Annem beni çok rahat yetiştirti, resmen karsilikli küfürleşiyoruz?

Annem bana o... deyip guluyor mesela. Ben de ona ayni kufurleri edip siritiyorum. Oda guluyor. Bu sekilde anlasiyoruz. Ama bu kadar rahat yetistirdiği icin kucucuk bir kavgada ben cok agir konusuyorum. O da ayni sekilde.
Hani bazi anneler vardir melek gibidir, mesela benim anneannemde öyle, ona karsi bir terbiyesizliğim olmaz.
Ama annemle arkadas gibi olduğum icin ona istediğim gibi kufur ediyorum ve kzimiyor. Sizce bu gunah midir?

0|0
27|49

En İyi Erkek Görüşü

• Annen bir yanlış yapmış seni öyle yetiştirmiş ama sen yanlış ta devam etmemek adına harekete geçmişsin anladığım kadarıyla?

Tabiki günah. Hadi günahını bir kenara koydum edebe adaba insanlığa ters. Sen yapma annenide uyar. Eyüp camiine git tövbe et yarın pazartesi kendine de iyi bir sigortalı iş bul

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ebeveynlerle yeri gelir arkadas gibi olunabilir
    bu güzel bir iletisim bicimidir... arkadasca yaklasmak, tipki bir dost gibi dinlemek, konusmak... rehberlik etmek
    ancak küfür dedigimiz sey arkadaslarla veya herhangi baska insan iliskilerinde tasvip edilebilecek bir sey degilken hürmet konusunda fazlaca hassas olunmasi gereken anne/baba ve evlat iliskilerinde asla söz konusu olmamalidir
    tabi bence bu duruma gelmis olmanizdaki esas yanlis annenize ait, sonra da babaniza... sayet bunun farkindaysa ve göz yumuyorsa
    demek o ki bu saatten sonra düzeltebilir misiniz bu durumu bilmiyorum ama deneyin derim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• Anama ya da babama en basit bir küfürü bile etsem babam tavana çiviler beni lambayıda götüme sokar aydınlatma niyetine kullanır beni

1|1
    0|0
  • Ne günahı çiçeğine koyuyum ya beyninizin üstüne mi oturuyonuz anlamıyorum ki ne güzel işte bayıldım annene bence ona sor versin cevabını

0|0
    0|0
  • 1|1
    0|0
  • Şeytan seni görse Besmele çeker la :D

0|0
    0|0
  • Sadece ahlaki değildir günah değildir bence küfürbazlığı bırak tatliş bir kız ol

0|0
    0|0
  • İlişkiniz süpermiş allah akıl fikir versin kanks

0|0
    0|0
  • hoş bir şey değil bu normal bir durum değil

0|0
    0|0
  • Sizde çok o... muşsunuz rahatsınz diye yazdım alınma cici kız

1|0
    0|0
  • Günah olup olmamasından ziyade, doğru mu?
    Zamanı geri alamazsın.
    Annen pek doğru yapmamış...

0|0
    0|0
  • gunahların en buyuklerındendır bır ınsan annesını 40 defa sırtında hacca goturse hakkını odeyemez sen ebebeynlerıne saygılı sevgılı olmakla mukellefsın ama bunun gunahını annende ceker senı buyugunu anneye olan saygıyı ogretmedıgı ıcın yarın evlendıgınde bı cocugun oldugunda onunde sana aynı davrandıgını gordugundekı duyguların ne olur acaba

0|0
    0|0
  • kufurlesmeyın

0|0
    0|0
  • Günah sevap konusu apayrı.
    Ama kulağa bile itici geliyor.
    Laubalilik bir yana kabalik en basitinden bu...

0|0
    0|0
  • Tabiki günahların kralı anne lan bu arkadaş değildir

1|0
    0|0
  • Günah tabiki, her şeyin bir sebiyesi vardır, eskiden çocuklar anasının babasının yanında ağzını açmazlardı diz üstü otururdu günümüzde ana baba kavramı kalmadı

0|0
    0|0
  • günahla ne alaka ya diyelim ki değil ana avrat dümdüz gidecekmisin bu mudur yani? Şu ahlak algınızı sadece günah ya da değil üzerine kurmaktan vazgeçin bence.

0|0
    0|0
  • Bknz: kiyamet alametleri

3|0
    0|0
  • Büyük günah hemde anaya saygısızlıktır bu. Ama sizin aile a normal bir vaka. Annenin rızası var burada fıkıhçılara sormak gerek. Rıza islam hukukunda da hukuka uygun hali olarak kabul ediliyormu acaba?

