Bu Haber Kanınızı Donduracak.. Yok Böyle Bir Şey?

Bu Haber Kanınızı Donduracak.. Yok Böyle Bir Şey?

Amerika lı bir turistin çektiği yukarıdaki büyük fotografa DİKKAT li bakın.. Yürüyen bir Pakistan lı ve kızı gibi görünüyor... İlk bakışta turistte böyle sanıyor ama gerçek şu ki;

Bu Pakıistan lı Şahıs 11 Yaşındaki çocukla evli ve utanmadan yanında dolaştırıyor..
ilk okudugumda kanım dondu.. Dehşete düştüm..

En çok üzüldüğüm ve en büyük cezaları alması gerekenlerin çocuk istismarcıları oldugunu düşünen biri olarak sorum şu ki;

Elinizde bir ceza yetkisi olsa bu tür adam diyemediğim mahlukatlara ne gibi bir cezayı uygun görürsünüz?

( Alttaki resimdeki kız ise örnek.. 11 yaşında kız çocugu biyolojik olarak bu şekilde oldugunu vurgulamak için.. Haberdeki kız değildir..)

0|1
15|26

En İyi Erkek Görüşü

• Görüşleri okuyayım dedim de, bazıları dünyadan o kadar kopuk ki... "belki evli değillerdir, islamı karalamak için bu haberi yapmışlardır" diyen bile olmuş. Bu tip çok örnek var. 8-9 yaşında kız çocukları ile bile evlenenler var.
    Bknz: muhammed in ayşe ile 9 yaşında evlendiği söylenir. Bazısı da 9 değil, 13 der ama değişen bir şey yok, genede bir kız çocuğu...

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Birşey karşılığı birşey için küçücük kızları mal gibi alıyorlar kendilerine allaha havele ediyorum böyle vicdansizlsri

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Saçma birsey. Nikah defteri var veya akti var mı?

Bırakın islama çamur atmayı

4|3
    0|0
  • belki de kızı nereden biliyoruz?

1|1
    0|0
  • Şimdi eğer müslüman isen, Allah'ın yasak etmediğini müminlere yasaklayamazsın. İslami açıdan yanlış hiçbirşey yapmıyor adam.

1|2
    0|0
    • 4 kadinla evlenmekten degil, 11 yasinda cocuktan bahsediyorum...

• @IRainmaN 1.) Yazida muslumanlikla bunu bagdastiran bir cumle, hatta ima bile yok..
      2.) Onemli bir haber ajansinin haberi..
      3.) "Kopegin insani isirmasi degil, insanin kopegi isirmasi haberdir" tezine gore siz olayindan baska tarafinizdasiniz.. Saygi duyarim yinede.. Istediginiz yerden bakabilirsiniz ancak benim kurmadigim bir cumleyi kurmusum gibi gostermeyin lutfen...

• CUmle yok adam kim? Müslüman
      Çeken kim? Amerikalı

Gayet iyi anladık

• Delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkarmamış. Kanıt varsa göster yoksa iftira olur anca. Yolda giderken el ele tutuşan baba kız koy bu bunun sevgilisi de zaten müslümanların adı çıkmış bir kaç inanan oldu işlem tamam. Yersen

1|0
    0|0
  • yine de o kızı oraya koymak doğru değil..

1|0
    0|0
    • Haklisin.. Hic o bakimdan dusunmemistim.. Kaldiramamda.. Uzgunum..

• Ya vakit kaybetmeye gerek yok, hergeçen saniye oksijen tüketiyorlar, kafalarını koparıp atacak. Yaşamalarına gerek yok. Zaten çok insan var dünyada. Artık elemeye başlamalıyız.

Hayvan hayvanken türün olgunlaşmamış bireyleriyle çiftleşmez, aslan sürüsünde 10 tane dişi olur hergün bunların tepesinde, yavruya dokunmaz...

İnsandan başka hiçbir hayvan... o halde yok et bunları bari doğaya sırıtma

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Bumudur bu hikayenin ispatı bende bir foto çeker altına bir hikaye yazarım

1|0
    0|0
  • Usendim uzundu soru

1|0
    0|0
  • Şimdi bunun gerçek olduğuna inandırman için evlilik cüzdanlarını da paylaş o zaman sana her türlü destek vereyim ama ben bunun bence müslümanları kötülemeleri için yapılmış bir fitne olduğunu düşünüyorum ..

1|0
    0|0
    • Bunun muslumanlikla ve kotu gostermekle ilgisi yok. Din degil durum ele alindi.. Cunku adi evlilik olan bu durum cocuk istismarina giriyor..

