Eşcinsel insanlara karşı neden bu kadar çok ön yargı var?

Eşcinsel insanlar neden bilmiyorum ama insanlara hep farklı gelirler veya herkes onları yargılar, arkalarından bir ton küfür ederler, sizcede çok saçma değil mi? Sonuçta herkes kendisi için yaşıyor, birisinin yaşamı neden başkasını bu kadar çok ilgilendiriyor? İnsanları gözündeki izlenim aynen şu; "eşcinseller kötüdür". Benim bir çok eşcinsel tanıdığım var ve heteroseksüel arkadaşlarıma göre daha sıcak kanlı ve iyiler, insanların seçimleri onların kötü veya iyi olduklarını belirmez öyle değil mi?

0|1
19|17

En İyi Kız Görüşü

• Kendimce açıklayayım.
    Bir insanın cinsel kimliği o insanın "iyi" ya da "kötü" biri olduğunu belirlemez. Hem iyi, kötü nedir ki? Neyse, bu felsefe konusu. Senin sorduğuna gelirsek, müslümanlar arasından eşcinselleri sevmeyenlerin geçerli sebebi var. O da Kuran-ı Kerim. Kutsal kitapta eş cinselliğin doğru olmadığı açık bir şekilde yazar. Tamam buraya kadar güzel. Ama böyle düşünen müslümanların da kaçırdığı bir kısım var. Günah da, sevapta, din de, iman da kul ile Tanrı arasındadır. Yani eş cinselliğin İslam da hoş karşılanmıyor oluşu demek değildir ki, eş cinseller öldürülsün, yakılsın, dışlansın. Bu hiç kimseyi ilgilendirmez. Üçüncü tekil şahısın lezbiyen ya da gay oluşundan sana ne bana ne.. Yakın çevrende istemezsin o senin tercihin ama o insanı zor durumda bırakmaya da hakkın yoktur. Işid'i kötülüyor aynı insanlar. Eh, onların yaptıkları da zorbalıkla, kanla, ölümle -SÖZDE- müslümanlığı yaymak değil mi? Bunu yapanların ne farkı var peki onlardan?

3|0
    0|0
    • Bayıldım görüşüne

• Isid ılımlı islamdır ve arka perde Yahudilerin ve İngiliz istihbarat i yatar işidir buraya karıştırma ve gay linkten dönemler çok oldu bu nefis yani hevesde denilebilir ayrıca lütfen tanrı demeyiniz Allahın tanrı diye bir ismi yoktur iyi gü ler

• Ilımlı islam? Vay halimize... Bilmeden yorum yapmayın. En nefret ettiğim şeydir. Ha, Tanrı kelimesine de TDK'dan bakarsanız anlamının ilah olduğunu görürsünüz. Bu da TANRI ve benim aramda olan bir şey, kimseyi ilgilendirmez.

Erkekler Ne Diyor 17

• on yargımyok

2|0
    0|0
  • çünkü çoğunluktan farklılar ve bu çoğunluğun zoruna gidiyor ne yazık ki

2|0
    0|0
  • İnsanları cinsel kimlikleriyle yargılamam. Sonuçta her insan kendi günahlarının hesabını verir. Ben insanları kişilkleriyle sorgularım. Toplumun genel bakış açısını anlayamadım. Sonuçta herkesin seyi kendine

1|0
    0|0
  • valla eşcinsel çok dostum var. hepsi de adamlık olarak ben erkeğim diyen her hangibir erkeği cebinden çıkarır.

1|0
    0|0
  • Çünkü eş cinsellik toplumun ahlaki yapısını bozar. Gelecek neslin buna özenmesine yol açar. Normal bir şeymiş gibi gösterilmeye çalışılması bu kötülükleri beraberinde getirir.

3|0
    0|0
    • Neyin normal, neyin anormal olduğunu kimse bilemez ki öyle değil mi? Belkide doğru olan eş cinselliktir?

