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kadınları, yeminlerinin sahip oldukları (7), taabiyetindeki/hizmetindeki arzu sahibi olmayan erkekler veya kadınların avretine (8) henüz zahir olmayan çocuklar dışında süslerini göstermesinler (9). Süslerinden gizledikleri bilinsin diye ayaklarıyla vurmasınlar (6b). Hepiniz Allah’a yönelin, ey mü’minler/inananlar ki kurtuluşa eresiniz. oyle guzellik icin bas ortusu orten kadinlar sizi yemin olsun kendi ellerimle hic acimam oldururum diyil cehennem simdiden cehennem yasasam bile fark etmez saygisi olan musluman kadinlara saygisizlik yapmayin

0|0
    0|0
  • öncelikle sana hen büyük sebebini söyliyim bizim dinizimiz İslam ve İslam şartlarından farz olan aslında tüm kızların takması gerektiği birşeydir. Allah biz erkeklere Cuma Namazını farz kılmıştır erkeklerin göğüs kıllarını , dizinden ve dirseğinden yukarsını göstermesi caiz değildir kimisi haram der mezhebe göre değişir burada kadınların ise ayak bilekleri, el bilekleri, yüzü, saçı ve kısacası vucudun her yerinin kapatılması gerekmektedir çünkü bir kadın kendi kocasından başka bir erkeğe kaşını bile göstermesi günahtır bunu çoğu erkek ve kadınlar uygulamaz sadce sacını kapatmayı tercih ederler çünkü kapatırlarsa kime gösterecekler ama öbür dünyada zebaniler siz kızlara cok güzel gösterecek baş örtüsü ise sacını kapatmak için takılır sizin o tekbir tane bile sacınızı göstermeniz cok büyük günahtır ve biz bu günaha cok giriyoruz. Bir gün bir papaz kilisenin tepesine cıkar ve kızlarına şöyle seslenir Hey hıristiyan kızları boynunuza bir hac takın takınki hıristiyan olduğunuz belli olsun müslüman kızlarından bir farkınız kalmadı onlarda sizin gibi oldular ve sizi onlara benzetiyorum hac takınki sizi hayıra biliyim. Biz dinimizi korumuyoruz biz kendi sonumuza gidiyoruz geçmiş olsun...

0|0
    0|0
  • bu mantığa göre, bir iskandinav ülkesindeki çıplaklar kampında da kadının bacağından tahrik olanın zihninin sapık olduğu düşünülüyorsa,
    burda da bir bacaktan tahrik olan sapık ruhludur.
    zaten size göre erkekler hep sapıktır.
    zaten size göre kadınlar çıplak gezmeli erkekler akıllı olsun.
    biraz zor ama bir düşün bakalım bağlantı kurabilecek misin?

0|2
    0|0
    • Kardes ınsan vücudu sonucta bu kadar anormallestirmeyin hersey cinsellikten mi ibaret Münih'te çıplaklık serbest ve kimsenin aklına bu tarz düşünceler gelmiyor + Tanımadığı bir kadından tahrik olan erkek veya aynı şekilde tanımadığı bir erkekten tahrik olan kadın evet sapıktır

• Olay basörtüsü degil. Bir insan duvara bakıp tahrik oluyorsa o kisinin duvara bakması dinen haramdır. Evet bu düşünce gülünç gelebilir.
      Ser'i kanun diye bisey var. İslam ölçü koymustur. Bu ölcüyü koyarken ona münihte caiz İstanbul'da haramdır demez.
      Allah kadını da erkegi de yaratırken neyin neye sebep olacagını bildiği için yasalar koymustur. olayi kücük değerlendirirsen, küçük görürsün. münih'te kimsenin kimseden tahrik olmadıgını tecavüze tacize yeltenmedikleri icin mi bu kanıya vardın? İnsanların zihinleri ve hormon düzeylerini mi ölctün?
      Münih dedigin sehirde tahrik olmuyor dedigin kisilerin gecmisteki ne tür tecrübeleri edindigini gördün de mi örnek verdin?
      Verdigin örneklerin öncesini sonrasını gördünde mi bu örnegi verdin?
      Mümin oldugunu düşünüyorsan bu ayetlere iman edeceksin.
      Iman ederim ama aklim almiyor, ben aklımla hareket ederim mantıgıma bakarım diyorsan mümin taklidi yapma. Bizi de yorma.
      Olmuyorsa olmuyor napalım.

