Türkiye'deki cinsel açlığın nedeni ne olabilir?

Türkiye'deki cinsel açlığın nedeni ne olabilir? Çok merak ediyorum, cinsel açlığın sebebi nedir sizce? #SezaiAcima

0|1
20|29

En İyi Kız Görüşü

• Eğitimsizlik ve din-kültür ilişkisi. Bir yandan modern olmaya çalışırken diğer yandan değerlerine bağlı kalmaya çalışan insanlar başta cinsellik olmak üzere pek çok konuda yarım kaldıklarını hissedebiliyor.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 19

• Çünkü cinsellik çok anormal bir şeymiş gibi lanse ediliyor toplumun büyük bir kesimi tarafından. Böyle lanse edilmesi sonucu insanlar kelimenin tam anlamıyla içlerinde tutup tutup patlıyorlar. Yani diyelim örümcek kafalı bir ailenin çocuğu şu zamana kadar aile korkusundan öyle bir şey yaşamamış yaşamamış, imkanını bulduğu ilk anda 5-10 katı halinde dışa vuruyor bunu. Ne şekilde vuruyor? Abazalık, taciz, tecavüz, her gördüğüne yürüme şeklinde.

0|2
    0|0
  • Ac gozluysek demekki

0|2
    0|0
  • Cinsellik cok fazla gizleniyor cunku

0|3
    0|0
  • kizlarin tutucu tavri. ha yanlis bir tavır dedigimden degil tabi ohhh iyi bile yapıyoruz😛😂

1|1
    0|0
  • Cinsellikten en çok sakınanlar ona en aç olanlardır. Ayrıca toplumsal baskı, yetiştirilme tarzı, eğitimsizlik başta geliyor.

0|1
    0|0
  • Cehalet

0|2
    0|0
    • müslüman toplumların yaşantısına cehalet diyorsunuz yuh ya. bekaret denen kavram türk aile yapısı için önemli kaldıki yüzdece fazla olan müslüman oranı? ha diyeceksin ben müslümanım diyenler en çok aç cinsel yönden eee onlarda nefs hesabı gidiyor.

• @replike Nefs hesabı napıyor napıyor?

• Rahat yaşanamıyor olması

0|3
    0|0
  • Valla bende cok merak ediyorum ama bu sorun sadece erkeklerde var

0|1
    0|0
  • Bence en büyük sebebi Batiya olan özenti.

0|2
    0|0
  • Kadınların kendini, cinsellikteki rolünü, erkege nikah
    karsiliginda satması, vermesi, sunması..

Kimse inkar etmesin türkiyede evlenmenin. amaci erkeklerin cinsel hayata kavusma istegidir. Kimse severek evlenmez.

0|1
    0|0
  • Cinselligin tabu olarak gorulmesi, egtiminin verilmemesi.

0|0
    0|0
  • 3 şey.
    1. eğitim
    2. eğitim
    3. eğitim.

0|0
    0|0
  • egitimsizlik ve kisitlanma..

0|0
    0|0
  • mıllet azmıs kudurmus bn gıbı

0|0
    0|0
  • o açlık bitmez

0|1
    0|0
  • Cinselliğin tabu olarak gorulmesi

0|0
    0|0
  • Çok farklı görüş olacak ama , bakireliği koruma oranı yükseldikçe böyle olur

0|0
    0|0
  • Çoğu kişi evlenene kadar yapamıyor 24-25 yasina kadar cinsellikten uzak duruyor insanlar onun ateşi var

0|0
    0|0
  • Türkiye'ye özgü değil ki.

0|3
    0|0
    • Türkiye'de yaşadığım için sormuştum

• kesınlıkle turkıyeye ozgu bırsey degıl. yaratılıs meselesı erkekler daha ısteklı her zaman. su an erasmustayım a 40 cesıt mılletten ınsan gordum hepsıde abaza bızım gıbı :) ha kızlar da aynı bızım turk kızları gıbı , sevgılısıne verır mı verır ama yınede bır erkek sevıyesınde bu guduye bagımlı degıller.

• @erdemon2 aynen öyle benim de yabancı bir sitede hesabım vardı. Yabancıların çoğu italyani fransizi Türklerden farksiz değildi bu konuda

Erkekler Ne Diyor 28

• Cunku din tam anlamiyla yasanilmiyor.
    Net olarak sebep bu.
    Herkes gunah diyor amenna.