• 1. si ben eş cinselim demedim, 2. ise işte eşcinsel insanlar bu yüzden daha iyi geliyor. Daha adam akıllı görüşünü bile belli edemiyorsun

• Anlamayan sensin ben oldukça açık konuşuyorum. Neyse yazma daha seninle muhabbet edemem hiç.

• Ben dinim geregiNce onlarin cogalmasina ve iliskilerine karsiyim. Ama yine dinim geregince onlarasövmem. Bircok kavim onlar yuzune helak olmustur. Simdi kendini bilmis arastirmaci zanneden biri cikip dicekki "bu dogustan gelen birsey, onlarin secim hakki yoktu" gibi cumleler kurucak. Escinsellik dogustan gelmedigi kanitlandi. Şu an mobildeyim arastirabilirsiniz. Velhasilkelam ben bu yüzden escinsellige karsiyim.

0|0
    0|0
    • En azından o insanlara küfür etmiyorsun bu da mükemmel bir şey <3

• Ben küfürü yalniz hainlere ederim. Aslinda oda yanlis bisey ama kendimi tutamam :)

• Yanlış bir şey ama yapıyorlar işte

0|0
    0|0
  • Benim önyargım yok
    Ama bana bulaşmasınlar

0|0
    0|0
  • İslam da eş cinsellik yasaktır.

1|0
    0|0
  • Homofobik insan çok, ben arkadaşlıklarında dürüst olmadıklarını düşünüyorum. Bir iki tane arkadaşım vardı ve yüz verince yanlış şeyler düşündüler, ne oldu arkadaşlık da kalmadı arada. O sebepten haz etmiyorum. Ön yargımı da onlar oluşturdu.

0|0
    0|0
  • Ben severim ama hiç tanıdığım yok

1|0
    0|0
  • Haklısınız saçmalık olur öyle düşünmek. Onların yaratılışı öyle sonuçta. Birde bu konuda Size bişey sorabilirmiyim? yalnız özelden olmaz derseniz de siz bilirsiniz tabiki

0|0
    0|0
  • hayatta hedonist olmamak lazım gençler

0|0
    0|0
  • ben saygı duyuyorum ellerınde olan bşey değil hormonal bir problem

0|0
    0|0
  • Cunki insanlar kendilerini cool zann eder birisi eş cinselse o cool degildir bu kadar basit

0|0
    0|0
  • öyle tabi aşkım

0|0
    0|0
  • eşcinselleri sapkınlık olarak görülür ama yanlış bir olaydır bence erkeğin eşi kadındır kadının eşi erkektir dinende eşcinsellik büyük günahtır öyleki azıtan lut kavmi helak olmuştur allah erkeği ve kadını eş olsun diye yaratmıştır

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Benim eş cinsel arkadaşlarım var iyi de anlaşıyorum.. Diğer insanlardan bir farkları yok. Tabi bazı kızların bana aşık olması dışında kötü zamanlardı 😒

1|0
    0|0
    • Bir erkek sana nasıl aşık oluyorsa o da oluyor işte, üzülmen gereken bir şey yok :)

• Yok üzülmedim de yakın dostum dediğim kişiydi yanlış bişiler yapmaya çalıştı psikolojim bozulmuştu biraz yakın arkadaşım olduğu için

• Anladım :)

• Kesınlıkle katılıyorum ınsanların secımı neden baskasını ılgılendırır anlamıyorm... escınsel ınsanların yaradılısı boyle ınsanlar kendılerı secmıyor kıı bu onları rahatsız etmıyorsa baskasınında burnunu sokmaya hakkı yok bnce.. sana cok katılıyorum ...

1|0
    0|0
  • Bana ve çevreme bulaşmadığı sürece sıkıntı yok. Sonuçta bu onun seçimi ister istemez bana saygı duymak düşer.