• Kuranda soyle buyuruyor. Ey kadinlar ey erkekler gozleri haramlardan korunun.(nur suresi 30 ve 31 ayet) Burda hem erkekler icin hemde kadinlar icin gozler haramlardan bakmaktan sakinin diyor. Ortunmekte burdan dolayi.

Baska ayet soyle diyor. Ey iman edenler zinaya yaklasmayin cunku o buyuk cirkin bir yoldu bundan uzak durursan kurtulusa erersiniz.

Burda basini kapatmasa zina goturebilecek bir yoldu. Ama kapanmis olsaydi hic erkek kapaliya yaklasmaz.

Iste sonuc Allah emridir kapanmak ve zina yapmayin demiyor yaklasmayin diyor.

0|0
    0|0
    • Saç harammiymis

• Ben kimseye saptirmak niyetiyle anlatmiyorun asil sorun sen anlamak istemiyorsun.

• Allah sana islah etsin

• ''Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz." Nur Suresi 31. Ayet-i Kerime...

0|0
    0|0
    • Mahrem yerlerini diyor saç mahrem mi açık açık saçını örtün diye bir emir bile

• oku belki bir şeyler öğrenirsin

Cuyûb da "Ceyb" kelimsenin çoğuludur. Göğüs, gerdan, yaka gibi anlamlara gelir.

Yani, bu açıklamalardan sonra, ayetin anlamı açık şekilde şöyle olur: "O kadınlar başörtülerini göğüslerinin (gerdanlarının) üzerine indirsinler (baş ve saçlarını örten başörtüleri, gerdanlarını ve boyunlarını da kapatsın.)"

Bu ayet kadınların baş, saç, göğüs, gerdanlarının örtülmesini emreden, şeffaf giysilerle vücut hatlarının belli olmasını yasaklayan ve baş örtmeyi emreden açık bir ayettir.

• örtünmek lafından sadece saç mı anlıyorsun? Dışarıda senin gibi anlayan bir sürü insan var. Çoğu kızı görüyorum başını kapatmış daracık pantolon giyinmiş üzerine birde dar tişört giyinmiş sonrada ben kapalıyım diyor. Kimisi de strej giyip çıkıyor. Eminim başörtüsünü de sırf moda olsun diye takıyorlardır. Burda örtünmekten kasıt hem başını örtmek hemde vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde giyinmektir. Saçtan tahrik olan erkek zihnen sapıktır demişsin. Evet sapık erkekler her tarafta muhakkak vardır. Eğer açık saçık giyinirsen bu o sapıkların dürtülerinin eyleme dönüşmesine sebep olacaktır. O yüzden örtünmek bir nevide kendini o sapıklardan korumaktır. Bu videoyu izle anlarsın o zaman. 😉

https://m.youtube.com/watch?v=TLJvw20ZYWI

0|0
    0|0
  • Şuanda kesinlikle tamamen siyasidir ayrıca kurana namahrem yerlerini örtü der

1|0
    0|0
  • Kendini korumak için.

0|0
    0|0
    • Baş örtüsü takinca tecavuzler bitecek zaten peki en sapık ülke neden Arabistan çünkü adamların zihni sapık orada kadınlara muz kabak salatalik yemek yasak çünkü nimeti cinsel organa benzetiyorlarmis adamların aklında var bu tür düşünceler şimdi bunun din ile ne alakası var

• Sevgili dünyadan bir haber cahil kardesm,
      Birazcık arastirsaydin veya az da olsa bilgili olsaydın bu haberin doğruluğundan şüphe etmezdin senin sapik dedigin Avrupalilar emin ol o cok sevdiginiz beş para etmez Araplardan fazlasiyla insan
      m.milliyet.com.tr/.../default.htm

www.sozcu.com.tr/mobil/home/detay?post_id=997573

İstediğin haber sitesine bak.