0|0
    0|0
  • Ahhahah gece gece güldüm ya. :D

0|0
    0|0
  • Ahlak yok ki 😀bi insan öz kızına o... der mi. Tuhaf

0|0
    0|0
  • Elbette günah saygı sevgi en önemli kural birçok ayettede bahsedilmiş bu durumdan

0|0
    0|0
  • Alan memnun satan memnun günah neden olsun anlamadım anneln ne istiyorsa onu yap yarın ahirette o böyle seviyor dersin olur biter ☺

0|0
    0|0
  • fazla rahatlık iyi değildirrr

0|0
    0|0
  • çok ayıp

1|0
    0|0
  • tabiki günah bunu düzeltmeniz lazım

0|0
    0|0
  • vay be

0|0
    0|0
  • arkadaş olmayı becermişsiniz ama anne evlat olma konusunda çuvallamışsınız

0|0
    0|0
  • Maaşallah maaşallah

0|0
    0|0
  • analı kızlı dedikleri bu olsa gerek

1|0
    0|0
  • Sorundan belli..

0|0
    0|0
  • yok e ne günahı bunlar sorun değil asıl sorun gerçek bir olayda ciddi manada kalbini kırmaman.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 26

• tıpık ahır zaman ınsanı.. Allah ıslah etsın.. bu yolda ısrarcı olursanız da cehennemdede karsılıklı sırıtırsınız bırbırınıze artık Allahtan layıgınca haya et.

0|0
    0|0
  • Günahtan öte pardon ama terbiyesizlik, edepsizliktir. Ama inan senin bir suçun yok aile nasıl edep veriyorsa öyle gidiyor. Ama sen farkına varmıssin herseyin hassas olmaya dikkat et.

0|0
    0|0
  • Günah veya değil. Küfür hiç iyi bişey değil hele ki anneye gerçi o alıştırmış ama. Ya bir anne evladına öyle laflar edebilir mi yaaa? Neye alışırsan öyle gider olmadık yerde ağzından çıkıp seni rezil eder ki annenle senin aranda saygı yok. Sen dikkat etmeye çalış hiç değil yine de

0|0
    0|0
  • Yok artık

0|0
    0|0
  • Alemsin:))

0|0
    0|0
  • Günah. Böyle bir yetiştirme olmaz ya ://

0|0
    0|0
  • Valla gunahmi bilmiyorum ama tuhaf öyle olması

0|0
    0|0
  • caiz değil. zinhar haram.

0|0
    0|0
  • İyi bir şey değil.. Saygı yok

0|0
    0|0
  • günah çok şaşırdım ayrıyetten

0|0
    0|0
  • Tabikide ya

0|0
    0|0
  • Arkadaşın olsun tanımadığın biri olsun, anneni katmıyorum bile çok yanlış ne bizim kültürümüze ne de dinimize yakışmayan bir davranış. Çeki düzen ver kendine, anneni de yönlendir.

0|0
    0|0
  • Günahını bilmem de annen yanlış yapıyor

0|0
    0|0
  • Aslında çok yanlış bir şey. Ben de arada küfrederim ama küfrettiğime pişman ederler beni.

0|0
    0|0
  • Günah tabi 😁

0|0
    0|0
  • Yapma öyle günah

0|0
    0|0
  • Gunah. Ayni durum bizde de var ya

0|0
    0|0
  • zinhar günah

0|0
    0|0
  • Kizim senin nasil bir ailen var?

0|0
    0|0
  • bende annemle arkadaş gibiyim aramızda da fazla yaş farkı yok zaten ama asla bırak küfürü kapı bile çarpmam anneme of bile demem arkadaş olmak bunları yapmak küfür etmek anlamına gelmiyor ki seni yaşıtın gibi anlıyorsa arkadaşlıktır bu sizinki biraz saygısızlığa kaçmış gerçi annenle senin ilişkin bilemem ama anneye of demek bile günah bizim dinimizde sence küfür hoş karşılanacak bir şey mi? 22 yaşındayım daha annemle bir kez tartışmadım anne o ya ötesi var mı? kendi evladının sana senin gibi davranması hoşuna gidecekse devam et

0|0
    0|0
  • Anne ile arkadaş olmak güzeldir ama bazen oda anneliği sana göstermeli sende ne kadar arkadaşça olmanızda karşındakinin annen olduğunu unutma. Sen böyle alışırsan elalem de aynısını yaparsın onlarda öyle gülmez..

0|0
    0|0
  • Tabi aliskanlik meselesi

0|0
    0|0
  • bende kızınca hadi ordan git diyorum arkamdan bağrıyo :(

0|0
    0|0
  • annenle arkadas gibi falan degilsiniz.
    bo-ksunuz biriniz laciverti biri tam rengi.
    hiçbir arkadas o- demez karsısındakine cunku.

0|0
    0|0
  • Annene karşı saygısızlık bence o dese bile gülüp geç yani sen neden aynısını yapiyosun annenin seni rahat yetiştirmesiyle alakası yok bence büyümüşsün ve annene öyle şeyler söylememen gerektiğini bilmen lâzım

0|0
    0|0
  • Tabiki
    Hem o hem sen yanlış yoldasiniz

0|0
    0|0
Yükleniyor...