Ailelerimiz neden aşk kavramını bize öğretmiyor?

Mesela kızım mühendisle evlen doktorla evlen, oğlum ev işlerini yapan ev hanımı bul. Bunlar ne böyle. İnsan çoğunlukla hayatında 1 kez evlenecek. Neden aşık olduğu insanla evlenilmesine izin verilmiyor? Ki bu ailesine bağlı olmayan insanlar için bile geçerli. Ben çalışan bir bayanım yalnız yaşıyorum ailem bana bile yok mühendis bul doktor bul parası olsun şu olsun bu olsun. Neden aşk öğretilmiyor bize?

0|0
24|23

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü onlar hayatlarında aşkı yaşamamış ve bu düşüncelerle eşlerini seçmiş insanlar. Birinden bilmediği duyguyu sana anlatmasını bekleyemezsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Banada şöle dediler her baktığında kalbinin daha hızlı çarpaacağı ve sana zamanı unutturacak kızla evlen demişlerdi belkide. Aşk oydu :)

2|0
    0|0
  • Aşk islerinin yaş işler oldugunu kavramişlar da ondan

0|0
    0|0
  • Öğretmesinler ben kendim öğrenirim

0|0
    0|0
  • Knedileri biliyor mu ki

1|0
    0|0
  • nedeni çok basit ev işleri evin geçimi sadece aşkla olmuyor bir süre sonra ihtiyaçlar beklentiler başlıyor ve kavga çıkıyor. örneğin hiç temizlenmeyen bir ev düşün ya da erkeğin sürekli evde yattığını faturaları hiç ödemediğini tabiki aşk önemli ama sorun ve huzur yoksa aşkta olmuyor

1|0
    0|0
    • Ev isleri bence ortak yapilmali. Fatura ortak ödenmeli.

• Hayir hizmet lutuf biseyler sacmaladin. Yemekleri Esit sekilde Ortak olarak yapmazsak evlenmem.

• umarım gönlüne göre birini bulursun

• http://vocaroo.com/i/s12na7fQ87da
    bana dünyayı bir cümlede anlat.

0|0
    0|0
  • Seçimi sana birakir

0|0
    0|0
  • Aşk mı kaldı ablacım?

1|0
    0|0
  • kendileri de belmiyo

0|0
    0|0
  • Her aile böyle değil ama. Sana öylesi denk gelmiş sadece.

0|0
    0|0
  • her aile öyle değil öyle düşünen aileyede saygı duyuyorum sonuçta evlatları onları dinliyor ne desek boş.

0|0
    0|0
  • aşkı kendın bulcan diyolarr

0|0
    0|0
  • Ben öğreteceğim. Çünkü anne babam da bana öğretti.

0|0
    0|0
  • Neden Aşk ve Sevgi Yüksekokulu yok?

0|0
    0|0
  • onlar acının ne olduğunu biliyor hayat tecrübesi farklıdır

0|0
    0|0
    • Parayla saadet olmaz ki ben calisiyorum benimde param var

• para huzur değildir ben paranın huzur getireceğine inanan biri değilim

• Çünkü aşk öğretilmez yaşanır. Onlarınki temenni :)

0|0
    0|0
  • onlarda bilmiyolar bence

0|0
    0|0
  • Ben aşka inanmam ama kimse beni istediğim kadınla evlenmekten alıkoyamaz.

(sadece ALLAH)

0|0
    0|0
  • Çünkü öyle birşey yok duygular zayifliktir.
    Aşık olduğuna inanmak zayifliktir.

0|0
    0|0
  • Welcome to Turkey :D

0|0
    0|0
  • Doktorları bilmem de artık ortalık mühendisten geçilmiyor maalesef. :/

0|0
    0|0
    • Çünkü tek başarı endeksi para toplumda. Nasıl kazanılfdığının önemi yok maalesef. :(

• Zor bir şey bu ama

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Kendileri öylesine evlenmişler aşkı bilmiyolar belki de

2|0
    0|0
  • Çünkü aşk karın doyurmuyor derler hep.. Oysa ki mutsuzken ve hep ağlarken sevilmeyi hissetmezken ben nasıl rahatlıkla yemek yiyebilirim ki. Eşyalarım en pahalısı olmuş, arabam son model olmuş, evim villa olmuş. Eşimden bir tatlı söz duymadıktan sonra ne işime yarar benim onlar..

0|0
    0|0
  • 20-30 yaslarinda olsa heralde asktan bahsederlerdi. ama yas ilerledikce o duygular sanirsam en sona atiliyor

1|0
    0|0
    • Yoo butun kizlara kadinlara herkese ayni seyler soyleniyor

• Bu aşki yasamamiş yasamasina hak verilmemiş kadinlarin sözleridir.

• annem zamaninda yasamisti oysaki :D babayla baya ask yasamislar ayiptir soylemesi. amaaaan bosverelim biz :D

• Onlar da bilmiyor.

0|0
    0|0
  • Çünkü çoğu eş (yani ailelerimiz) de aşık olmadan evlendi. Aşkla evlenen ebeyenleri olanlar çok şanslı. Mantık evliliği saçmalığını destekliyor çoğu aile de ondan öyle söylüyorlar.