Arapların en sapık ülke olduğunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum bunun en büyük ispatı orada tecavüz edilen kadınlarin hapse atılması tecavuzcunun de serbest birakilmasi birazcık Suudi Arabistanda yaşananları araştır insanı islamdan sogutuyorlar Araplara göre namus iki bacak arasından ibaret çünkü kadınların eziyet gördüğü ezildigi bir toplumj nasıl oluyor da savunabiliyorsunuz

• Sevgili kukla,

Haber sizin gibi sazanlar için yalan olarak hazırlanmış.

O haber sitelerinr baktığında koydukları resimden çok belli zaten atı idam ettikleri.

• saçtan tahrik değil olay. çok güzel bir kız düşün sonra saçlarını kazı tamamen. estetik görünür mü? tabi ki hayır. ki sadece başörtüsü de değil zinetlerinizi kapatınız diye geçer aslı. saç olarak belirtilmemiştir. inancın derecesine bağlı olarak kapanmak bayanın bileceği iş.

0|0
    0|0
    • Sacmalamişsın. Güzel bir kadın görünce niye tahrik olasın? En fazla beğenirsiniz bu da gayet doğal bir durum ayrica sactan tahrik mi olunurmus. Hadi tahrik oldun diyelim bu senin suçun senin günahın olur neden kadın sen tahrik olmayasın diye suratini gizlesin tüm erkekleri kendiniz gibi sapık olarak görmeyin.

• O kadar yobaz yorumdan sonra sinir vurdu coştum kardes tüm aile kapanıyor birde..

• Ayrıca genel olarak konuştum

• Tesetturlu olmak iffetli olmak anlamina gelir. Mesela erkekler icin tesettur Gobek ve diz kapagina kadardir kadinlarda ise tesettur el ve yuz disinda heryerdir

0|0
    0|0
    • namus zihinde biter başa örtü atmaya insan iffetli olmaz.

• Senin düşüncenin göre tecavuz eden değil edilen suçlu çünkü o erkeği baştan çıkarttı kadin eger kendini gostermese erkek tecavuz etmeyecekti. bumudur? Aynı şey.

• Nee alaka yaa sikinti ne biliyo musun sirf islamin gerekliligini yerine getirmemek icin bahanelerin arkasina siginmak ne kadar mantikli yaa zaten takmiyosun senden takmani isteyende yok bu soruyu ne mantikla soruon anlayamadim...

• Farzdir ortunmek. Sadece basortusu degil

0|1
    0|0
  • güzel dinimizin emri çok başkadır tesettür açık olarak hicab şeklinde emredilir ama gel gör ki bunu kendine yediremeyen kadınlar baş örtüsünü takıp üstü forma altını sorma modunu icad etmiştir ;) :DD

0|0
    0|0
  • BAk baş örtüsünün hiç bir mantığı yok ama senin dediğin mantıksızlık şeylerde var ben çevremdeki her kıza prenses gibi davranırım saçını beğenirsem çok hoşmuş derim bende mi sapığım şimdi

0|0
    0|0
    • Ben dedim ki bu gayet doğal bir şey zaten dünyada satan tahrik olacak insan da yoktur sapık olan kişi satan tahrik olan kişi

• Bir başörtüsü takmak var birde kapanmak var.

0|0
    0|0
  • Arabın dini farz biçmiş

0|0
    0|0
  • Namazı niçin kılıyorsak başörtüsünü de onun için takılır. Yani Allah'ın emri olduğu için. (Nur suresi, 31) Google amcadan bak..

