Bu toplum kapalilara karşı neden bu kadar ön yargılı?

Ben 20 yaşındayım 2 aydır is arıyorum kapalı olduğum için is bulamıyorum diyebilirim. Maddi durumumuz çok iyi olmadığı için açıktan okuyorum. Ama neden kapalı kız görünce pis olduğu için kendini kapatmış veya kapalı ama kim bilir neler yapmıştır gibi şeyler uyduruyorlar?

2|2
18|43

En İyi Erkek Görüşü

• Bin canım olsa binide tesettüre kurban olsun kardeşim sen sıkma canını rızkı veren Allah (c. c) ' tır.

3|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• akp hükümetinin iktidara geçmesiyle başörtülü kadınlar her iş alanında var olabilme fırsatını elde etmeye başladı. ön yargı konusuna gelince mini etekliye karşı ne kadar önyargı varsa başörtülüsüne karşı da o kadar önyargı var. bizim insanımızda bir huy bu, alışmak ve bu tür hasarlı beyinlere aldırmamak lazım. aslında senin dem vurduğun olayın özünde kadının bir reklam aracı olarak kullanılması yatıyor. müşteriyi çekmek için alımlı kadınlara ihtiyaç duyuluyor ve bunu başını örtmüş, sade giyimli, mütedeyyin biri karşılayamaz. erkeklerin dünyasında, ister başı kapalı olsun ister yarı çıplak, mağdur olan her zaman biziz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 42

• Onlara göre demokrasi öyle. Sen onlara saygı göstereceksin ama sen saygı istemeyeceksin. Çünkü onlar gibi düşünmüyorsun. Bir çok kapalı ailede kızlarını açık yapıyor. Yav seni Yaradanın emri var. Bunun ötesi yok. İşte her türlü halt yer ama 100 tane kapalıdan birinin hatasını tüm herkese mal eder. Bir tanesi vardı kendi hırsızlığını görmedi gözüyle görmediği birine hırsız diye iftira atıyor. İnsanın kafası kapalı olur beyni kapalı olmasın. Bugün Microsofttq çalışan kapalı mühendisler var. Benim tanıdığım güzel bilimsel işlere imza atmış kapalı doktorlar var. Yani senin anlayacağın olay İslam Düşmanlığı.

2|2
    0|0
    • g__ozgur senin gibiler yüzünden TR gelişmiyor

• tabi anlamak istemezsen iş değişmez herkese iyi günler

• @yagizsasmaz gözüne kadar değil normal başörtülü birine bile böyle davranılıyor. Bir ikincisi Microsoft'ta googlede wolkswagende türbanlı mühendisler çalışıyor. Bunlar dünya devi şirketler. İnsanlar başındaki örtüye değil beyindeki güce bakarak iş yapıyor.

• Bu meseleye bir AÇIKLIK getirecek olursak KAPALILIK yani tesettür Allah'ın Mümin kadınlara emri erkeğin de tesettürü vardıri Ayette Allah emrettiği için kapanıyor kapanan, önemli olan Allah'ın rızasını kazanmak. Başkalarını kaale almamak gerekir bu konuda. Sonuçta imtihan dünyasındayız. Kur'an'da ne diyor Allah? Allah sabredenlerle beraberdir. Üç günlük dünya hangimizin yarına çıkacağı garanti ki? İnsanların giyimi kuşamı üzerinden incitmemek gerekir. Hak geçer Hak! Heleki karşımızdakiler hanfendi nazik olmamız güzel konuşmamız gerekir. Bazıları kadın hakları diyor fakat kapalı bayanlarımızı incitmekten geri kalmıyor. Ne demişler sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma. İnşallah dilediğiniz işte çalışırsınız, Allah hepimizi Hak yol üzere eylesin. :)

0|0
    0|0
    • 15:95 - Muhakkak ki alay edenlere karşı biz sana yeteriz.