Benim ailem bana asla öyle şeyler söylemedi. Arkadaşlarımdan biliyorum

0|0
    0|0
  • çünkü aşk öğretilmesi gereken bir şey değil onu yaşamadab öğrenemezsin ve herkeste aşık olabilecek kadar şanslı değildir
    ve evliliğini sakın aşk üzerine yapma çünkü aşk bir gün gerçekten bitiyor ve evlilikte bitiyor
    aşkını doya doya yaşa ama evlenirken mantıklı düşün evlenirken sevgi ve saygı olması yeterli

0|0
    0|0
  • Aynen onlara göre aşk yok onlar mantıktan yola çıkıyorlar mutlu olalım diye parayla mutlulukta olmaz sadece ama bende mantık evliliği yapıcam

0|0
    0|0
  • Mantık evliliğinin doğru olacağını düşünüyorum ama benim annem gönlünce olsun der. Doktormuş mimarmış beni tınlamıyor açıkçası. İnsan olsun. Gözü dışarda olmasın yeter.

0|0
    0|0
  • Demek ki aşk gelip geçici maaşa bak sen o değişmez demek istiyorlar :D

0|0
    0|0
  • aşka inanmadıklarından olabilir mi?

0|0
    0|0
  • "aşk karın doyurmaz" düşüncesini benimsediklerinden yani. ya mesela evlilikte aşk bence de şart değil sevmen gerekir o ayrı ama aşk olmasa da olur sanki

0|0
    0|0
  • tatlim cunku evlilikte ask bitiyor bir sure sonra ister istemez.. yerine gecim skntisina dusuyorsun.. tamam hersey para demek degil ama birlikte yasayacan o insanla yemek parasi su elektrik benzindi vs derken bir bakmissin sana bir sey kalmamis..

0|0
    0|0
  • Rahat olmamızı istiyorlar belkide ama bencede aşkta önemli

0|0
    0|0
  • Kim ne derse desin Aşk gelip geçicidir duygusaldır aileler çocuklarının istikballerini düşünür ve olaya mantıksal yaklaşır.

0|0
    0|0
    • Ask gecici degildir hoslanti gecicidir. Gercekten bunu isteseler kizini okutur meslegini yapmasini ogretirler. Koca parasi yemeyi ogretmezler

• Artık koca parası yemeyi öğreten aile kaldığını sanmıyorum hem şimdi okutmakla aşkı öğretmenin ne alakası var?

Madem aşkın varlığına inanıyorsunuz öğretilemeyeceğini sadece yaşanarak öğrenileceğini biliyorsunuzdur.

• kızlarına okuma derler, kocan zengin olsun sana baksın derler. kadında çalışırsa erkekte çalışırsa zaten ekonomik olarak sıkıntı çekilmezki. yani kocan zengin olsun diyen anneler kızlarının ne mesleğini nede kızının kazanacağı maaşı hesabı katıyordur.

aşk yaşanılarak öğrenilir evet. ama aşkın varlığının ihtimali aile tarafından öğretilir, bununla eğitilir.

örnek veriyorum anne derseki; kızım zengin koca bul boşver aşk yok derse o kız hayatında hiç aşka inanır mı?

• Kendileri biliyorlar mı ki ögretsinler.

0|0
    0|0
  • aşk öğretilmez yaşanır

0|0
    0|0
  • Burda aileyi sorgulamaktan ziyade, kuşak öğretileri bu yönde diyelim. Post modernleşen dünya ne yazık ki kadın erkek ilişkilerine dair kalıpları değiştirmeye yetmiyor..

0|0
    0|0
  • bir bildikleri var demekki aşk karın doyurmaz

0|0
    0|0
    • Ben kendi karnimi doyuracak maasi aliyorumki.

• Paranın olmadığını eşinin az bir ücretle çalıştığını bide çocuğunuzun olduğunu düşün

• Malesef söylemesi biraz absürt müdür bilmem ama asla ev hanimi olmam. Beni öldürmekle tehtit et yine evde durmam ne yapar eder namusumla para kazanirim. Bu yüzden öyle bir ihtimali dusunmuyorum. Koca eline bakacak eziklik yok bende. Tabi siz farkli dusunebilirsiniz.

• Çünkü aşkın herkese göre farklı tanımları var ve aşk bir duygu olduğundan anatılsada insan anlayamaz yaşaması lazım

0|0
    0|0
  • Valla benim annem 16 yaşında direk babamla evlenmiş ailemiz biliyor mu ki bize öğretsin

0|0
    0|0
  • aşkı bilen olsaydı öğrenir dik ayrıca aşk öğrenilmez yaşanır her ruhta farklıdır aşk

0|0
    0|0
  • Benim babam değilde annem öyle diyor. Doktor mühendis bul kızım zengin olsun rahat edersin diyor kalpten sevmedikten sonra parası olmuş neye yarar.. Normal işi olsun o bile yeter bazı şeylerden kısarız bol harcama yapmayız izin verirse bende mesleğimi yaparım iş yaparım. Ortaklaşa geçindiririz evimizi ama çoğunlukla anneler anlamıyor

0|0
    0|0
  • Aşk karın doyurmaz

0|0
    0|0
    • Kendi karnini doyuracak paran yokmu?

• Ben değil onların düşüncesi

• Annem hep derdi sanki seni mühendis mi seni alacak derdi gerçekten de bakanlıkta çalışan mühendisle evlendim

0|0
    0|0
    • Sen calisiyor musun

• Hayır liseyi bile açıköğretim den bitirdim

Yükleniyor...