0|0
    0|0
    • Namaz yaratıcıya dua etmektir insan bir emir olduğu için yapmaz icinden geldigi icin yapar zaten zorunlulukla yaparsa gerçekten inanmiyordur fakat başörtüsünde hiçbir mantık yok.

• Türkler İslamda önce Goktanriya inanır o düşüncede de kendilerince tanrıya dua ederlerdi namaz yani fakat bunu zorunluluk olduğu için yapıyorlardı kardes sana zorla birsey yaptirsalar bu ne kadar içten olur?

• Zorlama yok ama davranışlarının, yaptıklarının neticesine katlanmak var. Cennet-Cehennem var ki oraya gidecek olanlar da var. Sadece müslüman olmayanlar gidecek değil müslümanlardan günahları ağır basanlar da gidecek. Özgür iradenle yaptıklarından herkes sorumludur.

• Bu yaradılış meselesi biz yaratıcıdan iyi bilecek deyiliz dimi ne diyorsa koşulsuz uymak lazım diye düşünüyorum!! yorum yapmadan

0|0
    0|0
    • Kuranda da sorgulayın diyor kardesm

• Evet kardeşim.

• Bunlar nasıl kesin emir ise baş örtüsü de aynı nerden sorgularsan sorgula sonuç örtünmek olarak karşımıza çıkar yani emir kesin

• inancını yerine getirmek için

0|0
    0|0
  • İnkâr edip, âyetlerimizi yalanlayanlara gelince; onlar cehennemliklerdir. Süreli orada kalacaklardır. Orası ne kötü bir sondur!
    tegabun 10 kuran ayeti hadis filamn da degil

0|0
    0|0
  • zamanla her şey değişecek, eskiden insanlar oluyordu belki ama şu anda daha az değil mi, kapalı annelerinin yanında başı açık kızlar da var demek ki türbanlı veya başı örtülü kadın sayısı da azalıyor

zamanla

0|0
    0|0
  • İslam dini emrettiği için olabilir mi?

0|0
    0|0
    • Din git puta tap derse git camdan atla derse hemen yapacak misin, sorgulamadigimiz için bu ülkenin hali boyle

• Allahın emri çünkü...

0|0
    0|0
  • Dinlerin sacmaliklari iste mantik aranmaz :)

0|0
    0|0
    • Madem bizim dinimiz o zaman yorum yapmak sana düşmez kes sesini

• Yorumun için teşekkürler ama ben meali 3 defa okudum ayrıca ben gelenek için yapsaydım kesinlikle açık olurdum ama farz diye mecburen örtülüyüm yoksa tesettür hiç kolay değil

• Peki sen bilirsin

• Erkekler tahrik olmasın deyu.

0|0
    0|0
    • O zaman erkekler neden ortunmuyor kardes

• Yakın zamana (50-100 sene ) kadar erkeklerde başını bir şeylerle kapatırdı. Şapka, fes, şal, puşi gibi değişik şeylere. Başı açık gezen erkek çok azdır. Dışarı çıkarken erkek başına mutlaka bir şey alır. Kapalı yerde çıkarır. Şimdi yok böyle bir şey. Aynı şekilde kadınlar da mutlaka başını bir şeylerle kapatırdı. Bütün dinlerde böyleydi. Şimdi Müslüman da olsa başını örten kadın sayısı çok az.

• Bayıyosunuz bazen

0|0
    0|0
  • aç kuranı oku mealini

0|0
    0|0
  • sevmem

0|0
    0|0
  • Din gereği kadinin el ve ayak bilekleri haric baska bir erkege gorunmemesi gerekir

0|0
    0|0
    • Kadın oldu olacak evinden çıkmasın? Hersey erkek etrafında mi dönüyor erkek tahrik olmasın erkeğin aklına cinsellik gelmesin.. Hersey cinsellik mi sen her dakika cinsellik mi düşünüyorsun? Herhangi bir kadına bakınca aklına seks mi geliyor o halde sapkinsin.

