Şizofren bir sevgiliye sahipseniz ne yapardınız?

Aradan 5 ay geçiyor ve siz anlamıyorsunuz çünkü belirti vermiyor. Birkaç olay yaşıyorsunuz hatunun yaşadığı şeyleri (duyduğu gaip sesler vs.) ciddiye aldığını ve önemsediğini farkediyorsunuz. Tedaviyi öneriyorsunuz reddediyor çünkü hasta olduğuna inanmıyor. İçinde konuştuğu şeyin saçma olduğunu kanıtlıyorsunuz , inanmıyor. Ne yapmalı? Terk etsen intiharla tehdit ediyor terk etmesen tedaviyi kabul etmiyor? Nasıl yuva kurulur bununla?

0|0
14|13

En İyi Kız Görüşü

• içinde bulunduğunuz durum çok zor bir durum ilerleyen zamanlarda ilişkinize ve size çok olumsuz etkileri olacaktır psikolojiniz ister istemez çok etkilenecektir ve sizdede sorunlar çıkmaya başlayabilir psikolojik olarak çok yıpranırsınız sevgilinizi çok seviyorsanız ona değer veriyorsanız ona verdiğiniz değeri hissettirin onu en iyi siz tanırsınız bu konu hakkında araştırmalar yapın bir psikoloğa gidin kendiniz görüşün onu nasıl ikna edebilceğiniz konusunda bireysel bir görüş içerisinde bulunursan sana çok yardımı olabilir ailesi bu durumdan haberdarmı? şizofren hastalığı çok ciddi bir hastalıktır her türlü sorunla karşılaşabilir ve hayatınız altüst olabilir sağlıklı bir hayatınız ve iletişiminizin olmasını istiyorsanız kesin bir psikoloğa görünün bu süreçte ona destek olun Allah yardımcınız olsun inşAllah

0|2
    0|0
    • Ailesi durumu anlayamacak kadar eğitimsiz. Sevgilimde zaten tedaviyi reddediyor, hasta olduğunu bile kabullenmiyor ortada delilleri apaçık gördüğü halde... Sağol

• kendisi kabullenmiyor zaten şizofren hastaları bu tür durumları asla kabul etmez ilk başta kendiniz tek başınıza bir psikoloğa giderseniz onu nasıl ikna edebileceğiniz konusunda ve durumu hakkında konuşmalar yapabilirsiniz ve psikolog size yardımcı olabilir bu konuda tekrardan Allah yardımcınız olsun

Kızlar Ne Diyor 13

• yuva zor be kardeşim. ailesi ile irtibat kur. durumu anlat. şizofreni tam olarak iyileşebilen bir rahatsızlık olmadığı gibi, çocuklara geçme olasılığı da var. sıkıntı yani. yol yakınken akıllıca bir seçim yapmalısın kanımca

1|1
    0|0
  • Emin ol, eğer haklıysan ve seviyorsan bir psikologa danışmanı öneririm. Bloglar, kitaplar vs. de var onlardan da yararlanabilirsin.

0|1
    0|0
  • ovv durum fena harbiden. Bence ne yapıp ne edip doktora gitmelisiniz

0|1
    0|0
  • Terk ederdim.

0|0
    0|0
  • İnanmaz çünkü şizofrenler hasta olduklarının farkında değildir

0|0
    0|0
  • sakın yuva kurma çocuklarınızda şizofeni olabilir. Zaten yuva kursan yürütemezsin. Ailesiyle konuş. Bazı psikologlar eve geliyor sanırım görüşmeler için ne kadar doğru bilmiyorum. Varsa şayet arkadaşın olarak tanıt ya da kuzenin olarak konuştur onları.

