Tesettür hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tesettür hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce tesettürlü (kapalı) bayanlar dışardan nasıl görünüyor?

1|0
9|26

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• bende kapalıyım. Ve bazı ınsanları anlamıyorum acınası onlar için üzülüyorum vs gibi yorumlar atmıslar. Aslında bizde aynı seyı sızler ıcın dusunuyoruz ahirettekı halinizi göz önüne getirince. Yani ben açıklıga karsı degılım çokk arkadasım var açık. Bu allahla kişi arasında birşey tabiki. benım demek ıstedıgım açık olan bayanların bazıları kapalılığı acınası hale getırdıler. zaten evet, Müslümanlık garipliktir. Ne mutlu o gariplere dıyor Peygamber efendımz (s. a. v.). Bir de türban davası yaptılar. Kuyruk acınız olduğu için çok uğraşıyorsunuz türbanla öyle degil mi. "Türban" kelimesi bile alaylayıcı bir ifade içeriyor. madem kapalılık önemsiz ve gereksiz ozaman neden uğraşıyor herkes baş örtüsüyle? bana biri bunu açıklayabilir mi? bana birisi baş örtüsünün neden gereksiz olduğunu açıklasa? benım burda lafım Baş örtüsüne düşman olanlar içindir. Zaten böyle düşünenler yazımı okuduktan sonra alınmak isteyen üstüne alınacaktır... Teşekkürler

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Tesettur le problemim yok ama kapalilik hosuma giiyor. Ikisi arasindaki farki biliyorsunuzdur umarim

1|0
    0|0
    • tabiki ama bence sen bilmiyorsun

• Bu konuyu bikiyrm ve zaten bu yuzden yorum yaptim.

• Allah, O'nun yolundaki bilgilerinizi arttırır inşallah. Ben sadece yardımcı olmak istedim

• Çok olumlu bakarım ya dini görevini yerine getiriyor başımın üstünde yerleri var.

1|0
    0|0
  • Dün bir avm de gördüm üstü kapalı bagrı hafif açık yırtmaçlı etek 10 cm topuklu ile poposunu gere gere dolaşıyordu böyle olucaksan hıc kapanma onun dısında kapanmayı iyi becerebılen hanımefendıler çok hoş duruyor

1|0
    0|0
  • Güzel görünüyorlar.

1|0
    0|0
  • ALLAH için kapanıyorlarsa sıkıntı yok

1|0
    0|0
  • Tesettür Tarz değil Farz dır. Nasıl göründüğünün önemi yok

2|0
    0|0
  • Bana göre kapalı bayan okumamış mektup gibi

1|0
    0|0
    • bence o mektup onu okuyacak helalini bekliyor

• bence öyle olan mektup varsa başımın üstünde yeri var ama yok moda diye takıyorsa ayaklarımın altına bile almam kirlenir diye...

• Bilmem ama tesettürle kapalı kavramı çok farklı haberin olsun. Kız altına giymiş daracık kot takmış kafasına örtecek bişey işte bu kapalı tesettür değil!!!1

1|0
    0|0
    • kesinlikle haklısın ben sadece anlamayan olursa diye parantez koydum

• inşallah Allah yoluna daha nicelerini çıkarır

• yok yok ondan nicesi yok bence :)

• Bence birçok kıza yakışıyor tesettür.

1|0
    0|0
  • güzel görünüyor

1|0
    0|0
  • Güzel görünüyor tabi islamı kurallar içerisinde giyinenler

0|1
    0|0
  • normal. ama azgınları da yok değil hani..

0|0
    0|0
  • Bazıları çok çekici görünmeyi başarıyor...

1|0
    0|0
  • kapalıy lafım yokta tesettür biraz modaya ayak uydurmak tarzında bişey onları sevmem.
    kapalı olupta islama ters düşenleri çok görüdm

0|0
    0|0
  • Bazıları moda için kapandım ben diye bağırıyor

1|0
    0|0
  • benim için insanların takmasında sorun yok ama birisi hayatıma girecekse önce saçını saçlı halini görmeliyim benim için saç çok önemli ben gördükten sonra kapanabilir.