• yya insanlardaki ön yargıları yok etmek oldukca güçtür
    siz niyetinizi saglam tutun umarım iş bulursunuz

0|0
    0|0
  • senin adına üzüldüm malesef böyle insanlar mevcut ben bunlara artık insanda diyemiyorum çünkü herkesi kendi gibi bilirler oysa açıl açıklık kapalılık insanın aklında olan bir durumdur bu yüzden allah bölelerinde insanı uzak etsin eminim ki sanada kapalılıgı böyle görmeyen insanlar denk gelecektir böyle insnalr için canını sıkmaya değmez

0|0
    0|0
  • Aptalca zihniyet ürünü bunlar
    Umarım kısa zamanda iş bulursun

1|0
    0|0
    • bir ateisten bunlari duymak hem cok iyi hemde dusundurucu

• bana sorarsan kapali bir kız iş dünyasına zor katılır

• Sizin alginiz ole diyip hepimizi bir etme sizin ateist olmaniz ya Allaha itaat etmeyi kendinize yedirememenizde ya da dini yanlis anlatmalrindan kaynaklaniyor ama sen bilirsin konusmayak bu konulari

• Çünkü bu ülke, g*tünü başını açan herkesin prim yaptığı, erkekleri eğlendirdiği bir ülke yolunda gidiyor.

1|1
    0|0
  • bu önyargılara sebep sen değil, kapalı olup milleti kandırmaya calışanlar, eskiden hic sorun yokken ortalığa türban olayını süren başta oy verilenler, eskiden herkes gül gibi gecinip giderken bir türban olayu cıkardılar millette antipati oluşturdular ben olsam bende almam kapalı birini işe, bazı kanunlar vardır okula basörtülü girilmeyecekmeclise girilmeyecek girilmesin kardeşim girilmesin. şimdi ve sonra bunları daha cok cekeceksiniz. umarım yoluna girer herşey

0|0
    0|0
  • Uydurmalarının sebebi kapalıları karalama kampanyası başlattıkları için. Bunu ne yazık ki bazı nefsine uyamayan kapalılarda yaptıklarıyla desteklemektedir. Genelleme yapmaları senin suçun değil.

Sen sana uygun yerlerde iş aramalısın. Az çok insan tanıyorsan ne tip kişilerle muhattab olmaman gerektiğini anlaman lazım. Büyüklerinden yardım isteyebilirsin.

0|0
    0|0
  • Allah sana sabir Bu milletede akil fikir versin. Zamninda bu ulkenin en buyuk patronlari bagiriyorlardi tv lerde kapanmayin calistirmayiz diye. Ayni zihniyet iste herkesi kendi gibi gormek istiyor. Bulursun onca kapali insan calisiyor sonucda bir yerlerde onlarda is bulurken zorlanmistir. Biraz daha sabir et mutlaka bulursun.

0|0
    0|0
  • Kapalıysan akıl yoksunusundur / ben işveren olsam seni asla kabul etmezdim / Aptal bir elemanla çalışmak istemem

0|1
    0|0
  • Bence sen kendi kendine ön yargı oluşturuyorsun. Çok kapalı bayan var çalışan , iş bulamamanın nedeni sistemdir. Sistem artık sanayi devriminden sonra insan gücüne gerek duymuyor. Ara eleman artık istenmiyor. İsteniyorsa bile bunu ona çok ucuz bir maaşla yaptırıyorlar ve her işi yaptırıyorlar

0|0
    0|0
  • Herkes on yargılı degil

0|0
    0|0
  • Çok kafana takma sen insanoğlunun doğası bu. Tanımadığı kişi hakkında konuşur herkes. Valla türkiyede öyle bir durum olduğunu bilmiyordum. Kalk gel Azerbaycana burda rahatlıkla iş bulursun. Biz ayrım yapmaya karşıyız. Camilerde sünni ve şiiler yanyana namaz kılıyor) yani kimse seni incitmez burda

0|0
    0|0
  • kapalılarda saçı açık olanların Müslüman olmadığını düşünüyor

0|0
    0|0
  • onyargımyok

0|0
    0|0
  • Karakter meselesi

0|0
    0|0
  • Yıllardır öyle yetiştirilmiş bir toplumda ondan

0|0
    0|0
  • bazı insanlar hoşlanmadığı için almaz.. bazıları iş yerinde bir kıyafet düzeni olduğu için mesela migros asla kapalı bayan çalıştırmaz göremezsin yani. fakat bim ya da a 101 kapalı eleman alıyor onu senin kendin araştırıp bulman lazım

0|0
    0|0
  • namus kavramı bazen ters tepebiliyor kardeşim tavsiyem sakin olmakta fayda var olur nasiptir ahlak bazen şerefsizlik ters orantılı olduğu için sıkıntı çıkıyor böyle takma derim. kolay gelsin !