• Ben söyleyecek bişeyi kalmadığında şiddete başvuran bir barbarım diyorsun yani? El yumruğunu yemeyen de kendi yumruğunu balyoz sanırmış.

Enteresan.

Ben gayet açıkça söylüyorum zaten.

• @Ragnar_Lodbrok ben balyoz sanmıyorum sen inanmıyorsun diye kötüleme yeter !!

• Çok yanlış şeyler. Kızın rızası olmadan evlendirilmesi uygun değil ve 11 yaşında bir kız evlilik konusunda hüküm verebilecek yetide olamaz. Yani kızın rızası olduğu düşünülemez. Bu yapılan çocuk istismarının dışına çıkamaz. Yasal olarak evli bile olsalar bu evlilik Türkiye, Amerika ve Avrupa devletlerinde kabul edilemez.

(Birde aşağıdaki kız çocuğunun fotoğrafını yayınlaman çok yanlış. Ne kadar not düşmüş olsan da evli olduğu kızı fotoğraftaki zannedebilirler ve o kızın rızası olmadan bir fotoğrafını paylaşmak yanlıştır.)

0|0
    0|0
    • O kizin resmini koymam yanlisti. Sonradan farkettim.. Sadece cocuk oldugunu anlatmak istedim. Kaldirma imkanim yoj. Uzgunum.😞

• o cocuğu olabilir bu kadar küçük biriyle olmaz orada bir hata var. Boylara baksana

1|0
    0|0
  • Biri Amerikan diğeri ise Müslüman. Normal şartlarda her okuduğunuz habere inanıyor musunuz? Üstelik son zamanlarda Müslümanları karalamaya yönelik onca şey yapılırken. Nereden biliyorsunuz kendi kızı olmadığını? Nasıl böyle çirkin bir iftirayı adamın üzerine atabiliyorsunuz? Koyduğumun Amerikası zaten Müslümanlara canım cicim demeye meraklı değil. Bence iyice araştırın da ondan sonra emin olun.

0|0
    0|0
  • Asagidaki islam dusmanlarina prim cikariyosun peygamberimize hakaret edecek kadar tutturmuslar bir ayse masalini abdli turist diyosun turist ulke bulamadipakistandageziyo nedense herseye inaniyosunuz kurt isci dovuldu diye filustinli cikiyo

0|0
    0|0
  • Açıkcası ben pek gerçekliğine inanmadım , müslümanları karalama kampanyasına dair milyonlarca yalan haber bulabilirim sana.
    Araştırılması gerek , lütfen gördüğünüz şeylerin gerçekliğinden emin olmadan paylaşmayın , paylaştırmayın.

0|0
    0|0
  • Peygamber 9 yaşındaki kızla evlenmiş / takipçileri de peşinden gidiyor / normal bir durum

1|1
    0|0
  • Kızı olmadığını ispatla? Bnde aynı fotonun avrupa versiyonunu bulabilirim ( sübyancılsrı desteklemiyorum lakin avrupa sübyancı dolu )

0|0
    0|0
  • Şahsen tanıyormusun? ne kadar tez canlısınız. dünya bir olmuş müslümanlara kara leke yapıştırmak için gece gündüz çalışıyor. bizim keki leride aracılık hizmeti sunuyor.
    Belki çocuğudur.

0|0
    0|0
  • Al sana barış ve huzur dini islam
    Huzur islamda 😊

0|0
    0|0
  • Dinimizde böyle birşey yok babasının ve o adinin kanı akmalı

0|0
    0|0
  • İslama göre uygun bana gore iğrenç

0|0
    0|0
  • Yuhhhh artik

0|0
    0|0
  • kızıdır o, o kadarda değil. biz müslümanları bu kadar aşağılayamazsınız

0|0
    0|0
  • bunların alacak pitbuluda salacan hadım edecek

0|0
    0|0
  • idam şart

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• '' Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.''

Dinimise iftira atıyrlr :S diyenler için; talak suresi 4. ayet.

Hala anlamayanlar için açıklayalım; Henüz adet görmeye bile başlamamış kızlarla evlenmede dinen bir sakınca görülmediğinin kanıtı oluyor bu ayet.
    Açık mı? Hadi bakalım.