0|0
    0|0
  • hala alıp veremediğiniz var belli,

0|0
    0|0
  • Benden uzak Allaha yakın olsunlar

0|0
    0|0
  • Hiçbir önyargı kalıbı olmadığı için benim kafamda açık kapalı farketmez birşey düşünmem

0|0
    0|0
  • @dinsizimansızbayan 10 gram a mım var diye ego yapma a m q kevaşesi popon yer çekimine meyda okuyo maşşallah

0|0
    0|0
    • öfkelendiğinizin farkındayım ama lütfen böyle bir sorunun altına bu kadar ağıza alınmaz kelimelerle yorum yapmayalım

• layıkıyla kapanan bayanlar bas tacı
    kafasını kapatıp baska yerlerını acanlar ıse bok cukuruna

0|0
    0|0
  • bakımlı olduktan sonra açık kapalı farketmez ;)

0|0
    0|0
  • Bazı kadınlara yakışıyor ama bazılarında çok itici duruyor bence.

0|0
    0|0
    • insanlar tesettüre güzel görünmesi için girmezler. ve tesettürlüyken itici olarak gördüğün insanların açık hallerinin daha beter olduğundan emin olabilirsin

• neden merak ediyorsun

0|0
    0|0
    • neden merak etmiyim

• Muhabbet edilmeyecek kadar saygısız ders verilmeyecek kadar kaba bir insansınız lütfen benimle muhatap olmayiniz

• ahahahahhahahahhah la benı nerden bılıorsun ya :D cok komıksın salla salla ıste

• kimseye giyiminden dolayı sempatik ya da antipatik bakmam ama hem başını örtüp hem de 3 kilo boya sürünenlerin suratına kusasım geliyor (ben de yalan yok riyaya dayanamıyorum)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Tesettür kesinlikle ve kesinlike yargılanacak bir şey değil. Kendini dinine yakın hisseden her bayan kapanabilir. Ama bunu gerçekten dini için yapıyorsa ve gerçekten inanarak yapıyorsa. Malesefki bazı kadınlar/kızlar kafaları kapalı olduğu halde daracık pantalonlar ve üstler giyip abartılı makyaj yapıyorlar. Amaç zaten karşı cinsin ilgisini üzerine çekmemeye çalışmak. Bu şekilde dudak büzüp dil çıkarıp instagrama atanlardan bahsetmek bile istemiyorum.. ve herkes kendi dinini kendisi yaşar istediğini yapmakta ve seçmekte özgür. açık kadınlara kötü yakıştırmalarda bulunan kesimleride onaylamıyorum. Kapalı kadınlara yobaz gözüyle de bakılamaz. anlatmak istediğim şey.. saygı

1|0
    0|0
  • Normal görünüyorlar işte. Benim için açık insanlardan bir farkı yok. Tabi Allah katında onlar açıklardan farklıdır o ayrı konu.

1|0
    0|0
  • Neden tesettüre taktınız bu kadar anlamıyorum ki. Tesettürlü bayanlar gayet güzel ve çok dikkatt çekiyor şimdilerde modern kapanma var şallar falan çok güzel benim çok hoşuma gidiyor bende istiyorum kapanmayı

1|0
    0|0
    • Ne guzel ben sadece ne dusundugunuzu sormak istemistim

• Allah'ın emri olduktan sonra kimin ne dediği ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • Hic sevmiyorum ama tum samimiyetimle kendileri icin uzuluyorum.

0|0
    0|0
    • üzülmen için bir sebep yok bence

• bende sizi o cehennem ateşinin içinde gördükçe tüm samimiyetimle sizler için üzülüyorum

• Gorursen soylersin 😊

• acınası

0|0
    0|0
    • dinsiz ve imansız bir sürtükten bu yorum şaşırtmadı

• artık konuyu kapatabilirmiyiz? lütfen

• beni alakadar eden bir sey olması onemli değil sadece yaptığınız konuşmanın yanlışlığını hatırlatmak istedim

• bu nasıl soru?

0|0
    0|0
    • sadece merak ettiğim bir soru

• Artık çoğunun giyim tarzı hoş yani giyimlerine bakıyorum

2|0
    0|0
    • umarım bu sempatin gelecekte artar ve sende bununla gurur duyabilirsin

• bende örtülüyüm :) onlara bakarak giyim konusunda fikir arıyorum :)

• ne güzel

Yükleniyor...