Dinsizdim Hristiyan olacağım 6 kısa sorum var yardımcı olur musunuz?

1-istanbul avrupa yakasında en iyi hangi kilise nereye gitmeli ne demeli yapmalıyım?
2-hemen vaftiz olmak istiyorum ama bunu kiliseden kilisye değişiyormuş bekletmeden kim nerede yapar?
3-ayrıca bana güzel bir yabancı erkek adı söyler misiniz ismimi değiştireceğim
4-başka ne bilmem yapmam lazım
5-hangi mezhep nasıl Katoliklik, Ortodoksluk, Protestanlık karar veremedim
6-hristiyan avukat var mı yardımcı olacak (isim değişikliği için)
yardımcı olacaklar lütfen detaylı bilgi versin, çok teşekkürler

Güncellemeler:
bilgili hristiyan yok mu aranızda
yardım edecek kimse yok..

0|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

• dinsizsen müslüman olda var olmayan şeylerle uğraşma kardeşim ya. islam kadar gzel bir din mi var. yapma gözünü seveyim olma hristyan.(troll değilsen) ciddiye al.

0|1
    0|0
    • iyide incil önce gelmemiş miydi daha eski kitap değil mi

• @benCanCanTuba ELHAMDÜLİLLAH müslümanımm ve dinimi değiştirmeye nyetim yok. ALLAHIM beni böyle bir sapıklığa düşürmesin. sen bni yanlış anlamışsın asıl sana ibadet etmiyorsun demiyorum. hoş bu beni ilgilendirmez. ama arkadaş sana sormuş ya neden o zaman namaz kılmıyorsun islamın temel şartlarından biri namaz kılmak değil mi nasıl müslümansınız dye. buna karşılık olarak söyledim namaz kılmamanın azabı çekilir fakat sen hristyan olursan cennetin kapısını göremezsn dye. neden üzerine alınıp kendne dinsiz müamelesi yapıyorsun ki?

• Ben İslamı Müslümanlığı seçtim ve eminim çokta mutluyum şükür diyorum... gerisi anlamsız yalan geliyor teşekkürler herkese

En İyi Erkek Görüşü

• Şüphesiz Allah katında din İslâm’dır. Kitap verilmiş olanlar, kendilerine ilim geldikten sonra sırf, aralarındaki ihtiras ve aşırılık yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah’ın âyetlerini inkâr ederse, bilsin ki Allah hesabı çok çabuk görendir. (Ali- İmran 19)

0|1
    0|0
    • peki sizce neden İslam neden inanıyorsunuz

• Kelime-i Şehadet: "Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü" demektir.

Anlamı: "Ben şehadet ederim ki, (Yani görmüş gibi bilirim ve bildiririm ki) Allah’tan başka ilah yoktur. Ve yine şehadet ederim ki, Muhammed aleyhisselam Onun kulu ve resulüdür."

• Yürekten kelime-i şahadet getir reis. :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Hiçbiri hakkında bilgim yok ama müslüman olmanı öneririm yani. olup olmamak sana kalmış bir şey.

0|0
    0|0
    • müslümanlık hakkında ne biliyorsun neden öneriyorsun

• Ben İslamı Müslümanlığı seçtim ve eminim çokta mutluyum şükür diyorum... gerisi anlamsız yalan geliyor teşekkürler herkese

• Hayırlı olsun. :)

• Eger gerçekten dini inancin yoksa gel Müslüman ol güzel kardeşim..

0|1
    0|0
    • neden islamiyet incil daha eski

Erkekler Ne Diyor 10

• Hangi İncili seçeceksin biraderim? O da önemli...

0|1
    0|0
    • hangisini seçeceksin derken? elimde 1979 basımı bir incil var onu okuyorum

• Yanlış mı?

• Nehir klisesi var beyoğlunda katolikler galiba vaftiz kurnaları da var diye biliyorum bir araştır derim 😊

0|1
    0|0
    • katolik taraf biraz disiplinli ve kimi 6 ay kimi 1 sene de vaftiz ediyor diye öğrendim. ben buna karşıyım. dine geçen hemen vaftiz edilmeli bu önemli birşey çünkü

• Sen biliyorsun 😊 Önemli değil

• Yine yanlış yoldasın hak dini seçmemişsin. Neyse dinde zorlama yoktur. Zira, Allahı kabullenmen mucize. Ayrıca, islamın kapısı her zaman kapı açıktır.

0|1
    0|0
    • teşekkürler

• Allah hidayet versin aga

1|1
    0|0
    • teşekkürler

• Ben İslamı Müslümanlığı seçtim ve eminim çokta mutluyum şükür diyorum... gerisi anlamsız yalan geliyor teşekkürler herkese..

• gel burda bizim arif abi var o seni yapsın hiç uğrasmazsın ama bir 50 lira ateşlemen lazım

0|1
    0|0
    • dalga geçmeyin arkadaşım ciddiyim ben

• tamam

• Ben İslamı Müslümanlığı seçtim ve eminim çokta mutluyum şükür diyorum... gerisi anlamsız yalan geliyor teşekkürler herkese.

• Katolik olayım ki hiçbirinin cevabını bilmiyorum:(((

0|1
    0|0
    • 😅😅😅😅

• peki sağol

• Ben İslamı Müslümanlığı seçtim ve eminim çokta mutluyum şükür diyorum... gerisi anlamsız yalan geliyor teşekkürler herkese..

• Gel Kardesim Yol Yakınken Budist Yapalım Seni. bosver Hristiyanligi

0|0
    0|0
    • sen budist misin

• düşünürüm

• Kardeş elimizde birde budizm var yeni geldi onuda dene istersen bir

0|0
    0|0
  • şuanda hangi telefonu kulanıyorsun sen? eski modelmi

0|0
    0|0
    • telefonla ne ilgisi var konunun

• musllümanllık özeldir ve yaşamamak edep için muslluman oldum ben şeçmedim allllah şeçti bizleri ve tercih var yaşamın şifresi kuranda

• Hristiyanlara sor

0|0
    0|0
    • bu sitede hristiyanım diye geçinenler vardı onları hiç göremedim, hep müslüman arkadaşlar var

• Ben İslamı Müslümanlığı seçtim ve eminim çokta mutluyum şükür diyorum... gerisi anlamsız yalan geliyor teşekkürler herkese...

Yükleniyor...