1|0
    0|0
    • Bir ayet bu kadar mı çarpıtılır yoksa bu kadar mı cahil olunur bilemedim ki şimdi şok oldum gerçekten
      Bu dediğin ayet boşanma hususundadır Surenin adı da Talaktır yani boşanma demektir

Medine döneminde inmiştir. 12 âyettir. Sûre, adını işlediği konudan almıştır.
      1. Ey peygamber! Kadınları boşamak istediğinizde onları iddetlerini dikkate alarak (temizlik halinde) boşayın ve iddeti sayın. Rabbiniz olan Allah'a karşı gelmekten sakının. Apaçık bir hayasızlık yapmaları dışında onları (bekleme süresince) evlerinden çıkarmayın, kendileri de çıkmasınlar. Bunlar Allah'ın sınırlarıdır. Kim Allah'ın sınırlarını aşarsa, şüphesiz kendine zulmetmiş olur. Bilemezsin, olur ki Allah, sonra yeni bir durum ortaya çıkarır.

• @yokartıkbune Beni çileden çıkarmak için yazdığını falan düşünüyorum artık.

Yorumları baştan sona oku bakalım, verdiği örneklerle kendi kendini yanlışlayan, üstüne okuduğunu algılayamayıp ekstra açıklama yaptırmaya ihtiyaç duyan, yani defalarca ''çakan'' ben değilim, sensin. :D

Sadece ikinci örneği ısıtıp getirmiş yine, cımbızlama... Şimdi birinci örneği tekrar bastıra bastıra yazalım ve analiz edelim:

''Bunlar gerek on yedi yaşından küçük olup henüz BÜLUĞA ermemiş olduklarından dolayı hayız görmemiş olanları''

Burada neden özellikle 17 yaş yazılmış sence?

Buluğa ermek, ergenliğe girmek demektir. Bu da kızlarda adetin başlaması olarak kabul edilir.
      Genelde 10-13 YAŞ ARASI başlar. Soğuk ülkelerde bu yaş artar, evet.

Şimdi buradan sonrasını gözlerini açıp, iyi okumanı istiyorum.

• ''Kuzey ülkelerinde 17 yaşında başlar'' he mi?

Sıcak ülkelerde de (mesela Arabistan) 7-8 YAŞINA KADAR düşer ergenliğe girme yaşı.

Birincisi, yukarıda neden bu gerçek söylenmeden ''henüz ergenliğe girmemiş, adet görmemiş'' diye geçiştirilmiş ve cümleye direkt 17 yaşından önce diye başlanmış? Bingo.

İkincisi, neden sen de bu gerçeği es geçip durumun tam tersi olan Kuzey ülkelerini referans verdin? Kuran Norveç'te mi ortaya çıktı?

Muhakeme yetinizi kullanın. Kıvırtmadan olduğu gibi kabul edin artık. Bu kadar yeter, cidden sinirlenmeye başladım.

• Simdi buna tabi kimse inanmak istemez falan ama islam cografyasinin gercegi bu.
    Regl olmussa imam nikahi oluyor mu oluyor. Uzerine 3 daha alabilir mi? Alir.

1|0
    0|0
  • Haber kaynagini da ver bari. Ayrica zaten dünya da islamofobi var bu yüden uydurulmus seyde olabilir

1|0
    0|0
  • Ust fotograftaki kiz 11 yasinfan daha kucuk duruyor. Gelisimlere bakarsan yaslara gore ortalama 7 8 olduğunu anlarsin. Arabaya bakinca kizin boyu daha iyi fark ediliyordur diye dusunuyorum. Muslumanlari kotulemek icin yapilan boyle haberlere hemen inanmamaniz gerekiyor. Sonucta gozunle gormedin evli olduklarını.

1|0
    0|0
  • Cehaletin ve istismarın tavan yaptığı nokta işte

1|0
    0|0
  • İğrenç..

1|0
    0|0
  • Bunun kanıtı var mı? Kim nerden biliyor evli olduklarını? Nasil öğrenmiş? Amerikalı bir turist elbetteki bu kareyi bu şekilde yorumlayıp öyle yayacak.. Müslümanlardan nefret eden bir milletten bahsediyoruz

0|0
    0|0
  • okuyunca bir an kaldım kendime gelemedim. cidden ne diyeceğimi bile şaşırdım Şu an.

1|0
    0|0
  • hadım etmeli

1|0
    0|0
  • Tuylerim diken diken oldu gerçekten vahşetten başka bişey değil insanlık dışı..

1|0
    0|0
  • tiksindim

1|0
    0|0
  • Her sey beklenir bunlardan

0|0
    0|0
  • Gerçek islam bu

0|1
    0|0
  • Kaynak olmadan inanmam