• @komşukız sen en iyisi Arabistana git bacim orda senin gibi yobaz sayısı çok bu ülke temizlenir en azindan

• Bu kuranda geciyor ben tahik oluyorum diye kapan demiyorum beni baglamaz ne giydigin ama sirf kendin icin giymiyorsun erkekler icin giyiniyorsun bunuda herkes biliyor.

• sen niye gizliden yazdıgını açıkla bende onu açıklarım,

0|0
    0|0
    • Çünkü ot beyinlilerin hakaretlerine maruz kalıyorum. Yeterince açıklayıcı?

• Yargilasinlar çokta... kimde

• ozaman gizli yapmasaydın madem... degil :D

• tövbe tövbe nasıl soru bu senin aklına kimler sokuyor bunları oo my god

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 22

• Peki o zaman niçin onlarca şair onlarca yazar saça odaklanmış. Bir sürü şarkıcı saçı da konu alıyor. Yalansa yalan de. Bir sürü kanıt gösterebilirim. Yok sapıktır falan. O zaman saçını niye gösterme derdindesin ki? Niçin saçını şekilden şekile sokma derdindesin? Niçin birçok insan yüz tipine uygun saçı bulmaya çalışıyor? Hani bir sürü şey var. Niçin mi örtünüyorum dinim bunu gerektiriyor efenim. Eşimden başkasının saçımı görmesi uygum değil. Bir tek saçımı mı? Vücudumu da. Belki bu yüzden Anlıyı anlıyorsunuz. Kapanmak bir tek saçı kapamakla olmuyor. Vücudunu belli etmeyecek şeyler de giymelisin. Baş örtüsünü bir şeyle sınırlandırmazsın yani. Çok hassas bir konu bu. Benim ya da onun bunun anlatmasıyla olmaz. Kuran'ı Kerim'i açıp oku kardeşim o zaman saçla tahrik olan sapık falan bu düşüncelerimden kurtulursun. En basitinden sana şu örneği verip kapatacağım. Yeni kapandım yani 3 ay falan oluyor bak. Bundan 3 ay öncesinde arkadaşlarla gezmeye gidiyorduk 2 kız öndeyiz biz Halkapınardan aktarma yapıcaz oğlanın biri bana geldi ve ağıra alınmayacak şey dedi. ya da aynı şekilde bir gün Küçükparktan çıkıp büyükparka geçtik işte Çiğdem kola yapıyoru klasik öğrenci 2 arkadaşız. Tam işte oturduk çimenlere bir oğlan bana bakıyor ama Nasıl bakmak gözünü ayırmıyor kalk dedim gidiyoruz arkadaşa kalktık peşimden geldi ve önüme geçti sonra bana doğru yürümeye başladı dediği şey "Offf çok güzelsin be" üstümde de bak normal koşa kollu ve pantolon var, ve saçlarım böyle bir güzel neyse. Sonra gittik işte ordan. Kapandıktan sonra bana 3 aydır hiç böyle diyen olmadı. Yine aynı ortamdayım, aynı yerlere gidiyorum hatta daha değişik yerlere de gittim ama hiç kimse böyle bir şey demedi. Cuma foruma gittik 6 kız. Yanımızdan geçen erkeklerden hiçbiri benimle göz teması kurmadı. Sınıf arkadaşlarım da artık hani elimi uzatsam acaba tokalaşır mı tokalaşmaz mı düşüncesiyle çoğu uzatmıyor. Anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım. Anlamayana da ne yaparsan boş yani. Araştır kardeşim araştır.

1|0
    0|0
    • Cok guzel bir yorum ozellikle basta yazdiklarin. yasadiklarina pek katilmiyorum erkek laf attcak olduktan sonra herturlu atiyor ya da bakiyor dikizliyor.

• @yendimkızbaşıma teşekkürler 😊 İlla ki vardur laf atanlarda bana denk gelmedi çok şükür. Tüm kapalı kardeşlerimize laf atan bir sürü insanı gördüm de tek bana olmadı.