0|0
    0|0
  • Cekici olman gerek

Ama kapali olduğun icin oda zor tabi

0|0
    0|0
  • Bu ulke ne zaman dinden uzaklasti ve dinin gereklerini yapmayi birakti o zamandan beri cokus icindedir ve kurtulusu da zordur

0|1
    0|0
    • Ben insanları ötekileştirmem olduğu gibi kabul ederim ve banada böyle yapılmasını isterim

• Yanlış düşünüyorsun
      Sizin algınızda öyle
      Boşver bu konuları

• One biçim saçma düşünce öyle ya pis olduğu için kapanmış filan

1|0
    0|0
  • Bilmem bir düşün bakalım.

0|1
    0|0
  • bencesende uydurmussun. yanlış yerde iş arıyorsun belki. turizm sktorunde i bulamazsın mesela. gorsele dayalı. bazı magazalar almaz. satıs elemanı gorselde. senın meslek nedir?

0|0
    0|0
  • kapalılar açıklara neden önyargılı ise açıklarda kapalılara ön yargılı şimdi bana kapalılar önyargılı filan deme

1|0
    0|0
    • Genel konuşmuyorum ama benim bir on yargım yok herkesin kendi seçimi

• Laikliği ters anlıyorlar o yüzden.

0|0
    0|0
  • hiç öyle bişey duymamıştım

0|0
    0|0
  • Üzülme gülüm 😞 Eğer çok zor durumda değilseniz çalışma. okulum bitince öğretmen olur seni alırım ailene de destek olurum 😊 çalışma daha iyi

0|0
    0|0
  • Ne alakası var şimdi yorumunla kendini alçaltmışsın gerek yok gerekli bilgiye sahip olsan zaten seni kaparlar

0|0
    0|0
  • Sen o kisilere kesinlik aldrma kim demis oyle ya
    benim bildgim marketler eczaneler hatta bankalarda kapali bayan larda var yani ozmn onlar nasıl girdi
    Kapanmak suc degil
    Allah rızası içindir bunu kotuleyenlere kiniyrm

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 17

• Senden bahsetmiyorum konu meclisten dışarı ama ben dışarıda ne zaman kapalı görsem bir bokluğu çıkıyor afedersin. Geçen gün kafede oturuyorum kapalı da sevgilisiyle oturuyor çocuk kızın örtüsünün altından göğüslerine falan dokunuyorduu sonra tuvalete geçtiler artık devamını bilmiyorum. Yani şöyle bir şey var kapalılar kapanıp dinci gibi görünmeye çalışıyorlar ama her şey onlarda. Ha ama illa ki düzgünleri vardır onlara lafım yok tabii

2|1
    0|0
    • Senin gibi insanlar midemi bulandiriyor.

• Evet senin gibi hayasiz edep yoksunu insanlara kapaliyiz. Bir de öyle hayırdır çekme.

• Nereden anladın edepsiz olduğumu? Ben gözümle gördüğümü söylüyorum. Bana laf edeceğine git kapalı gibi görünüp ayıp yapanlara laf et arkadaşım. Sinirlerimi bozma

• Bunu nerden çıkardın? Tüm açıklar iş buluyor da kapalılara mı iş yok yani

1|1
    0|0
  • onlar oyle dusunuyor veya dıyor dıye oyle olmazssın canım. bunu unutma. gerekenı yap ve Allaha tevekkul et.

0|0
    0|0
  • ben hiç çevremde öyle bir şeyle karşılaşmadım. bulunduğum yerde de bir sürü kapalı insan var. bazen bizden daha şanslılar iş bulma konusunda hatta

0|1
    0|0
    • Bana niye uğramıyor o şans hic

• yani kimseyi giyimine kuşamına göre sınıflandırmamak lazım tabi. yaptığı işin kalitesine göre seçilmeli bence çalışanlar

• Artık kapalı açık ayrımı yok Tayip amcaniz kanun çıkardı ya

0|0
    0|0
  • Hiç takma kafanı, birçoğu yapamıyorlar nefsleri yüzünden. Yapanlara çamur atıyorlar. Ben de yapamıyorum ama her zaman saygiliyim.