0|0
    0|0
  • Sen öldür kendini açık ve net çözüm -.-

0|0
    0|0
  • ikna eder doktora götürürüm

0|0
    0|0
  • Zor bir durum korkardım ben ondan valla kaçıp giderdim 😀

0|0
    0|0
  • Ayrılırım hıc ugrasmam valla

0|0
    0|0
  • Ya boşversene düzelmez o başına bela olmuş

0|0
    0|0
  • Ikna etmen ve tedavi olmasi lazim

0|0
    0|0
  • Uzaklaşırım ondan, çekemem.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• çok zor bir seçim fakat bende onu ; tedavi görmezsen ayrılırımla tehtit ederim

öte yandan nasıl bir hayat yaşadın bilmiyorum ama

kendi hayatıma uyarlarsam çok sevgilim oldu ve çoğu da ayrılırsan ölürüm , intahar ederim , senin için ölürüm gibi biton cümle duydum

dönüp ardıma baktığımda hepsi hala yaşıyo :D kısaca tedaviyi kabul etmezse ayrılırdım

başkası ölmesin diye hayatımı mı öldürcem

0|0
    0|0
    • İyide bir kere ayrıldım intihar etti. Ölmedi. Hap yutmuş iki avuç... Rengarenk kusturdum

• kardeş o zaman köle olcan. bu dediğin bu kapıya çıkıyo

şizofrenliğinin sence ileri boyutu yoksa , sence hayatın kararmayacaksa ayrılma evlen o zaman , ama akla en çok yatanı onu tedaviye ikna etmen , bununda tek yolu ; onu sensizlikle korkutmak , yani tedavi görmezsen ayrılırım demek.

he genede yanaşmıyosa yapcak bişe yok , ben yoluma devam ederdim , benim için düzelmeyi kabul etmiyosa , demek ki bana aşık değil , ben onda sadece saplantıyım , bana takmış. aşk bu değil abi , aşıksa tedavi görür.

• anladım sağol

• Kardes inanclarini bilemem ama musallatta olabilir.

0|0
    0|0
  • Bendede vardı şizofreni ama atlattım ben kendi kendime bence terket hiç bişey yapamaz şimdi o korkusuna yapıyor senin ona değer verdiğini ve böyle söylerse sende ayrılmazsın diye düşünüyor.

0|0
    0|0
  • terk ederdim. intihar falan edemez. İntihar etcek olsa sana sormaz. kimse kendi canına kolay kolay kıyamaz.

0|0
    0|0
  • Kardes inanclarini bilemem ama musallatta olabilir.

0|0
    0|0
  • Doktora götürürüm

0|0
    0|0
  • Bendedevar sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • kardeş aynı dur um benim başımada geldi işin zor ama bırakıp gitme düzelen insanları gördüm yakınımda çocuk sahibi dahi oldular. iyibi doktora gidin ilaçlarını düzenli kullansın bişeyle meşgul olsun sürekli.. sende fazla takma ölümden öte yol yok

0|0
    0|0
  • Seviyosam psikoloji okurum

0|0
    0|0
  • zorla doktora götürürüm

0|0
    0|0
  • ßimdi düşündüm de benimki de olabilir.

0|0
    0|0
  • Nasıl ya konuyu açsana biraz daha kardes

0|0
    0|0
    • Hatun içinde bir ses olduğunu bunun ona her zaman doğruyu söylediğine inanıyor. İçinde biri olduğunu onunla konuştuğunu söylüyor. Duvarın arkasında biri var dedi baktım yok, olmadığınıda gösterdim ama biri vardı gitti diyor. Yani şizofren. Gölgeler görüyor vs.

• Arkadaş ailesine anlat durumu eğer ailesi bilmiyorsa seni yakın arkadaşına de o anlatsın yoksa bırak gitsin intihar ederse etsin senide delirtir yoksa boşver seviyorsan uğraş ama ne bilim gidik yani hatun

• seviyorum ama soğutuyor bu davranışları...

• Ona sahip çık birlikte gidin dr a sen ikna edersen ksnks

0|0
    0|0
Yükleniyor...