0|1
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Biz bizi biz eden toprağın ürünüyüz, ne öğrenilir ne doğuştan...
    Biz Adem zürriyeti olarak zayıf, aceleci, nankör, nefsine düşkün, şeytanın vesvesesine yenik düşen bir kulken, ne sabır diyebiliriz, ne de sabırsızca hareket edebiliriz. Ne rahmete dem oluruz, ne de rahmetten umudu keseriz.
    Bildiğin kuklayız, senarist ve yonetmeni ayni olan oyunda bize ne gorev biçildiyse o rolu oynar ve sonrasında sahneyi terkederiz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Günaydın :) Seninde güzel bir haftan olur İnşallah :) kendi fikrimce şükür ve sabretmek sonradan öğrenilen duygulardır. Şükür, her nimetin Allah’tan geldiğini bilip dil ile de hamd etmektir. Allahü teâlânın emirlerini yapıp yasak ettiklerinden sakınmak şükretmek olur. Bunları dogustan kimse bilemez. Sabırda acıya, üzüntüye ve sıkıntıya katlanma, başa gelen bela ve musibetlere dayanma, nefsi kötülüklerden uzaklaştırmaya calısmaktır. acıyla sıkıntıyla imtihan edilmeyen bir insan sabretmeyi nerden bilebilir ki? sabretmek ve sükretmek önce allah'ı tanımakla ve ona iman etmekle başlar. En basitinden bir ateisti ele alalım. Allah'ı tanımıyor O'na inanmıyor ( Haşa) . bu sebeple şükretmek icin bir sebebi , nedeni yok .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Şükür sabır insanın fıtratıyla ilgili kavramlar, insanoğlu yaradılışı gereği sabırsızdır, dinimizde de sık sık sabır öğütlenir, eski alimler kendilerini sürekli odalara kapalı yerlere kapatarak nefis ve sabırlarını kontrol altına almaya çalışmışlardır, çoğu insan da doğuştan sabırlıdır, metaneti yüksektir şükrü bilir az ile yetinebilir, kimi insan ise bunu yaşadığı deneyimlerle öğrenir kendi ders çıkarır sabrı içselleştirilir, insanoğlu öğrenmeye açıktır yeter ki nefsine hakim olsun. nefsini dizginledikçe şükrüde sabırıda öğrenir

1|0
    0|0
  • Günaydın. Saygılar. :)

İnsanın doğasında bütün nefs duyguları doğuştan verilmiştir. Kul bencilliği ve hep bana kibrini beslerse tabii ki şükrü de ibadeti de menfaate dönüşür.

Başına bir iş gelmesin eyvah.. isyanlar ve hırs.. sonra baktı düzelmiyor, Allaha şükür o zaman gelirse aklına ne ala... Halinden fazlasını isteye isteye kabuk bağlamamışsa o kalp, o zaman yumuşar ve duaya ibadetine yönelir.

Şüphesiz onda sizler için bir hayır vardır..

Başına gelen musibet ile Unuttuğu Yaradanına döndürülmesini Hayır olarak gören kul, kurtuluşa ermiştir Allahın izni ile. Yeter ki isyana düşmesin.

Bu hataya düşmemek için de, iradeyi kuluna bırakmış olan Allah, kulun kendi nefsini terbiye etmesini de öğretmiştir.

Yani elimizde tabii ki.
    Farkında olmak gerek. Olmayana hatırlatmak. İstemeyene ve inkar edene de yapacak bir şey yok maalesef.

0|0
    0|0
  • Geçer dedikIerimi gecirdim Biter dedikIerimi bitirdim! Nefret ettikIerimi siIdim,. siIkindim yeter dedim! Geride bıraktıkIarım hesap sormaya kaIkmasın o yüzden bana! Farkında oIduğum için var oIdunuz, vazgeçtiğim için bugün yoksunuz! :( :(

1|0
    0|0
  • Öğrenilir

1|0
    0|0
  • Öncelikle günaydın işlek bir yolu izle milletimizin aceleciligini göreceksin bende dusunurum bu gidiş nereye?

1|0
    0|0
  • Günaydin. Biraz karakter birazda akıl diyorum. Allah herseyi bizim secimlerimize birakmistir.

1|0
    0|0
  • sabır etmek guzeldir görelim mevlam neyler neylerse guzel eyler !

1|0
    0|0
  • Sabır insanın içinde olmalı, yoksa sonradan uğraşıp bir aşamaya getirsen de hep zorlanıyorsun

1|0
    0|0
  • doğuştan gelmez öğrenilir tabi ki, şükürü aileden sabrı askeriyeden😊

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kendimi bildim bileli sabirliyimdir sanirim dogustan

1|0
    0|0
  • Bazilari dogustan sabirlidir bazilariysa sonradan ogrenir sabri... sukretmeyi bilmekse inancla alakalidir.. Tasavvuf ilmine bakarsan bu yola girenlerin oncelikli ogrenmesi gereken seyin, sabir oldugunu gorursun...

1|0
    0|0
Yükleniyor...