0|2
    0|0
    • Fakat iki seyde acele ediniz deniliyor. namazda ve evlilikte. millet evlilikte acele etmiyor. yani sizin erken evlilik diye tabir ettiginiz sey. halbuki hormonlari calisan adam da kızda cinsellige de hazir demektir. dolayısıyla evlenmeyenlerin libidosu her daim yuksek oluyor. peygamber efendimiz evlenin diyor. evlenemeyenler zinadan uzak dursun , oruc tutsun. zira oruc nefsi terbiye eder diyor. fakat dinleyen yok. oyle olunca zina girişimlerine büyüj bir yığılma var. yani dedigim gibi. sadece dini eksik biliyor ve eksik uyguluyor olmamizdan kaynakli bir durum. o kadar

• erkeklerin aşırı derecede azması ve kızlarında vermemesi :D

0|1
    0|0
  • Yürüyen uçak

0|1
    0|0
  • arada kalmışız ne dindarız ne de rahat :D

0|2
    0|0
  • Ne yapacağını bilmeyen bir toplumuz..

0|1
    0|0
  • Aç tavuk kendini arpa ambarında sanarmış :)

0|0
    0|0
  • bu aynı sıcak su ile soğuk suyun karışması gibi olur bir yanda muhafazakar kesim bir yanda cinsel istek al sana ekinoks

0|0
    0|0
  • Arap kültüründen gelen keyfimize düşkünlük rahatımıza zevkimize düşkünlük belki de 29 ekimde doğduk diye akrep burcu oluyo akrepde cinselliğe düşkün ordan geliyodur

0|0
    0|0
  • kadınları cinsel obje olarak görmekten kurtulamadıkları için

1|0
    0|0
  • namus salaklağı ve geri kafalı mallar. Avrupada aşk seksi yaparken burada kızlar eline dokundurmuyor. Üstelik azgınlıktan erkekler herkese tecavüz ediyor pardon herşeye.

0|0
    0|0
  • Yediğimiz yiyecekler yurt dışına göre daha enerji ⚡ dolu 😃
    Pekmez falan 😃
    Taciz ve tecavüz olayları dini eğitimsizlik.

0|0
    0|0
  • No money no honey 😉

0|1
    0|0
  • Bastırılmışlık... :S

0|0
    0|0
  • Hic acta degilim knk

0|0
    0|0
  • gösterip vermemeleri

0|0
    0|0
  • İslam yüzünden , kadınları sadece seks objesi olarak göstermesi. Dikkat ederseniz kadına şiddet , tecavüz, taciz hep müslüman ülkelerde olur. İslamiyetin olduğu bir yerde kadın erkek eşitliğinden bahsedilemez

0|0
    0|0
  • Dinle alakasi yok kriterlerrrr ve korkuuuuuu

0|0
    0|0
  • Sevişememek?

0|0
    0|0
  • Müslüman bir ülke olduğunuz için.

0|0
    0|0
    • Müslümanım, şükür cinsel açlık yok. Cinsellik karakter meselesidir. Din meselesi değil

• İslam

0|0
    0|0
  • Din.

0|0
    0|0
    • Bunu burda açıp saatlerce nedenlerini sıralayabilirim ama çok üşendim. Çok şanssız gençleriz bu ülkede yaşadığımız için.

• Eğitimsizlik ve din açısından cinselliği bastırma.

0|0
    0|0
  • toplum ve aile baskısı net

0|0
    0|0
  • Damacanaların içinin su ile dolu olması

0|0
    0|0
  • Bastırılmış cinsel duygular.

0|1
    0|0
  • sevişememek

0|0
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0
  • Cinsel acligin nedeni, birincisi sadece ulkemizde degil heryerde bir aclik var. Ha ulkemizde insanlar biraz daha koruyor kendisini o ayri.. Ama yabancilar aliskin nasil olsa onla bunla yatip kalkmaya ve bu yuzden onlar cinsel aclik cekmiyor gibisinden algi var. Ve bu davranis musluman karakterli bir insan icin ne kadar dogru? Herkes sikayet etmeyi biliyor neymis anormal biseymis gibi deniliyor, anormal degil mi zaten? Insanin tek esi olmali, hayvanin birden cok esi olur.
    Ikinci sebebi de din ve inancdir, ortamdir. Bir insan bu dunyanin fani dunya oldugu bilincine varsa zaten yapmaz, ama inanc eksikligi veya inancsizlikdan kaynakli fani dunya zevklerine kaptiriyor insanlar kendini, buna bazen bende dahilim.. Kimi para derdinde kimi ask, kimi de bahsedildigi uzere seks. Halbuki hersey yalan.
    Ucuncusude yine dinin icine girer buyuk ihtimal ama, bozulmaya calisilan toplum ve onlari faliyete gecirmek icin yapilan sadece bir kac teknolojik alet ler ve getiriler, sunulan bilinc alti mesajlar, programlar diziler..
    Bana gore budur cinsel acligin bir kac sebebi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...