1|0
    0|0
  • Tabi haklısınız ama insanlar özellikle milletimiz farklı şeylere açık değiller yenilikleri değişimleri kabullenemiyoruz buda insanlara karşı bu tavır sergilemize neden oluyor napalım umarım degisiriz

1|0
    0|0
  • Kimse kimseye karisamaz. Laf soylemeye de hakki yok. Ben sahsen escinsellere on yargili degilim. Herkes istedigi gibi yasasin.

1|0
    0|0
  • Bende anlamiyorum ki bazilarinin kendi tercihlero degil genetikte olabiliyor tercihiysede bize ne zarari olmadogi muddetce keske bu insanlara gosterilen tepkiler hirsizlara tecavuzculere gosterilebilse

1|0
    0|0
  • Eşcinsellik bir seçim değildir ve hiçbir insan cinsel kimliği yüzünden ölmeyi haketmez.

1|0
    0|0
  • Bana da yargilamalari sacma geliyo o onun hayati nasil isterse oyle yasar iyi veya kotu. o da bir secim yapmis zevkler ve renkler tartisilmaz meselesi yani saygi duymak lazim

1|0
    0|0
  • Çünkü homofobik insan çok fazla ve bunların çoğu kendi düşünceleri değil toplum ne derse onlarda düşünmeden onu yapıyolar, onu doğru kabul ediyorlar

1|0
    0|0
  • Dinim gereği eşcinsellik yasak. O yüzden destekçisi değilim. Sonuçta kadın erkek erkekte kadın için yaratılmış. Lut kavmi de bu yüzden yerle bir oldu. Böyle örnekleri varken neden destekleyeyim? Neden saygı duyayım? Hepsinden nefret ediyorum ve de nefret etmeye devam edeceğim

0|0
    0|0
  • Kurtulmamızı istiyorlar ölmemizi sıkıntı yok yakındır zaten ölmem :/

0|0
    0|0
  • Cok fazla escinsel taniyorum ve bunlarin istisnasiz hepsi seks duskunu. Hayatlari seks olmus. Ama bunun bana bir zarari olmadigi icin beni ilgilendirmiyor.

0|0
    0|0
  • insan olmayı başaramamış kişiler eleştirenler

0|0
    0|0
  • Seçim değil insanlar hetero ya da homo olcam diyemez. Bilinçsiz bir toplum olduğumuz için otekilestiriliyoruz :) yine de şükür bir iran değiliz

0|0
    0|0
  • En büyük yasak dinime göre başlıca sebebim bu

0|1
    0|0
    • Sence burdakilerin kaç tanesinin din umrunda..
      Baksana herkes özgürlükten bahsetmiş..

• Senin için önemli olan herkes için olmalı aslında toplumsal değerleri ahlaki değerleri yoksaymak ülke içinde yeni nesil içinde hiç iyi olmayacak..

• Burada bize düşen yakınlarımızı ve çocuklarımızı bilinçlendirmek

• Benim. toplumunda yeri yok olamamsi gerekiyo r krsiyim

0|0
    0|0
  • Çünkü insanlar aptal, dar görüşlü başka açıklaması yok

0|0
    0|0
    • Bak onlar eş cinsellere argo kelime kullanamaz, sende onlara argo kelime kullanamazsın. Adaletli olmak gerek

• Adaletli olacağımı söylemedim ki. Kullanabilirim ne alaka?

• Çünkü çok seks düşkünü pislikler

0|1
    0|0
    • Herkes seks düşkünü sadece bazı kişiler cesaret edip bunu belli ediyor

• @burak355 Bana mı yazdın bilmiyorum ama benim görüşüm şu; Yani herkes seks ister, sen - ben - o - bu - şu. İsteyen istediğini yapar, bazı kişiler bunu belli etmez ve masum gözükür ama bazıları da belli edip "seks düşkünü pislik" olur ne yazık ki

• Yok aseksüel ler neden var o zaman? Sizin kadar azgın birilerini görmedim nedense bir tane kez arkadaş yapıyım dedim insanlık namına bana yürüdü ve öpüşmek istedi vay ya

Yükleniyor...