• @Scre4m şimdi kavga çıkar kesin kapalılar ayaklanır :D @soran herkesin fikri kendine onlar bize nasıl bişey demiyolarsa bizde onlara bişe diyemeyiz bende kapalı değilim ama kapalı olanlara her zaman saygım var onlar belki kendini sadece eşlerine göstermek istiyolardır saçlarını falan kocasından başka kimse gormesin istiyolardır bilemem anlamıyom ama onlar ne düşünür bilemeyiz

0|0
    0|0
  • Nedeni yok biri uydurmus digeri ona inanmıs yoksa sen cidden sac gostermenin gunah olabilecegini dusunuyo musun?

1|0
    0|0
    • Eski zamanlarda yobazlar uydurmus kadınlar kapansın diye biri kapanmıs digerleri de ondan gormus kapanmıs gunumuze kadar yansımıs boyle sacma sapan bir sey dinin geregi degil. Ama insanlar bunu anlamakta sıkıntı cekiyo malesef

• sizin gibi din düşmanları anlamazlar namaz yok deseler namaz yok diceksiniz
      humur eşarp manasına gelir allahın ayetiyle oynamayın dinden cıkarsınız

• Sonucta tahrik olanlarda var😉bunlara neden olmamak icin kimsenim niyetini bilmedigimiz icin tesettur gerekli dinimizde amac sacini ortmek degil zaten boynunu ortmek boynunu ziynet yerini ortmezsen zatem bu tesettur degildir gayet net.

0|0
    0|0
    • (Ziynet yani namahrem yerleri ort diyor) Tahrik olanlarda sıkıntı, kıldan tahrik mi olunurmus ln ya da boyundan o halde boyundan tahrik olan kişi bir psikologa gorunmeli çünkü normalde değil. Onun günahı insanı ilgilendirmez onun şeyi kalkmasın diye kadınlar neden suratını saklasın + Belki kadın da erkekten tahrik oluyor o halde erkek neden ortunmuyor namus tek kadında mi var

• Cok karisik bir zihin yapin var tek yonlu bakiyorsun simdi sana dakikalarca bunun nednini aciklayamam arastir cok arastir onca musluman bosuna kapanmiyor muslumanlarin cogu boyle emir bu..

• Canlari istiyordur ortuyolardir sanane ki? Ayrica Kur'an da bunun mantikli bir aciklamasi var. Onu gectim Islam dinine mensup kadinlari basortusu temsil ediyor. Senin karsina iki kadin gelse biri basortulu biri basortusuz sen hangisinin dinini cozersin? Basortulu olanin. E onlarda bundan hicbir utanc duymadiklari yani Islam dinine mensub olduklarini belli etmek icin takiyorlar.

0|0
    0|0
  • Dinin gereği kapanılıyo

0|0
    0|0
  • İslamiyette kadınların yerine getirmesi gereken bir yükümlülüktür. Başka sebeplerle de takanlar olabilir kimin neden taktığı beni ilgilendirmiyor. Sadece saygı duyuyorum.

0|0
    0|0
  • Tesettür bir ayettir. Bende tesettürlüyüm elhamdülillah. Allah kadınları savunmasız yaşatmıştır. Ve tesettür ayeti inmiştir. Kadınlar kendini dış dünyadan korusun diye. Bizler çok kıymetli varliklariz dinimizde. Bunun içinde kendimizi ortmemiz korumamız gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Kuran'da yazan bir emir olduğu için.

0|0
    0|0
  • Öyle bir emir yok ama bende kapalıyım çünkü kendimi böyle daha çok begeniyorum ve ben örtüyü arkadan bağlıyorum bağzıları önden bağlıyo

0|0
    0|0
  • Nur Süresinin 31. ayetinde gereken yazılı

0|0
    0|0
  • bir erkek kadının saç telini görmemeli boynunu ense kısmını görmemeli bu yüzden

0|1
    0|0
  • Cahil arapların uydurması işte.. insanlıgın kımde oldugu bellı olmaz. Yasak her zaman daha çekici olur. Bak mesela mülteciler yılbasında kölnde kadınları taciz etmişler , birçoğu it kopuk. Müslüman araplar kadınlara çok düşkün neden? Kadınları kapatıyolar çünkü zorla.