0|0
    0|0
  • Yo o degil sebep. Atiyorum masa basi bir is ariyosun adamlar rahat guler yuzlu kadin istiyolar. Kapali olunca ne olucak herkesle bir mesafe muhattap olmama falan. Sonucta kapalisin allah korkun var ya, bunu istemiyorlar. Masa basi bir is bulman zor o uyuzden. Ama magazalarda calisabilirsin ya da fabrikalarda falan, tahsilin yoksa.

0|0
    0|0
  • Bütün toplum on yargili maalesef kardeş benim annemde doghulu olduğumuz için is bulamadı oysa her doğulu terörist ya da pkk dan mi oluyor insanlar çok on yargili gerçekten de ne olacak hic bilmiyorum sönümsüz...

0|0
    0|0
  • Ön yargıları batsın öyle insanların.

0|0
    0|0
  • Kapalilikla ne alakası var yahu? Kapali, açık ne fark eder. Herkes kalıcı bir iş bulurken, ararken zorlanıyor. Kafana ne taktiğin ile alakalı olsa, ohooo... YSK müdürü kapalı bir kadın. En büyük örneği

0|0
    0|0
  • Ne iş arıyorsun? mezun olmadığın bölümün işini arıyorsan tabiki iş bulamazsın başörtüsü ile alakası yok. ama garsonluk vs arıyorsan ben nedense türkiyede hep başörtülü çalışanlar görüyordum.

0|0
    0|0
  • bulunduğun yerdeki insanların bakış açısıyla alakalı her yerde öyle değil

0|0
    0|0
  • Bu toplum, herkese karşı ön yargılı. Kendinden birileri olmayınca istemiyorlar.

0|0
    0|0
  • Kapalı olduğun için değildir sen öyle algılıyorsun bence herkesde iş bulamama gibi bir sorun var

0|0
    0|0
  • Ben hic oyle soyleyen birileeine rastlamadim

0|0
    0|0
  • bende kapalıydım ve çevremden çok tepki aldım öyle ki 3 yıl sadece okuldan eve gittim kendimi kapattım eve bu yıl artık dayanamadım açıldım bir yıl önce kafama yaktığım şaldan dolayı suriyelimisin demişlerdi bu yıl aynı şalı bonuma taktım abartmıyorum en az 6 kişi nerden aldığımı sordu insanlar çok acımasızlar onların sonunu düşünmeden verdikleri tepkiler bir insanın hayatını değiştiriyor ama farkında değiller umarım sen ben gibi pes etmezsin

0|1
    0|0
    • Üzücüymüş başınıza gelenler başkalarını takmayın :) Herkesin ameli kendisinedir. Allah sabredenlerle beraberdir. :) Mühim olan Allah'ın emrine uymak, rızasını kazanmak. Kuldan korkmayın, kınanmaktan korkmayın. Nasıl ki siz başkasının giyim kuşamına laf etmiyorsunuz onları zorlamıyorsunuz siz de istediğiniz gibi giyinebilirsiniz. :) Mühim olan Allah'ın rızası, başkalarına göre hareket etmeyin bu hususta. 2:15 - (Asıl) Allah onlarla alay eder ve taşkınlıkları içinde serserice dolaşmalarına mühlet verir.

• 15:95 - Muhakkak ki alay edenlere karşı biz sana yeteriz.

• yalan söyleyip acındırma kendini. donanım yok eğitim yok. gelmiş kapalıyım die iş bulamıorm dio. adam gibi okul okursan iş çok canım . donanımlı arkadaşm bile bulamadı iş hala arıyor. kendisi türbanlı değil. ee onun iş bulamama sebebi ne o zmn?

1|0
    0|0
    • Ben açıktan üni okuyorum canım sen ne biliyorsunda sacmaliyorsun onun da zamanı var ben su andan bahsediyorum.

Yükleniyor...