Dinciler come-in, Müslümanlar neden dünyada sevilmiyor ve düşük seviyede görülüyor?

Evet arkadaşlar başlıktaki gibi. Gerçi bu sorunun cevabı açıkca belli.
Terör vs eğitimsizlik, cahillik, suçlar.
Bir de sabah uyanmak günahtır vs gibi saçma şeylerin günah olması. Gülüyorlar falan ya hani dalga geçiyorlar her şey günah deniyor diye.

0|1
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Daha İslamın esaslarını bilmeden yorumlayan ve özünün nereden kaynaklandığını bilmeyen yobazlar ve bunları kullanıp İslamı kötüleyen odaklar, bu hak din üzerine tarih boyunca geldiler.
    Şimdi de geliyorlar, yarın da gelecekler.
    Ancak bir gerçek var ki bunu yapan aptallarla (!) aynı safta olmak yarına pimi çekilmiş bombayı kendi ellerinle bırakmak demek.
    O yüzden hak din İslamı kötüleyip ve onu bilmeden ne yapatığını anlamadan, mana yüklemeden yaşayanların üzerinden saldıranlar yarınını irin dolu bir çukurda geçirmek istiyorsa önden buyursunlar.
    Onların salyalarını akıtarak hırlayıp saldırmaları İslamiyetin kıymetinden zerre eksiltmez zira...

0|0
    0|0
    • Güzelim dini ne hale getirdiler be abi

• Böl, parçala, ayrıştır, birbirinden uzaklaştır, cehaleti körükle, okumayı ve hakkıyla araştırmayı insanların zihinlerinden uzak tut, başka işlerle kafalarını meşgul et... Sonuç günümüz İslam dünyası!

• Müslümanlara ve Kurana hayran falan olacak halimiz yok. Benimle dost olma diyen bana küfürler hakaretler eden bir dini ve mensuplarını sevmek komik olur

Diyanet İşleri Meali (Yeni) Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez
    Diyanet İşleri Meali (Yeni) 51. Ayet Açıklaması
    Bu âyette, müslümanların, yahudileri ve hıristiyanları, inançlarından dolayı kendilerine yakın görüp dost edinmeleri yasaklanmakta, onların kendi inanç ve değerlerine sıkı sıkıya bağlı olmaları istenmektedir. Bakara sûresinin 102. âyeti de bu konuda açık bir uyarı niteliğindedir.
    Diyanet İşleri Meali (Yeni) Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.
    "Onlar (Yahudiler ve Hıristiyanlar) nerede bulunurlarsa bulunsunlar, alınlarına vurulan zillet damgasından kurtulacakları yoktur. Meğerki Allah'ın dinine ve Müslümanların yoluna girmiş olsunlar" (Al-i İmrân sûresi, âyet 112).
    Hıristiyanlar, yeni doğan çocukları vaftiz etmekle kâfirliği seçmişlerdir. (Bakara sûresi, 138)
    "... Mü'min'ler ancak kardeştirler..." (K. Hucurat sûresi, âyet 10) ( Komedi yani başkaları kardeş değil )
    "Her Müslümanın (canı, malı, ırzı) diğer Müslümana haramdır..." . İmam Nevevî, age, Cilt 3, sh. 207, ve 210)
    "Mü'minler, mü'minleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin. Kim bunu yaparsa artık onun Allah nezdinde hiçbir değeri yoktur. Ancak kâfirlerden gelebilecek bir tehlikeden sakınmanız başkadır. ..." (K. Al-i İmrân sûresi, âyet 28)
    "Yahudi ve Hıristiyanlara selâm vermeye başlayan ilk siz olmayın. Yolda onlardan biriyle göz göze gelince, onları yolun kenarına zorlayınız.." [Buharî, Müslim ve Tirmizî gibi kaynaklardaki bu hadîs için bkz. İmam Nevevî, age. Cilt 2, sh. 229]

0|0
    0|0
  • cemaate üye oldum herkes dinci sanıyor bizi biz inançlıyız

0|1
    0|0
    • boşver be yak bir sigara :D

• sigara kullanmıyorum benim tekel bayim modern bir cemaat topluluk yani Musa hoca cemaatine üye yapıyorum üye yaptığım kişi başı 250 t alıyorsun üye yaptığın kişide üye yapınca 50 Tl kazanıyorum sonra ortak havuzda biriken paralardan ihtiyacı olanlara yardım yapılıyor

Yükleniyor...