0|0
    0|0
  • İnançları gereği takıyorlar.

0|0
    0|0
  • Şu yaşa kadar öğrenemedigini biz mi öğreticez

0|1
    0|0
  • Biz başımızı örtüyoruz ama sen şu düşünceyle beynini örtmüşsün

0|1
    0|0
  • Fetva veriyo adama bak..

0|0
    0|0
  • nur suresi 31. ayeti oku anlarsın

0|0
    0|0
    • Ziynetlerini gostermesinler diyor (göğüslerini kapasinlar diyor saçını ört diye bir emir yok kuranda)

• dini bilgisi zayıf birini eig seçmişsin çok komiksiniz. www.kizlarsoruyor.com/.../q4375772-sac-kadinin-susu-mudur bakın bakalım yorumlara

0|0
    0|0
  • 1-Inaç
    2-Siyasi simge (maalesef günümüzde çogu bu sekilde)
    3-Aile baskisi
    4-Sahtekarlik (kendini namuslu gösterme çabasi)

0|0
    0|0
  • Tesettür denildiğinde olaya sadece "başörtüsü, baş örtmek" anlamında bakamayız. O yüzden sana şöyle açıklayayım:
    Fıtraten kadınla erkek birbirine sevdirilmiştir değil mi? Bu da ikisi arasında karşı konulmaz bir çekim oluşturur. 1. si İslam sadece kadınlara değil ve hatta ilk erkeklere tesettür ayetini getirmiştir. Erkeklerin tesettürü göz kapaklarıdır. 2. Olarak kadın doğası gereği güzel yaratılmış bir varlıktır. Ziynet denilmesinin sebebi de budur. Kur'anı'ı Kerim Nur suresi 31. ayeti okursan eğer "Ve mü’min kadınlara söyle, bakışlarını indirsinler (haramdan sakınsınlar) ve ırzlarını korusunlar. Zahir olan kısımlar (görünen el, yüz ve ayaklar) hariç, ziynetlerini açmasınlar. Ve başörtülerini yakalarının üzerine koysunlar (örtsünler). Ve ziynetlerini, kocaları veya babaları veya kocalarının babaları veya oğulları veya kocalarının oğulları veya erkek kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kız kardeşlerinin oğulları veya kadınlar veya ellerinin altında sahip oldukları (cariyeler) veya erkeklerden, kadına ihtiyaç duymayan hizmetliler veya kadının avret yerlerinin farkına varmayan çocuklar hariç, açmasınlar. Ve gizledikleri ziynetleri bilinsin diye ayaklarını vurmasınlar. Ey mü’minler, hepiniz Allah’a tövbe edin! Umulur ki, böylece felâha eresiniz." saçların kapatılmasının gerektiğinin de belirtildiğini göreceksin. Burada bazı insanlar "bacaktan saçtan da etkilenenlerin sapık zihniyet olduğunu belirtmiş. Kardeşim ne denirse denilsin erkeğin nefsi kadındır. Dinimizde kasıtlı olarak 2. kere namahremle göz göze gelmenin bile haram olduğu belirtilmişken neyden bahsediyoruz? Dinin gerektirdiği şekilde kapanan ve tesettürsüz bir bayan düşünün. Hangisi erkeklerin dikkatini çeker sizce? Bu devirde kapalıya da bakıyorlar diyenler olacaktır. Burada da niyettir önemli olan. Sen elinden geleni yapar göz tesettürüne de kıyafet tesettürüne de dikkat edersin ola ki biri bakıyor bu onun günahıdır.

0|1
    0|0
  • Tamam iste zihin olarak sapık olan erkeğe karsi kendin vermissin cevabı

0|0
    0|0
Yükleniyor...